Dzīvnieku turēšana un reģistrācija

Dzīvnieku turēšana un reģistrācija
Mājdzīvnieku īpašniekiem līdz mājdzīvnieka četru mēnešu sasniegšanai jāparūpējas, lai tam būtu implantēts mikročips un  jāreģistrē mīlulis Lauksaimniecības datu  centra (LDC) datu bāzē, samaksājot vienreizējo valsts nodevu, kas ir septiņi eiro.

Pēc Veterinārmedicīnas likuma grozījumu spēkā stāšanās mājas (istabas) dzīvnieka apzīmēšanu ar mikroshēmu, pases izsniegšanu un pirmreizējo reģistrāciju datubāzē drīkst veikt tikai praktizējošs veterinārārsts, tādēļ no 2022.gada janvāra klientu apkalpošanas centros vairs nav pieejams dzīvnieku pirmreizējās reģistrācijas pakalpojums.

Informācija par mājdzīvnieku reģistrēšanu.

Informācijas aktualizēšana par mājdzīvnieku ir jāatjauno, gadījumos, kad:

  • mainās reģistrētā mājas (istabas) dzīvnieka turēšanas vieta vai tā īpašnieks (vai turētājs),
  • situācijās, kad dzīvnieks ir nomiris, pazudis vai atrasts.

Šos notikumus par dzīvnieku var ievadīt:

  • veterinārsts,
  • dzīvnieka īpašnieks, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālu www.latvija.lv vai LDC tīmekļvietnē pieejamo e-pakalpojumu,
  • pašvaldības Klientu apkalpošanas centros.

Vēlamies atgādināt, ka saskaņā ar Ķekavas novada saistošajiem noteikumiem Nr.17/2021 ”Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Ķekavas novadā” visām fiziskām un juridiskām personām par suņu turēšanu Ķekavas novada administratīvajā teritorijā ir jāmaksā ikgadējā nodeva, kuras likme ir 4.27 eiro par vienu suni gadā.

Kā rīkoties gadījumos, kad pazudis dzīvnieks?

Kā rīkoties gadījumos, kad pazudis dzīvnieks

1. Sazinieties ar dzīvnieku patversmēm, jo iespējams, kāds jūsu pazudušo draugu ir atradis un nogādājis turp. Atstājiet patversmēm informāciju ar Jūsu dzīvnieka aprakstu un Jūsu kontaktinformāciju.

2. Sazinieties ar pašvaldības reģionālās policijas, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vietējām nodaļām un informējiet par dzīvnieka pazušanu, kā arī atstājiet savas koordinātes gadījumam, jā dzīvnieks nonāk šo institūciju redzeslokā. Informācija par šo iestāžu reģionālajām struktūrvienībām pieejama to mājas lapās (Pašvaldības reģionālā policija: http://www.pp.gov.lv/ ; Valsts policija: http://www.vp.gov.lv/; Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests: http://www.vugd.gov.lv/ ).

3. Sagatavojiet sludinājumu par pazudušo dzīvnieku – gan papīra, gan elektroniskā versijā. Sludinājumā ievietojiet nesen uzņemtu dzīvnieka fotoattēlu, precīzu aprakstu par pazušanas laiku, vietu un apstākļiem, dzīvnieka aprakstu, kā arī precīzi norādiet gan pazušanas vietu, laiku un apstākļus, gan savas koordinātes – tālruni, adresi, e-pasta adresi utt.Sludinājumā iespējami precīzi aprakstiet Jūsu dzīvnieka vizuālo izskatu, tomēr neminiet nebūtiskas, taču uzmanību piesaistošas pazīmes kā „sarkana kaklasiksna”, „metāla uzpurnis” vai tml.. Jūsu dzīvnieks savos klaiņojumos var šīs lietas pazaudēt, taču atradējam var šķist, ka to trūkums liecina – sludinājumā aprakstītais dzīvnieks nav tas pats, ko viņš ir atradis.Sludinājumā nenorādiet dzīvnieka vārdu un rakstura un uzvedības īpatnības – noklīdis un sabijies dzīvnieks izturas pavisam savādāk nekā parasti un var neatsaukties sveša cilvēka saucienam, kas atradējam var radīt pārliecību, ka tas nav Jūsu meklētais dzīvnieks. Sludinājumā neminiet, ka Jums ir aizdomas par Jūsu dzīvnieka zādzību – tas var atturēt atradēju paziņot par dzīvnieka atrašanu, jo viņš var baidīties tikt apsūdzēts noziegumā.Gatavojot sludinājumu, atcerieties – jo precīzāk Jūs aprakstīsiet savu pazudušo draugu un jo plašākas iespējas atradējam būs ar Jums sazināties, jo lielākas cerības, ka Jūsu dzīvnieks atradīsies!

4. Izvietojiet sludinājumus ar pazudušā dzīvnieka attēlu un aprakstu pazušanas vietas tuvumā, kā arī veterinārajās klīnikās, dzīvnieku patversmēs, zooveikalos, iecienītās pastaigu vietās, pie lielveikaliem, skolās un citās publiskās vietās, kur uzturas daudz cilvēku.

5. Vidēji ik pēc divām nedēļām atjaunojiet sludinājumus, kas atrodas ārā – ja tie izskatīsies veci, cilvēki tiem nepievērsīs uzmanību.

6. Regulāri pārbaudiet pazušanas vietu, ieteicams, vakara vai rīta stundās, kad valda relatīvs klusums – iespējams, Jūsu dzīvnieks atgriezīsies tur, kur pēdējo reizi bijis kopā ar Jums.

7. Aptaujājiet apkārtnes iedzīvotājus – iespējams, kāds ir redzējis, kurā virzienā aizskrien Jūsu dzīvnieks vai zina cilvēkus, kas viņu pieņēmuši. Informējiet savus kaimiņus, radus, draugus un paziņas, ka Jūsu dzīvnieks ir pazudis – iespējams, kāds no šiem cilvēkiem ieraudzīs Jūsu dzīvnieku vai informāciju par viņa atrašanu. Veiciet izjautāšanu iespējami plašā apkārtnē.

8. Ievietojiet informāciju internetā – sludinājumu portālos (www.atrasts.lv, www.ss.lv, www.lost.lv, www.reklama.lv u.c.), tematiskajās lapās (www.dzivniekusos.lv, www.petnet.lv, www.tvnet.lv mājdzīvnieku sadaļā u.c.), diskusiju forumos un citur. Izsūtiet sludinājuma elektronisko versiju saviem draugiem, radiem un paziņām ar lūgumu izplatīt informāciju tālāk.

9. Ievietojiet sludinājumus centrālajos un vietējos laikrakstos, kā arī nosūtiet informāciju radio. Izmantojiet gan krieviski, gan latviski rakstošos un raidošos masu medijus, jo katram no tiem ir sava auditorija.

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

9 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

TAURIŅU MAĢIJA | Izstāde

-

AIDĀ, PIKNIKĀ!, komēdija

6 notikumi,

9 notikumi,

8 notikumi,

10 notikumi,

7 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

7 notikumi,

10 notikumi,

Viss būs labi

9 notikumi,

7 notikumi,

7 notikumi,

9 notikumi,

PAVASARIS | Ukuleles koncerts

Muzeju nakts 2024

6 notikumi,

6 notikumi,

7 notikumi,

4 notikumi,

6 notikumi,

Vasarssvētku meistarklase

5 notikumi,

3 notikumi,

-

PAVASARA TIRGUS BALOŽOS

2 notikumi,