Pasniegtas Ķekavas novada uzņēmēju gada balvas 2021

Piekto gadu pēc kārtas norisinājās apbalvošanas ceremonija “Ķekavas novada uzņēmēju gada balva 2021”, kurā tika godināti novada veiksmīgākie uzņēmēji astoņās nominācijās. Ceremonijā galveno balvu  “Gada uzņēmējs” saņēma konditorejas ražošanas uzņēmums SIA “Baltās naktis”. Laureātus vērtēja konkursa komisija piecu žūrijas locekļu sastāvā – pārstāvji no Ķekavas novada pašvaldības, Jūrmalas biznesa inkubatora un Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras. 

4.novembra vakarā, Ķekavas kultūras namā norisinājās Ķekavas novada uzņēmēju gada balva, godinot uzņēmēju darbu, popularizējot to devumu novadam un veicinot uzņēmējdarbības vides attīstību. Apbalvojumus un atzinības rakstus astoņās konkursa nominācijās pasniedza Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko, priekšsēdētāja vietnieks Gatis Līcis un Ķekavas novada uzņēmēju padomes (ĶNUP) valdes priekšsēdētājs Ervīns Lasmanis.

Pretendēt dalībai konkursā varēja:

-uzņēmumi, kuru saimnieciskā darbība noris Ķekavas novadā vai kuru darbība dod nozīmīgu ieguldījumu Ķekavas novada attīstībai neatkarīgi no juridiskā statusa,saimnieciskās darbības veikšanas vietas un darbības nozares;

-individuālie darba veicēji, kuri veic saimniecisko darbību Ķekavas novadā;

-uzņēmumi vai to struktūrvienības, kuri savu darbību veic Ķekavas novadā, bet saimniecisko darbību reģistrējuši citur, ja uzņēmumā vismaz 50 % nodarbināto savu dzīvesvietu deklarējuši Ķekavas novadā;

-tikai tādi pretendenti, kuriem nodokļu parāds nepārsniedz 150,00 EUR uz pieteikuma iesniegšanas brīdi, ar tiesas lēmumu nav pasludināti par maksātnespējīgiem, tajā skaitā neatrodas tiesiskās aizsardzības procesā, ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesā, sanācijas procesā. Tāpat nevar pretendēt, ja uzņēmuma saimnieciskā darbība ir izbeigta vai tas atrodas likvidācijas procesā, uzņēmumi pilnā apmērā un normatīvajos aktos noteiktajos termiņos nav samaksājuši nodokļus un/vai citus valsts vai pašvaldību noteiktos obligātos maksājumus, kā arī cita veida maksājumus Ķekavas novada pašvaldībai.

Nomināciju “Gada uzņēmējs” saņēma konditorejas ražošanas uzņēmums SIA “Baltās naktis”, kas plašāk pazīstams ar produktu zīmolu “Mario”. Uzņēmums, ar konditorejas fabriku Baložos, darbojas jau 27 gadus, cepot maizi, konditorejas izstrādājumus, dažādu veidu cepumus un veselīgās sausmaizītes. Uzņēmums pašlaik nodarbina vairāk nekā simts darbiniekus. Uzņēmuma apgrozījums pagājušajā gadā sasniedza vairāk nekā četrus miljonus eiro, kā arī atbalsta novada, biedrību pasākumus un sociālās aktivitātes. Konditorejas ražošanas uzņēmums ir iecienīts un atpazīstams zīmols ne tikai Ķekavas novadā un Latvijā, bet arī citviet pasaulē.

Nomināciju “Gada darba devējs” saņēma uzņēmums SIA “C.T.Co”, uz Eiropu orientēts IT risinājumu un pakalpojumu sniedzējs, kas jau 20 gadus sadarbojas ar lielākajām pasaules kompānijām. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 600 darbinieku un tas ir līderis lietišķo lietojumprogrammu izstrādes jomā.

Nomināciju “Gada ražotājs” piešķira uzņēmumam SIA “OAKPILLARS GROUP” ar zīmolu “Baltu mājas”, kas ražo un būvē koka karkasa, paneļu un moduļu mājas. Uzņēmums pirmajā gadā sasniedzis 800 000 Eur apgrozījumu, radījis jaunu privāto dārza biroju, kuru var novietot jebkurā vietā un veic eksportu uz Eiropu.

Nomināciju “Gada pakalpojumu sniedzējs” saņēma uzņēmums SIA “BeATUS”, kurš ir uzsācis jaunu pakalpojumu sniegšanu Ķekavas novadā – silto dabas materiālu nodarbības “Laimes bļodā”, kas paredzētas bērniem, pusaudžiem un jauniešiem viņu emocionālā stāvokļa stabilizēšanai un koriģēšanai. Uzņēmuma sniegtie pakalpojumi ir bijuši tik populāri, ka ir nācies domāt gan par vairāku pakalpojumu vietu izveidi arī ārpus Ķekavas novada. SIA “BeATUS” ir viens no retajiem uzņēmumiem Ķekavas novadā, kuram ir sociālā uzņēmēja statuss, kā arī 2021.gadā realizētais LEADER projekts ir atzīts par LEADER Dižprojektu Latvijas mērogā.

