Baldones iedzīvotāji turpmāk par atkritumu apsaimniekošanu maksās lētāk

Šodien, 2023. gada 13. septembrī, Ķekavas novada dome nolēma līgumu par atkritumu apsaimniekošanu Baldonē un tās pagastā slēgt ar SIA “Clean R”. SIA “Clean R” iepirkumā piedāvājis saimnieciski visizdevīgāko pakalpojuma cenu – 22.44 eur (ar PVN) par viena m³ nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, un tas ir par vairāk nekā vienu eiro lētāk nekā līdz šim. Laikā līdz pakalpojuma sniegšanu pārņems SIA “Clean R”, atkritumu apsaimniekošanu Baldonē un tās pagastā turpinās nodrošināt Ogres SIA “Marss”.

“Visi iesaistītie – abi atkritumu apsaimniekotāji un pašvaldības speciālisti, šobrīd koncentrējas uz to, lai iedzīvotāji pakalpojuma sniedzēju maiņu tik pat kā neizjustu. Šobrīd esam ceļā uz vienošanos, kurā iedzīvotāju iesaiste aprobežotos vien ar līguma noslēgšanu sev ērtākajā veidā – elektroniski SIA “Clean R” klientu apkalpošanas portālā, vai ar VAS “Latvijas Pasts” starpniecību, un viss,” saka Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko. “Detalizēti iedzīvotājus par to, kad un kā notiks pakalpojuma sniedzēja maiņa informēsim nākamās nedēļas laikā no 18. – 22. septembrim.”

Plānots, ka SIA “Clean R” pārņems pakalpojuma nodrošināšanu no līdzšinējā atkritumu apsaimniekotāja divu mēnešu laikā.

Jau vēstīts, ka ar mērķi nodrošināt atkritumu apsaimniekošanas procesa atbilstību valstī spēkā esošās likumdošanas prasībām visā novada teritorijā, un izpildot Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas (VARAM) un Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) rekomendācijas, Ķekavas novada pašvaldības Iepirkumu komisija šā gada augustā izsludināja iepirkumu par pagaidu atkritumu apsaimniekošanu Baldonē un tās pagastā. Piedāvājumi saņemti no trīs sadzīves atkritumu apsaimniekotājiem – SIA “Eco Baltia vide”, Ogres SIA “Marss” un SIA “Clean R”.

Līgums ar SIA “Clean R” tiks slēgts par periodu līdz 2025. gada 1. septembrim, kad jābūt veiktam publiskajam iepirkumam un noslēgtam līgumam par atkritumu apsaimniekošanu nākamajā periodā visā Ķekavas novada teritorijā.

Uzziņai.

Patlaban atkritumu apsaimniekošana Baldonē un tās pagastā norit, pamatojoties uz 1999. gadā noslēgtu līgumu starp Ogres SIA “Marss” un Baldones pilsētas un lauku teritorijas domi. Gan VARAM, gan IUB ieskatā šis līgums bija izbeidzams nekavējoties, jo tas jau 10 gadus neatbilst spēkā esošā Atkritumu apsaimniekošanas likuma prasībām, kas nosaka, ka atkritumu apsaimniekošana teritorijā ir jāveic iepirkuma procedūras ietvaros izvēlētam komersantam.

Vairāk, lūdzu, lasiet te:

Administratīvā pārvalde

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

6 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

8 notikumi,

Vasarssvētku meistarklase

7 notikumi,

5 notikumi,

-

PAVASARA TIRGUS BALOŽOS

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

4 notikumi,

4 notikumi,

3 notikumi,

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

Guntara Sviķa gleznu izstāde

5 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,