Ielādē Notikumi

« Visi notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

Muzeju nakts laikā Ķekavas novadpētniecības muzejs piedāvās plašu aktivitāšu klāstu

Detaļas

  • Datums: 13.05.2023
  • Laiks: 19:00

Organizators

Kopš 2005. gada ik pavasari daudzās Eiropas valstīs notiek tradicionālais pasākums – Muzeju nakts. Šogad tā norisināsies 13. maijā ar kopīgu tēmu “Radīšana”. Šāda tēma izvēlēta, jo 2023. gads pasludināts kā Eiropas Prasmju gads.

Ķekavas novadpētniecības muzejs pasākuma ietvaros piedāvās plašu programmu – radošās darbnīcas, atvērs izstādi, tāpat ikviens varēs piedalīties Ķekavas Mākslas skolas interaktīvā spēlē.

Ķekavā Muzeja nakts programmu atklās ar izstādes “Mana kāzu kleita” atvēršanu. Izstādes koncepts balstīts uz novadnieču kāzu dienas norišu atspoguļošanu gadu desmitu laikā.

Vēlamies parādīt, kā, laikam ritot, mainījušās kāzu tradīcijas, un, protams, vispirms – līgavas kāzu tērps. Izstādē būs izlikts plašs muzeja krājumā pieejamais materiāls. Tas ļaus ielūkoties kāzu tradīciju norisēs, kuras aptver laikposmu no 1920. gada līdz mūsdienām. Apskatei tiks piedāvātas fotogrāfijas, kāzu atribūti, ielūgumi un laulības reģistrācijas apliecības. Tāpat  būs eksponēti septiņi dažādu laikmetu sieviešu kāzu tērpi. Vissenākā ir kleita no 1965. gada 17. jūlija svinībām. Bet aplūkot varēs arī 20. gs. 80. gadu un mūsdienu modei raksturīgas kāzu kleitas.

Šogad Muzeju nakts vienojošā tēma ir “Radīšana”. Muzeja darbiniecēm pašām ļoti tuva ir šūšana un izšūšana. Šo procesu gribam un varam pielīdzināt meditācijai. Tāpēc apmeklētājiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās “Diegs un adatiņa”. Ikviens varēs ļauties radošam procesam un izšūt savu dekoratīvo spilventiņu, piemeklējot diegus, kombinējot audumus, pogas un pērles. Tāpat varēs gūt ieskatu un pamēģināt kaut ko pavisam jaunu – dekoratīvo lāpīšanu aplikāciju tehnikā. Savukārt bērni varēs izšūt apsveikuma kartīti savai māmiņai, jo jāpiezīmē, ka jau nākamajā dienā pēc Muzeju nakts ir Mātes diena. Piedāvāsim arī kaklasaišu siešanas meistarklasi. Varēs atsvaidzināt zināšanas un siešanas prasmes jau ierastā klasiskā mezgla siešanā, kā arī ļauties izaicinājumam un sasiet jaunus dekoratīvus mezglus.

Arī Ķekavas Mākslas skola ik gadu piedalās Muzeju naktī. Šogad no pl. 19 līdz pl. 21 varēs piedalīties interaktīvā spēlē “Ar radošu pieeju!”.

Muzeju nakts ietvaros Ķekavas novadpētniecības muzejs būs atvērts no pl. 19 līdz pl. 1 naktī. Apskatei būs pieejamas visas pastāvīgās ekspozīcijas: “Ķekavas novada 5 stāsti”, “Smejies vesels!” par grafiķi E. Ozoliņu un “Viņus vieno “Dadzis””. Akcijas laikā muzeja apmeklējums ir bez maksas.

Tiekamies muzejā!

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

9 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

TAURIŅU MAĢIJA | Izstāde

-

AIDĀ, PIKNIKĀ!, komēdija

6 notikumi,

9 notikumi,

8 notikumi,

10 notikumi,

7 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

7 notikumi,

10 notikumi,

Viss būs labi

9 notikumi,

7 notikumi,

7 notikumi,

9 notikumi,

PAVASARIS | Ukuleles koncerts

Muzeju nakts 2024

6 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

8 notikumi,

9 notikumi,

6 notikumi,

8 notikumi,

Vasarssvētku meistarklase

7 notikumi,

5 notikumi,

-

PAVASARA TIRGUS BALOŽOS

5 notikumi,