Baldones pensionāru biedrības “Sābri” jaunumi

Latvijā ir vairāk nekā 130 pensionāru organizāciju, un gandrīz katra no tām saviem senioriem piedāvā būt sociāli aktīviem arī pensijas vecumā, iesaistoties ne tikai biedrības dzīvē, bet arī izmantojot iespējas, ko tās sniedz. Un ar šādu aicinājumu arī mūsu pensionāru biedrība nāk klajā ik dienu.

Ikviens seniors tiek aicināts iesaistīties pensionāru organizācijā mūsu novadā un  pilsētā, jo tā ir iespēja būt sociāli aktīviem, piemēram, piedalīties arī projektu konkursos, dabūt naudiņu labām lietām un, protams, nenoslēgties mājas četrās sienās, bet iet uz dažādiem pulciņiem un pasākumiem, ko biedrības organizē. Mums ir liela problēma ar projektu rakstīšanu, jo Aija viena nu nekā netiek galā, bet iespēja piesaistīt finansējumu ir. Tāpēc ļoti lūdzam “jaunos” pensionārus, lūdzu nākat palīgā, piesakieties un kopā strādāsim! Grūti ir iztikt tikai ar ziedojumiem un biedru naudām.

Vēlos arī informēt, ka 12.janvārī 2022.gadā Latvijas pensionāru federācija vērsās pie augstākajām valsts amatpersonām ar atklātu vēstuli norādot, ka  pastāv godājamu senioru viedoklis, ka pēc godprātīgi veiktā darba cēliena lūgt sociālo palīdzību ir pazemojoši, jo cilvēkcienīgu dzīvi vecumdienās nosaka mūsu valsts pamatlikumi, nepieļaujot trūkumu un nabadzību, un kā piemēru piedāvā arī senioriem pensijas kompensāciju noteikt pēc Saeimas un valdības atalgojuma kompensācijas principa attiecībā uz ikgadējo inflāciju.

Latvijas Pensionāru federācija uzskata, ka mūsu valsts augstākajām amatpersonām steidzamības kārtībā jāpieņem lēmumi senioru un invalīdu dzīves apstākļu uzlabošanai ārkārtas situācijas laikā, nosakot no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem izmaksāt vienreizēju pabalstu ne mazāk kā 200 eiro, vienlaikus pasteidzināti izskatīt jautājumu par bāzes pensijām no valsts pamatbudžeta katram pensijas saņēmējam ar 2023. gada 1. janvāri, savlaicīgi izstrādājot nepieciešamos normatīvos aktus.

Vēlos arī visiem mīļajiem jauniešiem lūgt, lūdzu, jūs lietojat Facebook, bet pensionāri daudzi to nemāk un neizprot, vai viņiem nav savs profils, lūdzu pastāstiet to, ko ziņo biedrība ” Sābri”, lai operatīvi VISI viedie ļaudis saņemtu informāciju. Mums arī Facebook ir savs profils, saucas Baldones pensionāru biedrība Sābri, kur centīsimies sniegt visus paziņojumus, ziņas par sēdēm un ekskursijām, ir arī info Ķekavas pašvaldības mājas lapā pie NV ( nevalstiskajām ) organizācijām.

Varbūt mums gadu vairāk, bet vairāk arī vieduma un slimību, jo aktīvāk darbosimies, kustēsim, smaidīsim, jo ilgāk un pilnvērtīgāk dzīvosim. Ļaunais Covid divus gadus neļāva mums pulcēties kopsapulcē, taču tā notiks, tikko būsim daudz maz drošībā, ziņosim visur par datumu, laiku un vietu. Nenotika arī skaistās Ziemassvētku balles.

Ar sirsnību atceramies I.Krejānes kundzi, kad droši varējām ballēt skolas ēdnīcā, patreiz saimnieces mainījušās, bet liekas ka esam panākuši kompromisu un septembrī atkal varēsim svinēt Ziemassvētku balli, jo nevaram gaidīt līdz īstajiem Ziemassvētkiem, kad atkal varbūt būs liegums pulcēties.

Svarīgi arī atcerēties, ja biedrības valdi varat satikt ik pirmdienu no 13-15.00 un ik ceturtdienu no 10-12.00, tad arī varat samaksāt biedru naudas un par ekskursijām. Balles datums precīzi nav noteikts, bet tā būs septembrī. Toties būs divas ekskursijas -13. jūnijā un 12. jūlijā. Sīku to aprakstu varat saņemt pie Rasmiņas “štābiņā”. Ļoti ceram, ka pašvaldība un konkursa komisija atbalstīs mūsu aktivitātes un finansiāli mums palīdzēs, kā līdz šim to darīja Baldones pašvaldība.

Facebook ziņojām, ka ar ES finansējuma atbalstu Baldonē pie sporta centra Inga pilnīgi par velti vada vingrošanas- nūjošanas nodarbības pirmdienās un piektdienās no 11.40 līdz 1240- tel. 29917929. Priecājamies arī, ka joprojām notiek vingrošana otrdienās un ceturtdienās, arī pa grupiņām nūjojam, tas priecē. Lūdzu nākam -izsakām savu viedokli, priekšlikumus-tikai kopā mēs esam spēks!

 

Baldones pensionāru biedrība “Sābri”

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

5 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Izstāde “Mēs krāsās”

5 notikumi,

5 notikumi,

4 notikumi,

-

PASTKARTE NO ROMAS

6 notikumi,

Tauriņa stāsts

Danču vakars

5 notikumi,

3 notikumi,

5 notikumi,

7 notikumi,

Pansija pilī

7 notikumi,

Baltais klusums

KUR PAZUDIS VILKS?

Bez mīlestības nedzīvojiet

6 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

-

Sirsniņdienas darbnīca

8 notikumi,

-

Vai esi drošs internetā?

7 notikumi,

-

Danču vakars

7 notikumi,

PASAKAS KOKLĒM UN BALSĪM

7 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

10 notikumi,

Pansija pilī

9 notikumi,

MĪTI UN LEĢENDAS

7 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

-

Uzvārdu un vārdu stāsti

5 notikumi,

8 notikumi,

Gandrīz vecpuisis

9 notikumi,

Sirds Likums

6 notikumi,