Ielādē Notikumi

« Visi notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

DZIMTĀ VALODA, Katrīnas Gupalo un Edgara Vilcāna latviešu spēka dziesmu koncerts

Detaļas

  • Datums: 04.05.2024
  • Laiks: 12:00

Organizators

Baložu pilsētas kultūras namā 4. maijā plkst. 12.00

 

Latviešu spēka dziesmu programma

DZIMTĀ VALODA

 

Ieeja koncertā bez maksas.

 

Par koncertprogrammu un izpildītājiem:

Latviešu – ukraiņu mūziķi Katrīna Gupalo un Edgars Vilcāns pirmo reizi satikās pirms pusotra gada, kad tapa himniskā dziesma Resistance”. Katrīna pulcēja vairāk kā 40 mūziķus projektāLatvia for Ukraine” un nejauši medijos atrada informāciju par Edgaru, kurš Krievijas iebrukuma dēļ bija spiests pamest savas mājas un darbu Kijivā, un kopā ar ģimeni doties uz savu otro dzimteni – Latviju. Pavasarī Katrīna un Edgars piedalījās dažādos Ukrainas atbalsta koncertos, bet vasarā abi mūziķi sakomponēja radiohitu Dur Prom”. Tam sekoja humoristiskās dziesma Masas” un “Pupiņu Zupiņa”, vērienīgā kompozīcija ar Māra Čaklā vārdiem Kamēr pret sauli kāpu” un romantiskais vasaras radiohits “Man ar Tevi”.

 

Nu abi mūziķi ir nolēmuši iziet no ierakstu studijas un kopā kāpt uz skatuves, lai dotu spēku, cerību un gaišumu klausītājiem Latvijā un visā pasaulē. Katrīna un Edgars ir radījuši koncertprogrammu, kurā emocionāli un mūsdienīgi skan latviešu un ukraiņu spēka dziesmas. Tā ir mūzika no Zigmara Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis”, Raimonda Paula un Imanta Kalniņa kompozīcijas, latviešu un ukraiņu slavenākās tautasdziesmas – “Tumša nakte, zaļa zāle” un “Ой у лузі червона калина”, Haralda Sīmaņa “Ezers”, Raimonda Tigula saviļņojošie opusi, kā arī Katrīnas un Edgara radītās dziesmas. Programmas pirmatskaņojums simboliski notika Edgara Vilcāna dzimtajā pilsētā Koknesē, dienu pirms Katrīna saņēma Latvijas Valsts augstāko apbalvojumu – Triju zvaigžu ordeni. Novembrī programma “Dzimtā valoda” tika atskaņota Latvijas vēstniecību svinīgajos koncertos Prāgā, Vīnē, Romā, Viļņā un Budapeštā.

 

Katrīna Gupalo ir viena no neordinārākajām latviešu mūziķēm – spēcīga un jutekliska balss tembra īpašniece, komponiste, virtuoza pianiste, mūzikas izrāžu veidotāja, producente un aktrise. Studējusi Rietumu Mūzikas akadēmijā Kalifornijā (ASV) un Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā (UK), guvusi atzinību dažādos starptautiskos konkursos, t.sk. Parīzē, Londonā un ASV. Katrīna ir uzstājusies Somijā, Lielbritānijā, ASV, Ukrainā, Francijā, Spānijā, Igaunijā un Lietuvā, kā arī lielākajās Latvijas koncertzālēs. Pēdējā laika nozīmīgākie notikumi Katrīnas radošajā darbībā ir augstākā Latvijas valsts apbalvojuma – Triju zvaigžu ordeņa saņemšana, dalība Muzikālās bankas lielkoncertā Daugavpils Olimiskajā centrā, Zigmara Liepiņa jubilejas koncerttūrē Latgales Gorā, Liepājas Olimpiskajā centrā un Arēnā Rīga, uzstāšanās Latvijas Finiera 30 gadu jubilejas koncertā Arēnā Rīga, 18. novembra svinīgajā ceremonijā Prezidenta pilī un Latvijas Televīzijas koncertos. Mūziķe sadarbojās ar dziedātāju Igo viņa jubilejas koncertos Dzintaru koncertzālē un VEF Kultūras pilī. Katrīna ir iekļauta žurnāla «Pastaiga 2022» un «Pastaiga 2023» gada sasniegumu topā «Izcilākās Latvijas sievietes». Viņas radītā Ukrainas atbalsta dziesma “Resistance”, kas pulcēja vairāk kā 40 mūziķus, bija nominēta Latvijas Televīzijas un Radio gadabalvai “Kilograms Kultūras”, bet dziesma “Dur Prom” kļuva par radiohitu un 13 nedēļas bija Latvijas spēlētāko dziesmu TOP 10, skanot deviņās Latvijas radiostacijās. Kopā ar Edgaru Vilcānu Katrīna radījusi arī citas klausītāju iemīļotas dziesmas – “Kamēr pret sauli kāpu” ar Māra Čaklā dzeju, “Pupiņu Zupiņa”, “Masas” un “Man ar Tevi”. Abu mūziķu radītā dziesma “The Cat’s Song” šogad ieguva plašu publikas un kritiņu atzinību, kā arī 3. Vietu Latvijas Eirovīzijas atlases konkursā “Supernova”.

