Ielādē Notikumi

« Visi notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

Guntara Sviķa gleznu izstāde

Detaļas

  • Datums: 19.06.2024
  • Laiks: 08:00

Organizators

Ķekavas novada svētku ietvaros no 19. jūnija līdz 3. jūlijam Ķekavas Jauno iniciatīvu centra skatlogos var aplūkot novadnieka Guntara Sviķa gleznu izstādi.

Guntars dzimis 1976. gada 29. februārī Jelgavā, pēc izglītības un profesijas ir ļoti tehnisks cilvēks, ar attīstītu inženiertehnisku un matemātisku domāšanu. Tomēr viņa radošā dvēsele līdz pat 40 gadu vecumam meklēja veidu, kā izpaust savu māksliniecisko talantu.

Kopš 2016. gada viņš piedalās mākslinieka Artūra Agadžanjana meistarklasēs. Tur izkopis un pilnveidojis savas gleznošanas prasmes, veiksmīgi nodevies glezniecībai. Kā gleznošanas materiālu izmanto eļļas krāsas. Guntaram nav viena konkrēta mākslas žanra kurā patīk gleznot visvairāk, viņam ir svarīgs gleznošanas process. Ir periodi, kad tiek gleznotas klusās dabas ar ziediem, citreiz ainavas vai portreti.

Guntara gleznās vērojams miers, harmonija, izturētība, maigas krāsu gammu pārejas. Vairumā gleznu atspoguļojas autora mīlestība pret dabu, atainojot tās patieso būtību, kas nemaz nav pārsteigums, jo mākslinieks daļu savas dzīves ir pavadījis laukos – Ugāles pusē, tur arī smēlies dabas spēku, skaistumu un enerģiju.

Kopš 2017. gada dažādās Latvijas vietās notikušas personālizstādes. Tāpat Guntara darbi eksponēti grupu izstādēs un publiskajās kolekcijās. Vairākkārt piedalījies konkursizstādēs, ieguvis skatītāju simpātiju balvu konkursa-izstādē “Ziemas stāsti 2017” par gleznu “Ziemas rīts” (2017., a/e, 80×100).

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

3 notikumi,

Guntara Sviķa gleznu izstāde

2 notikumi,

3 notikumi,

2 notikumi,

2 notikumi,

1 notikums,

2 notikumi,