Nomināciju “Gada mājražotājs/amatnieks” saņēma uzņēmums SIA ”Silmachy Remedies”, ģimenes uzņēmums no Baldones, kas rada ādas un matu kopšanas līdzekļus. Novērtējot kvalitāti, produkta ilgtspējību un ilgtermiņa rezultātus, kosmētika ir ražota no augiem iegūtām izejvielām, lai sniegtu efektīvu aktīvo vielu iedarbību un izceltu izmantoto augu īpašības katrā produktā.

Nominācija “Gada inovācija” tika piešķirta uzņēmumam SIA “3D360 Virtuālā tūre”, kurš veido virtuālās tūres ar 3D modeļiem. Uzņēmuma tūres ir unikālas ar to, ka piedāvā nevis ierasto 360 grādu panorāmas fotogrāfiju galeriju, bet gan izmanto 3D modeļus un reālu telpas ģeometrijas skenēšanu. Šāda pieeja ļauj ar vienu pogas spiedienu, izmantojot tā dēvēto “leļļu mājas efektu”, savā viedierīcē apskatīt māju, biroju vai jebkuru citu objektu 360 grādos. 

Nomināciju “Gada labdaris” ieguva uzņēmums AS “Putnu fabrika Ķekava”, kurš atbalsta Ķekavas novada organizētos sporta un izklaides pasākumus, sniedz atbalstu Ukrainas kara bēgļiem, nodrošinot pārtikas produktu pakas. AS “Putnu fabrika Ķekava” sadarbojas un atbalsta projektus, kas atbilst uzņēmuma vērtībām – veselībai, izcilībai garšās un jaunrades efektivitātei, kas balstīta pieredzē. Svinot savu 55 gadu jubileju, uzņēmums svētkus pavadīja kopā ar ķekaviešiem, organizējot šovasar pasākumu “Vistiņfests”.

Nomināciju “Gada izaugsme” saņēma SIA “EMJ metals”, kurš nodarbojas ar metāla apstrādi. Uzņēmums savus pakalpjumus sniedz vairāk nekā 1300 klientiem. Ik dienas uzņēmums saražo vairāk nekā 60 unikālus pasūtījumus. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā audzis divreiz lielāks (no 11,85 milj. eiro uz 24,1 milj. eiro). Kopš 2021. gada uzņēmums ir ieguvis militārā ražotāja statusu un aktīvi attīsta šo novirzienu, uzsākot sadarbību ar vairākām NATO dalībvalstīm aizsardzības industrijas produktu / to sastāvdaļu ražošanā.

Uzņēmēju gada balva bija noslēdzošais pasākums Ķekavas novada Uzņēmēju dienām 2022. 1.novembrī norisinājās Uzņēmēju brokastis, kuras Ķekavas novada pašvaldība rīkoja kopā ar Ķekavas novada uzņēmēju padomi. Brokastu laikā uzņēmējiem bija iespēja uzzināt aktuālo informāciju uzņēmējdarbības jomā no Ķekavas novada pašvaldības. Ķekavas novada uzņēmēju padomes pārstāve stāstīja par socālās uzņēmējdarbības iespējām. 2.novembrī noritēja pieredzes stāstu vakars “Lūst vai Plīst” sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Jūrmalas biznesa inkubatoru. Pasākuma mērķis bija dalīties ar uzņēmēju iegūto pieredzi – piedzīvotajām neveiksmēm un mācībām, kas dod iespēju uzzināt, ka aiz katra veiksmīga uzņēmuma ir liels un grūts darbs. Ar sava uzņēmuma stāstu dalījās – Ieva Biķe no uzņēmuma SIA “Smalkais muslis”, Jolanta Māziņa no uzņēmuma SIA “Krippu”, Dārta Koloda no uzņēmuma SIA ““būt”cafe” un Daija Līdaka no uzņēmuma SIA “Silmachy Remedies”. Savukārt, 3.novembrī Ķekavā, Jaunu ideju centrā norisinājās meistarklases, kur varēja uzzināt vērtīgu informāciju par uzņēmuma emocionālo izaugsmi un profesionālo izaugsmi, izmantojot dažādas atbalsta programmas. Meistarklases vadīja – zīmolvede Diāna Ņikitina, izaugsmes koučs Katrīna Cīrule, LIAA pārstāve Ilgai Maļina, ALTUM pārstāve Daina Cinovica un SEB bankas pārstāve Elīna Dlohi.

Īpašs prieks par dalībniekiem, kuri pasākumu apmeklēja kātienē un izmantoja iespēju uzdot sev interesējošos jautājumus. Tomēr, lai meistarklasēs pārrunāto būtu iespēja uzzināt plašākai auditorijai, drīzumā būs iespējams saņemt arī meistarklašu ierakstu. Informācija par ieraksta pieejamību tiks publicēta Ķekavas novada sociālajos tīklos.

07.11.2022.

Laura Caune

Ķekavas novada pašvaldības 

uzņēmējdarbības komunikācijas projektu vadītāja

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

6 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

8 notikumi,

Vasarssvētku meistarklase

7 notikumi,

5 notikumi,

-

PAVASARA TIRGUS BALOŽOS

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

4 notikumi,

4 notikumi,

3 notikumi,

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

Guntara Sviķa gleznu izstāde

5 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,