Mūzikas producents, aranžētājs, komponists un džeza pianists Edgars Vilcāns pirms kara sākuma strādāja lielākajā Ukrainas ierakstu kompānijā “MOZGI” Kijivā un sadarbojās ar populārākajiem ukraiņu dziedātājiem, tostarp Potapu, Nastju Kamenski un Nadju Dorofejevu. Koncertos un studijas darbā Edgars sadarbojās arī ar izcilo japāņu – ukraiņu džeza saksofonistu Kentu Igaraši un bija dziedātāja Petro Čornija dziesmu līdzautors, mūzikas producents un pianists koncerttūrēs. Edgars absolvēja Gliēra Mūzikas akadēmiju Kijivā un ieguva bakalaura grādu džeza pianismā. Šobrīd Edgars turpina strādāt ar ukraiņu māksliniekiem attālināt, piedalās dažādos labdarības projektos un akcijās Ukrainas atbalstam. Pēdējā gada laikā Edgars ātri un pārliecinoši iekļāvās arī Latvijas mūzikas industrijā un sadarbojās ar virkni lielisku mūziķu – Ralfu Eilandu, Māru Upmani-Holšteini, Grētu Grantiņu, Dagni Roziņu, Dionu, DJ Rudd, Būu, Chris Noah, Gintu Smuko, Rihardu Lībieti, Ilzi Rijnieci un daudziem citiem. 2022. gada decembrī Edgars kļuva par Latvijas Radio labdarības maratona “Dod Pieci” dīdžeju un ētera personību, un nedēļu pavadīja Stikla studijā Doma laukumā, kur tika saziedoti vairāk kā 896 tūkstoši eiro ukraiņu bēgļu bērniem. Edgars ir ierakstu kompānijas “Universal Latvia” pieaicinātais producents, aranžētājs un komponists. Viņš veidoja Latvijas Radio gadabalvas “Muzikālā banka” ceremonijas atklāšanas numura “Ой на горі та й женці жнуть / Dzimtā valodā” aranžējumu orķestrim, korim, ritma grupai un solistiem, piedalījās Osokina Brīvības festivālā Ukrainai, uzstājās Daugavpils Kultūras pilī, Hanzas peronā, Rēzeknes koncertzālē GORS un citviet. Kopā ar Katrīnu Gupalo Edgars radīja mūziku Latvijas Bankas sudraba kolekcijas monētai “Воля”.

 

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

9 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

TAURIŅU MAĢIJA | Izstāde

-

AIDĀ, PIKNIKĀ!, komēdija

6 notikumi,

9 notikumi,

8 notikumi,

10 notikumi,

7 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

7 notikumi,

10 notikumi,

Viss būs labi

9 notikumi,

7 notikumi,

7 notikumi,

9 notikumi,

PAVASARIS | Ukuleles koncerts

Muzeju nakts 2024

6 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

8 notikumi,

9 notikumi,

6 notikumi,

8 notikumi,

Vasarssvētku meistarklase

7 notikumi,

5 notikumi,

-

PAVASARA TIRGUS BALOŽOS

5 notikumi,