Ielādē Notikumi

« Visi notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

Ķekavas kultūras nama rokdarbu pulciņa “Labieši” izstāde

Detaļas

  • Datums: 02.03.2023
  • Laiks: 16:00

Organizators

Ķekavas novadpētniecības muzejā šī gada 2. martā plkst. 16.00 atklās Ķekavas kultūras nama rokdarbu pulciņa “Labieši” dalībnieču darbu izstādi.

“Labiešu” dāmas ir prasmīgas rokdarbu darinātājas, kuras savu kopu izveidoja jau tālajā 1980. gadā. Patlaban pulciņā darbojas 15 dalībnieces, kuras vieno kopīgas intereses – adīšana, tamborēšana, izšūšana, pērļošana, apgleznošana u. c. Dažas no prasmēm viņas apgūst un meistarību izkopj, mācoties cita no citas, bet katru vasaru sanāk kopā radošajā nometnē Daugmalē, kur profesionālu amatu meistaru vadībā iemācās daudz ko jaunu.

Izstādes dalībnieces atzīst, ka pašlaik atrodas, tā sakot uz šūšanas viļņa, jo šuj apģērbus. Tie ir dažādi vēsturiski tērpi “Labiešu” izpratnē, no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Izmantojot mūsdienās pieejamos materiālus, iespējas un gadsimtu gaitā uzkrātās prasmes, viņas mudina paskatīties uz senākām un ne tik senām lietām ar 21. gs. cilvēka acīm. Tie ir seno latgaļu un lībiešu modernizēti tērpu atdarinājumi, viduslaiku dāmas kleita, kā arī mūsdienās ikdienā nēsājami apģērbi ar etnogrāfiskajiem ornamentiem, izšuvumiem un pērļojumiem, tāpat dažādi aksesuāri – spilveni, somas, zīda šalles, mauči un kaklarotas. Ķekavas novadpētniecības muzejā apskatei būs eksponēts aptuveni 41 priekšmets.

Jāpiemin arī tas, ka saistībā ar mūsu glezniecības vecmeistara Vilhema Purvīša jubileju dāmas japāņu lāpīšanas tehnikā izveidojušas izstādiPurvītim pa pēdām”. Arī tā paralēli šai izstādei aplūkojama Ķekavas kultūras nama foajē.

Pašlaik “Labiešu” dāmas ne tikai ada un tamborē, bet arī izšuj, glezno uz zīda, pērļo, darina rotas un veido rotaļlietas. Kā saka viņas pašas: “Esam apgleznojušas traukus, veidojušas augu nospiedumus uz auduma… Ik pa laikam rīkojam meistarklases garšīgu ēdienu gatavošanā. Esam mācījušas, kā uzburt gan zirņu pikas, gan smiltsērkšķu uzputeni, gan piparkūkas pēc senas ģimenes receptes.”

Arī šī izstāde ir neliels atskaites punkts, lai palūkotos uz paveikto no malas un gūtu prieku. Izstāde Ķekavas novadpētniecības muzejā būs atvērta līdz 2023. gada 25. martam.

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

6 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

8 notikumi,

Vasarssvētku meistarklase

7 notikumi,

5 notikumi,

-

PAVASARA TIRGUS BALOŽOS

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

4 notikumi,

4 notikumi,

3 notikumi,

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

Guntara Sviķa gleznu izstāde

5 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,