Ielādē Notikumi

« Visi notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

Ķekavas novadpētniecības muzejā būs apskatāma izstāde “Mana kāzu kleita”

Detaļas

  • Datums: 13.05.2023
  • Laiks: 19:00

Organizators

Muzeju nakts ietvaros Ķekavas novadpētniecības muzejā šī gada 13. martā atklās izstādi “Mana kāzu kleita”,  un tā būs atvērta līdz pat jūlija vidum.

Balta vai šampanieša tonī, ar mežģīnēm, zvanveida, kupla un gaisīga ar volāniem, vai gluži pretēji, ļoti klasiska… Bija laikposms, kad laulības notika steigā, nereti nepaspējot uzšūt vai trūkstot līdzekļiem grezniem kāzu tērpiem, un dāmas sāka laulāties, ģērbušās kostīmos. Mūsdienās uzskatos par kāzu kleitu esam kļuvuši brīvāki un tās var atšķirties greznībā un pat toņu izvēlē. Tai nav katrā ziņā jābūt baltā krāsā, kas vēsturiski simbolizē līgavas tikumību. Mūsdienās ļaujamies modes tendencēm un esam pieredzējuši, ka līgavas kleita var būt sarkana, melna vai rotāta ziedu motīviem. Kāzu tradīcijas, laikam ritot, ļoti mainījušās, bet kāzu kleita mūžam ir un paliek šo svētku galvenā rota.

Ne vien kāzu kleita dzīvo līdzi modes tendencēm, bet arī kāzu svinību rituāli, fotografēšanās kultūra, viesu sagaidīšana un kāzās izmantotie atribūti ir pamatīgi mainījušies. Savulaik fotografēšanās ar jauno pāri un kāzu viesiem notika vienīgi fotosalonos. Tāpat  20. gs. 80. gadu modes lieta bija kāzu viesus apdāvināt ar māla medaļām, kas simbolizēja piedalīšanos šajā svinīgajā pasākumā.

Izstādes koncepts balstīts uz novadnieču kāzu dienas norišu atspoguļošanu gadu desmitu laikā. Vēlamies parādīt, kā, laikam ritot, mainījušās kāzu tradīcijas, un, protams, vispirms – līgavas kāzu tērps.

Izstādē apskatei būs izlikts plašs muzeja krājumā pieejamais materiāls. Tas ļaus ielūkoties kāzu tradīciju norisēs, kas aptver laikposmu no 1920. gada līdz mūsdienām. Apskatei tiks piedāvātas fotogrāfijas, kāzu atribūti, ielūgumi un laulības reģistrācijas apliecības. Tāpat eksponēti būs septiņi dažādu laikmetu sieviešu kāzu tērpi. Vissenākā ir kleita no 1965. gada 17. jūlija svinībām. Bet aplūkot varēs arī  80. gadu un mūsdienu modei raksturīgas kāzu kleitas.

Ikvienam muzeja krājumā nonākušajam priekšmetam ir savs stāsts. Tāds ir arī katrai eksponētajai kleitai. Šos stāstus vēlamies pavēstīt  apmeklētājiem. Ļoti ceram, ka ikviens gūs prieku no šīs izstādes.

Izstāde “Mana kāzu kleita” Ķekavas novadpētniecības muzejā būs atvērta līdz 2023. gada 22. jūlijam.

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

6 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

8 notikumi,

Vasarssvētku meistarklase

7 notikumi,

5 notikumi,

-

PAVASARA TIRGUS BALOŽOS

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

4 notikumi,

4 notikumi,

3 notikumi,

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

Guntara Sviķa gleznu izstāde

5 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,