Noslēgušās septītās Ķekavas novada uzņēmēju dienas

No 29. maija līdz 3. jūnijam norisinājās septītās Ķekavas novada Uzņēmēju dienas, aicinot uz digitālajam mārketingam un biznesa atbalsta iespējām veltītām tiešsaistes lekcijām, uzņēmēju tikšanās brokastīm, kā arī pasākuma nozīmīgāko daļu – Ķekavas novada uzņēmēju Gada balvas svinīgo apbalvošanas ceremoniju.

Ķekavas novada pašvaldības organizētās Uzņēmēju dienas ik gadu pulcē novada aktīvākos uzņēmējdarbības vides veidotājus. Šogad Uzņēmēju nedēļa norisinājās gan digitālajā vidē, gan klātienē Vasaras Ievadfestivāla laikā Rāmavā, pulcējot vēl plašāku apmeklētāju loku.

Lai sniegtu biznesa attīstībai aktuālu un praktiski noderīgu informāciju, četru dienu garumā esošie un topošie uzņēmēji varēja apmeklēt tiešsaistes lekcijas – biznesa treneris Edgars Untāls atklāja pārdošanas mākslas noslēpumus, digitālā mārketinga speciāliste Laila Vīksna apmācīja sociālo mediju mārketingā un Google reklāmā, savukārt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāves Ilga Maļina un Rita Elste-Tomsone informēja par LIAA atbalstu uzņēmējiem un Eiropas biznesa atbalsta tīkla pakalpojumiem.

Uzņēmēju tikšanās brokastis ar LTRK

Lai veicinātu dialogu starp pašvaldību un vietējiem uzņēmējiem, kā arī veidotu jaunus biznesa kontaktus, rosinot savstarpējai ideju apmaiņai, tika organizētas uzņēmēju tikšanās brokastis. To laikā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) vadītājs Aigars Rostovskis, LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, Ķekavas novada uzņēmēju padomes (KŅUP) valdes priekšsēdētājs Ervīns Lasmanis un Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Vītols diskutēja gan par uzņēmējdarbības vides situāciju globālo notikumu kontekstā, gan biznesa attīstības iespējām Ķekavas novadā. Kā sacīja E. Lasmanis, KŅUP novērtē līdzšinējo sadarbību ar pašvaldību un tās sniegto ieguldījumu infrastruktūras uzlabošanā. Tāpat tiekot gaidīta jaunā teritorijas plānojuma apstiprināšana, kas ļaus uzņēmējiem plānot sava biznesa attīstību.

Uzņēmēju tikšanās otrajā daļā ar iedvesmas stāstu dalījās daudznozaru uzņēmuma SilJa īpašniece un vadītāja Silva Jeromanova – Maura. 28 aktīvas darbības gadi lauksaimniecības nozarē ļāvuši ne tikai attīstīt veiksmīgu plaša profila uzņēmumu, bet arī pārvarēt virkni izaicinājumu, kas iemācījuši “ceļot no neveiksmes uz neveiksmi, nezaudējot humoru”. Veiksmīga biznesa priekšnosacījums ir drosme sekot savai nojautai un saprašanai: “Tāpat kā viens ēdiens katram garšo citādāk, tāpat arī uzņēmējam jādarbojas pēc savas izjūtas – biznesā nav vienas kopīgas receptes,” jaunos uzņēmējus iedrošināja S.J.Maura.

Ķekavas novada uzņēmēju gada balva

Lai apzinātu un godinātu tos novada uzņēmējus, kuri veiksmīgi darbojas savā nozarē, Uzņēmēju dienu noslēgumā nu jau tradicionāli norisinājās uzņēmēju Gada balvas pasniegšanas ceremoniju. Kā stāsta Ķekavas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības komunikācijas projektu vadītāja Laura Everte, līdz šim apbalvošanas ceremonija tika organizēta kā slēgts pasākums, taču šajā gadā tā norisinājās Vasaras Ievadfestivāla laikā, ļaujot šo pasākumu klātienē vērot ikvienam interesentam.

