Ielādē Notikumi

« Visi notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

DUMPIS, spēlfilmas 1. sērija

Detaļas

  • Datums: 06.05.2024
  • Laiks: 13:00
  • Ieejas maksa: EUR4,00

Organizators

Baložu pilsētas kultūras namā

Filma divās sērijas 6. maijā plkst. 13.00 1.sērija, plkst. 15.00 2. sērija.

Par filmu “DUMPIS”

Karš Ukrainā nozīmē, ka šobrīd pasaulē cīnās divas civilizācijas, un studija Cinevilla Films ar šo filmu cenšas palīdzēt saprāta uzvarai – jo viens no uzvaras priekšnoteikumiem ir spēja pazīt ienaidnieku. Krievijas totalitārais režīms šodien ne ar ko neatšķiras no padomjlaiku Kremļa, armijā tikumi nav mainījušies, bet traģisko neatbilstību starp ideoloģiskiem lozungiem un nožēlojamo realitāti joprojām saskata varbūt tikai daži ideālisti. Vēsture rāda, ka Krievijas neierobežotā agresivitāte mēdz novest pie pussabrukšanas perioda, kura laikā var uzrasties spēcīgi cilvēki ar jaunām idejām un, iespējams, kaut ko izmainīt,” uzskata filmas režisors Andrejs Ēķis.

 

Daudzsēriju filma Dumpis balstīta vēsturiskos notikumos – 1975. gadā uz padomju karakuģa notiek sacelšanās mēģinājums, kuru ierosina kuģa politvadītājs, naivais ideālists Špagins (lomā Dainis Grūbe). Filma septiņās sērijās rāda drūmu Brežņeva laika stagnāciju, komunālā dzīvokļa sadzīvi Rīgā, padomju nomenklatūras visatļautību gan militārā sistēmā, gan ārpus tās, un pretstatā – galvenā varoņa aizrautīgi donkihotisko cīņu par cilvēka tiesībām un brīvībām. Tas ir gandrīz neticams notikumu pavērsiens totalitārisma apstākļos – viens kaismīgi pārliecināts revolucionārs spēj iedvesmot milzīga karakuģa apkalpi un aizraut līdzi protestā pret sistēmu.

 

Lai dzēstu jebkādu nostaļģiju pēc “labajiem padomju laikiem”, seriālā vieta atvēlēta arī tālaika sadzīves un ģimenes attiecību attēlojumam, ko krāšņi izspēlē kolorīti sieviešu tēli – kautrīgā Ņina Špagina (Elīna Hanzena), ugunīgā kaimiņiene Rita (Inga Tropa), nepakļāvīgā latviešu meitene Katrīna (Agnese Budovska). Spilgtās lomās arī Andris Keišs, Egons Dombrovskis, Lauris Dzelzītis, Jēkabs Reinis, Igors Čerņavskis, Kaspars Zāle, Ritvars Logins, Gatis Gāga un citi.

 

Filmas režisors ir Andrejs Ēķis, operators Gatis Grīnbergs, scenārija autori Ivo Briedis un Vitālijs Dokaļenko, filmas māksliniece Maija Dzene, kostīmu māksliniece Sandra Sila, komponists Rihards Zaļupe, skaņu režisors Andrejs Vaicahovskis, montāžas režisori Paula Popmane un Jurģis Ločmelis, producenti – Andrejs Ēķis, Dita Cimermane, Aija Ansone, Vitālijs Dokaļenko.

 

Filmas uzņemšanā izmantoti gan īsti Latvijas armijas karakuģi Rīgā un Liepājā, gan ledlauzis Foros Rīgas ostā, gan iespaidīgas dekorācijas kuģa iekšskatiem, 70. gadu komunālajam dzīvoklim, kafejnīcām un modes namam. Filmas ainas tapušas kinopilsētā Cinevilla, Viskaļu radošajā namā, Andreja Upīša memoriālajā muzejā un citur. Attēla apstrāde un vizuālie efekti veidoti, sadarbojoties ar Ukrainas speciālistiem.

 

Treileris : https://www.youtube.com/watch?v=YaG4AMxqN5E&t=2s

 

Ieeja: EUR 4,00 uz katru kino seansu, nopērkamas Baložu KN kasē no plkst. 12.00

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

9 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

TAURIŅU MAĢIJA | Izstāde

-

AIDĀ, PIKNIKĀ!, komēdija

6 notikumi,

9 notikumi,

8 notikumi,

10 notikumi,

7 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

7 notikumi,

10 notikumi,

Viss būs labi

9 notikumi,

7 notikumi,

7 notikumi,

9 notikumi,

PAVASARIS | Ukuleles koncerts

Muzeju nakts 2024

6 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

8 notikumi,

9 notikumi,

6 notikumi,

8 notikumi,

Vasarssvētku meistarklase

7 notikumi,

5 notikumi,

-

PAVASARA TIRGUS BALOŽOS

5 notikumi,