Baldones pilsētā un pagastā ir nodrošināta atkritumu apsaimniekošanas nepārtrauktība

Šobrīd tiek gatavota dokumentācija sarunu procedūras uzsākšanai par atkritumu apsaimniekošanu Baldonē un tās pagastā līdz 2025. gada rudenim. Sarunu procedūras rezultātā tiks izvēlēts pagaidu atkritumu apsaimniekotājs. Līgumu plānots noslēgt šā gada septembrī. Laikā līdz stāsies spēkā jaunais līgums, atkritumu apsaimniekošanu minētajā teritorijā turpinās Ogres SIA “Marss”.

Jau vēstīts, ka atkritumu apsaimniekošana Baldonē un tās pagastā norit, pamatojoties uz 1999. gadā noslēgtu līgumu starp Ogres SIA “Marss” un Baldones pilsētas un lauku teritorijas domi. Gan Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas (VARAM), gan Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) ieskatā šis līgums izbeidzams nekavējoties, jo jau 10 gadus tas ir pretrunā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu.

Lai risinātu radušos situāciju, Ķekavas novada pašvaldība konsultējās ne vien ar atbildīgajām valsts iestādēm, bet arī atkritumu apsaimniekošanas ekspertu, juristu Edgaru Atlāci. Secināts – lai organizētu atkritumu apsaimniekošanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, laikā līdz jaunam publiskajam iepirkumam pašvaldībai sarunu procedūras veidā jāizvēlas pagaidu atkritumu apsaimniekotājs.

Sarunu procedūru plānots izsludināt pēc 21. jūlija domes sēdes un tajā varēs piedalīties arī līdzšinējais atkritumu apsaimniekotājs. Atbilstoši tiks veikti grozījumi arī Ķekavas novada pašvaldības saistošajos noteikumos Nr. 30/2021,  nosakot, ka līdz 2025. gada 1. septembrim, kad jābūt veiktam publiskajam iepirkumam un noslēgtam līgumam par atkritumu apsaimniekošanu nākamajā periodā, novadā tiek saglabātas divas atkritumu apsaimniekošanas zonas – Baložu pilsētas, Ķekavas pagasta un Daugmales pagasta administratīvā teritorija, kā arī otra – Baldones pilsētas un pagasta administratīvā teritorija.

Pašvaldība turpinās iedzīvotāju informēšanu par aktualitātēm šajā jomā, kā arī nodrošinās atkritumu apsaimniekošanas nepārtrauktību visā novada teritorijā.

 

Administratīvā pārvalde

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

9 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Dabas pieskāriens aplim

Lieldienu Jampadracis

-

Lieldienu Jampadracis

5 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

4 notikumi,

5 notikumi,

9 notikumi,

TAURIŅU MAĢIJA | Izstāde

Tauriņš Seniors

12 notikumi,

9 notikumi,

7 notikumi,

9 notikumi,

PIDŽAMA SEŠIEM

11 notikumi,

Pavasara ziedu valsis

10 notikumi,

7 notikumi,

14 notikumi,

8 notikumi,

7 notikumi,

9 notikumi,

-

Grāmatu tārpiņa nodarbība

9 notikumi,

9 notikumi,

Melnais samts

10 notikumi,

Baisule

8 notikumi,

-

AIDĀ, PIKNIKĀ!, komēdija

7 notikumi,

Marijas klusums

7 notikumi,