Uzņēmēju Gada balvas konkursam pretendentus pieteica gan novada iedzīvotāji, gan paši uzņēmēji un to darbinieki. Apbalvojumam kopumā tika pieteikti 22 uzņēmumi. Visus iesniegtos pieteikumus, atbilstoši noteiktiem vērtēšanas kritērijiem, izskatīja un uzvarētāju katrā nominācijā noteica Ķekavas novada domes priekšsēdētāja apstiprināta konkursa žūrijas komisija. Balvas astoņās konkursa nominācijās pasniedza Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks A.Vītols un KŅUP valdes priekšsēdētājs E.Lasmanis, uzsverot ciešas sadarbības nepieciešamību uzņēmējdarbības vides atkopšanai un turpmākai attīstībai, kā arī pasakoties par devumu novada labklājības, atpazīstamības un piederības sajūtas veicināšanā.

Nozīmīgākajā nominācijā “Gada uzņēmējs” balvu ieguva AS “Putnu fabrika Ķekava”, kas otro gadu pēc kārtas saņēma arī apbalvojumu kategorijā “Gada labdaris”. Uzņēmums ir novada lieldraugs gan pašvaldības organizētos sporta pasākumos, gan dažādos sociālos projektos – tā aizvadītajā gadā “Putnu fabrika Ķekava” ziedoja pārtikas pakas Ķekavas novada Sociālajam dienestam 70 tūkstošu eiro apmērā.

Nominācijā “Gada darba devējs” balva tika pasniegta slēpošanas kūrortam un aktīvās atpūtas centram SIA “Riekstukalns”, kas rūpes par darbiniekiem noteicis par uzņēmuma prioritāti – tā pērn uzņēmuma augstākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājums vidēji par vienu darbinieku gadā bijis 4808 eiro. Tikmēr Kategorijā “Gada pakalpojumu sniedzējs” apbalvots SIA “Kolosālie Kolodas” – ģimenēm un mājdzīvniekiem draudzīgā kafejnīca “BŪT” Baložos nepilnu divu pastāvēšanas gadu laikā jau paspējusi gūt apmeklētāju atzinību, novērtējot gardos ēdienus, profesionālo apkalpošanu un mājīgo gaisotni.

Apbalvojumu nominācijā “Gada ražotājs” saņēma SIA “Baltic Invest” – oficiālie pārstāvji Baltijas valstīs, kas izplata lauksaimniecības tehniku, sniedz servisa pakalpojumus, kā arī ražo un Eiropas tirgū izplata drenāžas skalotājus. Balva “Gada inovācija” aizceļoja pie vadošā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Clean R”. Uzņēmums Ķekavas novada “Gurnicās” šogad atklāja mūsdienīgi aprīkotu plastmasas pārstrādes rūpnīcu, kas šobrīd ir vienīgā polistirola pārstrādes rūpnīca Latvijā.

Apbalvojumu nominācijā “Gada izaugsme” saņēma reklāmas aģentūra SIA “MBoom ad”, kuru apgrozījums pēdējo divu gadu laikā pieaudzis 2,9 reizes. Kategorijā “Gada mājražotājs-eksportētājs” tika apbalvots uzņēmums SIA “Natural Cuddles”, kas starptautiskajam tirgum darina personalizētus tekstilizstrādājumus bērniem. Aizvadītajā gadā uzņēmums saņēmis arī LIAA balvu eksportā. Savukārt apbalvojums nominācijā “Gada amatnieks” pasniegts ģimenes uzņēmumam SIA “ZIPA”, kas ražo izturīgas, kvalitatīvas un drošības prasībām atbilstošas mēbeles bērniem.

Ķekavas novada uzņēmēju dienas organizē Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar KŅUP, LIAA un LTRK. Organizatoru vārdā sakām lielu paldies visiem pasākuma dalībniekiem un apmeklētājiem. Uz tikšanos nākamgad!

Foto galerija – Uzņēmēju brokastis

Foto galerija – Uzņēmēju Gada balva 2022

Foto galerija – Vasaras Ievadfestivāls 

Ķekavas novada pašvaldības administrācijas

Sabiedrības informēšanas un mārketinga nodaļa

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

6 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

8 notikumi,

Vasarssvētku meistarklase

7 notikumi,

5 notikumi,

-

PAVASARA TIRGUS BALOŽOS

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

4 notikumi,

4 notikumi,

3 notikumi,

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

Guntara Sviķa gleznu izstāde

5 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,