Biedrības un iedzīvotāju kopienas rīkos trīs svētkus ģimenēm

Ķekavas novada biedrības un iedzīvotāju kopienas apvienojas kopīgu ģimeņu svētku radīšanā un aicina ikvienu iedzīvotāju uz šādiem pasākumiem: Mātes dienu Mežiniekos, Bērnu dienu Baldonē un Tēva dienu Daugmalē. Pirmais pasākums – Mātes diena – jau pavisam drīz – 14. maijā no plkst. 14.00 Ķekavas pagasta „Mežauļos”.
Biedrība „Mežinieku apkaimes attīstībai”, kura šogad svin jau desmit gadu jubileju, iniciējusi projektu un saņēmusi finansējumu ģimenes pasākumiem, kas norisināsies trīs dažādās novada apdzīvotās vietās: Mežiniekos, Baldonē un Daugmalē.
Pasākumu ciklā no maija līdz septembrim tiks organizēti trīs tematiski atšķirīgi un tajā pašā laikā ģimenes vienojoši un iedzīvotāju sadarbību un kopdarbību veicinoši pasākumi. Katrs pasākums būs saistīts ar kādu ģimenei kopā svinamu dienu: Mātes dienu, Bērnu aizsardzības dienu un Tēva dienu. Veidojot svinamajai dienai piemērotu programmu, akcentēsim katra „gaviļnieka” lomu ģimenē, iekļaujot pasākumā atbilstošas aktivitātes, nodarbes, kas saistās attiecīgi ar māti, bērnu un tēvu, piemēram, radošās darbnīcas, komandu spēles, sporta aktivitātes, rotaļas, sadziedāšanos, kopīgi veidotus mākslas darbus, kā arī ievīsim pasākuma aktivitātēs latviskās tradīcijas.
Visu pasākumu motīvs: kopīga svētku svinēšana, radošums, katra ģimenes locekļa unikalitāte, sadarbības stiprināšana, savstarpēja kopības sajūta un socializēšanās iedzīvotāju kopienā.
Pasākumu organizēšanā Mežinieku kopiena sadarbosies ar biedrību „Partnerība „Daugavkrasts””, Baldones pensionāru biedrību „Sābri” un apkaimes biedrību „Darām Daugmalei”. Svētku pasākumu norisēs iesaistīsies arī citas novada biedrības, uzņēmēji, aktīvi un radoši iedzīvotāji.
• 14. maijā plkst. 14.00 Mātes diena Mežiniekos („Mežauļi”, Ķekavas pagasts). Organizē biedrība „Mežinieku apkaimes attīstībai”.
Māte ģimenē mums saistās ar ģimenes dvēseli, ar šūpļa dziesmām, ar maigumu, ar ģimenes pavarda turētāju. Māte nosaka ģimenes emocionālo gaisotni, tāpēc pasākumā latviskās tradīcijās dziedāsim un iesim rotaļās, kopīgi kursim pavardu, cepsim maizi un dažādās meistarklasēs gatavosim mazas mīļlietiņas mammai.
• 4. jūnijā plkst. 13.00 Bērnu diena Baldonē (pie Mercendarbes muižas). Organizē Baldones pensionāru biedrība „Sābri”.
Lai ģimene darbotos kā vienots mehānisms, bērns tajā justos vajadzīgs un atbalstīts, ir nepieciešama sadarbība, sapratne, katra ģimenes locekļa lomas apzināšanās un atbalsts. Tāpēc Bērnu dienā darbosimies kopīgi dažādās meistarklasēs, neatkarīgi no prasmju līmeņa veidojot, radot un izzinot, kā arī darbosimies aktīvi dažādās spēlēs. Tiks akcentēta sadarbība, veidojot vienu kopēju dabas materiālu paklāju, gleznu. Savukārt Mercendarbes muižā tiks uzburta pasaka un dota iespēja bērniem izpausties muzikāli.

• 3. septembrī plkst. 13.00 Tēva diena Daugmalē (pie Daugmales Multifunkcionālā centra). Organizē apkaimes biedrība „Darām Daugmalei”.
Tēvs mums vairāk saistās ar spēcīgu atbalstu, pleca sajūtu un spēku. Vīrišķajai enerģijai piemīt sāncensības gars, vēlme konkurēt, būt spēcīgam, tāpēc šajā dienā koncentrēsimies uz sportiskām aktivitātēm, rīkojot ģimeņu sporta spēles, kur ne tikai fiziskais spēks ir būtisks, bet arī ģimenes locekļu sadarbība, sapratne, saliedētība.

Esam aktīvi un atbalstām iedzīvotāju kopienu veidotos svētkus! Arī tavai ģimenei ir jābūt šeit!
Projektu „Ķekavas novada kopienu sadarbība ģimenes vērtību stiprināšanā” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Projekta mērķis ir veidot ģimenēm draudzīgāku vidi Ķekavas novadā un sekmēt sabiedrības līdzdalību, kopienu sadarbību, kopīgi organizējot trīs dažādus ģimeņu svētkus jeb pasākumus.

Inese Kukle,
biedrības „Mežinieku apkaimes attīstībai” valdes locekle,
Aiga Smiltāne,
biedrības „Partnerība „Daugavkrasts”” administratīvā vadītāja

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

6 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Uldis Krauze- GLEZNAS

7 notikumi,

7 notikumi,

-

Grāmatu tārpiņa tikšanās

6 notikumi,

9 notikumi,

-

PASAKU SARGI

11 notikumi,

Ziemassvētkus gaidot

6 notikumi,

6 notikumi,

6 notikumi,

7 notikumi,

BRĪNUMIŅŠ

Vietām gaidāms stiprs lietus

7 notikumi,

8 notikumi,

Kad Ziemassvētku miers…

-

EGLES IEDEGŠANA BALOŽOS

5 notikumi,

6 notikumi,

5 notikumi,

SALŪTS. KŪKA. LĪGOOO!!!

8 notikumi,

3 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

4 notikumi,

-

Koncerts SVĒTKIEM VIJOTIES

5 notikumi,

Pasaku balle