Ķekavā atklāta vides izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā” un aizvadīta tikšanās ar iedzīvotājiem

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits un Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko šodien atklāja ceļojošo vides izstādi “Ar vienu vilcienu rītdienā” un kopā ar projekta pārstāvjiem tikās ar Ķekavas iedzīvotājiem.

Izstāde Ķekavā būs apskatāma līdz 4. septembrim, un tā informē iedzīvotājus par topošo Rail Baltica dzelzceļa līniju.

“Ķekavas novads ietilpst prioritārajā “Rail Baltica” izbūves posmā. Tā projektēšanas darbi tuvojas noslēgumam un nākamgad uzsāksim būvniecības darbus dienvidu virzienā no lidostas “Rīga” līdz Lietuvas robežai un Salaspils Intermodālajam kravu terminālim. “Rail Baltica” projekts dos pienesumu Pierīgas iedzīvotājiem un novada attīstībai, mudinot iedzīvotājus mainīt pārvietošanās paradumus un dodot uzņēmējiem iespēju attīstīties un izmantot dzelzceļu kravu pārvadājumiem uz Eiropu,” atzīmēja Tālis Linkaits, atklājot izstādi.

Pēc izstādes atklāšanas sekoja Ķekavas iedzīvotāju tikšanās ar projekta “Rail Baltica” ieviesēju pārstāvjiem Latvijā. Uz jautājumiem par “Rail Baltica” īstenošanu Latvijā un Ķekavas novadā atbildēja Kitija Gruškevica, Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail AS filiāles vadītāja Latvijā un Artūrs Caune, SIA “Eiropas Dzelzceļa līnijas” valdes loceklis.

Ķekavas novadu šķērso “Rail Baltica” pamattrases posms caur Rīgu un daļa no Rīgas apvada projektēšanas posma Vangaži–Salaspils–Misa. Projektēšanas darbus Satiksmes ministrijas uzdevumā šajā posmā īsteno “RB Rail” AS, bet būvdarbus pēc konkrēto posmu būvprojektu apstiprināšanas veiks SIA “Eiropas Dzelzceļa līnijas”.

 

Uz “Rail Baltica” dzelzceļa līnijas Ķekavas novadā plānotas divas reģionālās stacijas – Ķekavā un Baldonē. Atbilstoši prognozētai pasažieru plūsmai, Ķekavā sākotnēji paredzēts būvēt mazāko no reģionālo staciju tipveida projektiem, kuru nākotnē līdz ar pasažieru plūsmas pieaugumu varēs paplašināt. Ķekavas stacija atradīsies aptuveni 5 km attālumā no Ķekavas centra, autoceļa A5 Rīgas apvedceļš (Salaspils-Babīte) dienvidu pusē līdzās krustojumam ar Ziemeļu ielu Piekļuvi stacijai plānots nodrošināt gan no Rīgas apvedceļa puses, veidojot pieslēgumu pie pašvaldības autoceļa “Misas kanāla ceļš”, gan no pašvaldības autoceļa “Vilciņi”, savukārt piekļuvi platformām – pa apakšzemes pāreju zem sliežu ceļiem un gājēju rampām abās uzbēruma pusēs.

Paredzētais stacijas nosaukums ir Ķekava, kurš tika pārliecinoši atbalstīts arī iedzīvotāju aptaujā.

No iedzīvotājiem tikšanās laikā tika saņemti dažādi jautājumi– par plānoto “Rail Baltica” reģionālo vilcienu kustības plānu un kursēšanas virzieniem, par plānoto apvienoto divlīmeņu tiltu pār Daugavu, par vietējiem šķērsojumiem un dzīvnieku pārejām, trokšņu sienu izvietojumu, kā arī atsavināšanu un citiem jautājumiem.

Informācija par izstādi:

Izstāde Ķekavā, Ābeļdārzā, Skolas ielā 1 būs aplūkojama līdz 4. septembrim.

Izstādes apmeklētāji aicināti saistošā un viegli uztveramā veidā iepazīties ar “Rail Baltica” projekta pašreizējām aktualitātēm, plānoto starptautisko un reģionālo satiksmi, kravu loģistikas attīstības iespējām novadu pašvaldībās, kā arī ar faktiem par vēsturisko dzelzceļa savienojumu ar Eiropu.

Pēc pieturas Ķekavā izstāde turpinās savu ceļojumu uz Baldoni, kā arī citām novadu pašvaldībām, ko šķērsos topošā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līnija. Izstādes ceļojums pa novadu pašvaldībām Latvijā turpināsies līdz oktobra beigām. Noslēgumā izstāde tiks nodota Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam, turpmākai ekspozīcijai muzeja āra teritorijā.

Izstāde tapusi ar Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu un sadarbībā ar novadu pašvaldībām.

Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028312
e-pasts:
iveta.kamarute@sam.gov.lv

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

5 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Izstāde “Mēs krāsās”

Baltais klusums

6 notikumi,

-

Uzvārdu un vārdu stāsti

6 notikumi,

9 notikumi,

Gandrīz vecpuisis

10 notikumi,

Sirds Likums

8 notikumi,

6 notikumi,

-

Sveču liešanas darbnīca

7 notikumi,

8 notikumi,

Dabas pieskāriens aplim

Ceļojums pavasarī

PAR VĪRIEŠIEM

8 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

7 notikumi,

Mīlestības stāsti džezā

6 notikumi,

-

Rotu meistarklase

4 notikumi,

6 notikumi,

6 notikumi,

Tautas tradīciju pūrs

6 notikumi,

Nakts krustaceļš

TAURIŅŠ SENIORS

6 notikumi,

Stāstu stunda ģimenēm

4 notikumi,

5 notikumi,

-

Grāmatu tārpiņa nodarbība