Ielādē Notikumi

« Visi notikumi

Izstāde “Radoši meklējumi”

Detaļas

  • Datums: 23.05.2024
  • Laiks: 00:00

Organizators

Latviešu dāmām jau šūpulī ielikta mīlestība uz radošu prasmju apgūšanu un izkopšanu. Vienai tā ir adīšana, otrai – tamborēšana, trešajai – šūšana, izšūšana vai aušana. Šoreiz vēlamies izcelt mūsu kultūras nama Tautas lietišķās mākslas studijas “Ķekava” dāmas. Rokdarbnieces veselu gadu čakli strādājušas un šogad aicina uz izstādi “Radoši meklējumi”.

Tajā varēs aplūkot viņu jaunākos, pēdējā gada laikā tapušos darinājumus. Gluži kā agrākos laikos meitas pielocīja pūru, mums bagātīgi pielocīts ir kultūras nama 2. Stāva foajē.

Studijas vadītāja Liene Ratnika stāsta, ka šīs izstādes darbi tapuši pēc Dziesmu un deju svētkiem. Tas vienmēr ir pārdomu, izvērtēšanas laiks. Sākas jauns periods pretīm nākamajiem svētkiem. Šajā izstādē ir mazāk etnogrāfisku, tautisku tekstīliju. Vairāk dažādi eksperimentāli darbi, dažādās tehnikās. Vairāk mazāka formāta darbi: šalles, dvieļi, paklājiņi, galda celiņi. Ir arī adīti rakstaini cimdi un zeķes, pašdarinātas krāsainas pastalas, jostas. Daudz tika austi vilnas lakati. Vairāk kā iepriekšējos gados variējām ar dažādām aušanas tehnikām, lai lakati būtu daudzveidīgāki ne tikai krāsu, bet arī faktūru ziņā. Tas ir viens no polarākajiem izstrādājumiem audēju vidū. Tekstilpriekšmeti austi no dažādiem mateiāliem: lina, kovilnas, vilnas, sintētikas. Katrai audējai ir savs rokraksts, mīļākie aušanas materiāli, priekšmeti, ko visvairāk patīk aust. Arī pats izstādes iekārtošanas process ir ļoti interesants, radošs un laikietilpīgs. Tas ir kopdarbs, kurā piedalās studijas dalībnieces.

Izstādē ar saviem darbiem piedalās: A. K. Āboliņa, E. Auziņa, A. Auziņa, A. Auziņš, D. Ločmele, A. Lesnika, I. Karlapa, Z. Ērgle, L. Brigzne, S. Veidemane, L. Ratnika.

Aicinām priecēt acis un sirdi ar skaistajiem roku darbiem! Izstādi “Radoši meklējumi” var apmeklēt no 23. maija līdz 28. jūnijam Ķekavas kultūras nama darba laikā. Savukārt tikšanās ar darbu autorēm būs 28. maijā plkst. 18.

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

6 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

8 notikumi,

Vasarssvētku meistarklase

7 notikumi,

5 notikumi,

-

PAVASARA TIRGUS BALOŽOS

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

4 notikumi,

4 notikumi,

3 notikumi,

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

4 notikumi,

4 notikumi,