Ielādē Notikumi

« Visi notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

DIVAS PASAULES

Detaļas

  • Datums: 20.10.2023
  • Laiks: 19:00

Organizators

Divas mākslinieces – katra ar savu redzējumu un rokrakstu Doles Tautas namā 2023.gada 20.oktobrī atklās personālizstādi

“Divas pasaules”

KRISTĪNE KAPUSTA

Dzimusi, augusi un skolas gaitas pabeigusi Rēzeknē, kopš studijām dzīvo un strādā Rīgā. Izstāde “DIVAS PASAULES” ir Kristīnes pirmā personālizstāde.

“Bieži pieķeru sevi kaut ko zīmējot, reizēm pat šķiet, ka daru to neapzināti- bērnībā tā bija daļa no rotaļām, tad skolā-  komiksi un jautras bildītes starpbrīžos uz vēstures vai litaretūras klades pēdējā vāka, arī tagad pa kādam tēlam mēdz tapt līdzās ļoti nopietniem pierasktiem par darba sanāksmēs pārrunāto. Atceros, ka zīmēts tika visur- gan uz vecām avīzēm, gan pēdējā brīvajā piezīmju bloka kvadrātcentimetrā, kas pirms tam šķita jau vismaz trīs reizes pilnībā aizpildīts. Taču tas viss ļoti ilgu laiku bija tikai sajūtu līmenī, un nekad tā pa īstam ticot, ka varētu būt kaut kas vairāk.”

Studiju gados Rīgā un uzsākot profesionālo ceļu, kas nemaz nav saistīts ar mākslu, zīmēšanai tika atvēlēts arvien mazāk uzmanības. “Tā pa īstam atkal sajutu iekšēju vajadzību zīmēt tikai pēc  gandrīz desmit gadiem. Strādājot ārzemēs- prom no mājām, draugiem un ģimenes- viena no pirmajām lietām, ko iegādājos, bija skicēšanas albūms un zīmuļu komplekts. Zīmēšana bija veids, kā varēju nomierināties vai tieši pretēji- izārdīties. Abos gadījumos – laiks  godīgai sarunai ar sevi. Pēc atgriešanās Latvijā domas par to, ka radošo’es’ tā pa īstam nemaz sev neesmu ļāvusi piedzīvot, kļuva arvien uzstājīgākas un es sāku interesēties par iespēju mācīties gleznot.”

Kopš 2017. gada Kristīne pievienojusies mākslinieces Katrīnas Taivānes studijai “Slazds”, kurā tapušas visas izstādē redzamās Kristīnes gleznas. ”Slazds” ir arī izstādes “DIVAS PASAULES” abu mākslinieču satikšanās vieta. “Man ir ļoti paveicies ar cilvēkiem apkārt- esmu bezgalīgi pateicīga par piemēru, iedrošinājumu un atbalstu! Kā es raksturotu savus darbus? Manas gleznas ir dažādas… kā garastāvokļi. Domīgi. Rotaļīgi. Ironiski. Sievišķīgi. Dziedinoši.“

 

OKSANA GRODNE-TAUPMANE

Oksana dzimusi 1975. gadā Sverdlovskā (tagad   Jekaterinburga), Aleksandra un viņa sievas Gaļinas ģimenē, bet kopš trīs gadu vecuma dzīvo Latvijā. Bērnība kopā ar trīs brāļiem un māsu aizvadīta mazā ciematiņā Madonas novadā, Barkavas pagastā, kur tad arī aizsākās interese par zīmēšanu.

Profesionālās ievirzes pamata prasmes un iemaņas mākslā Oksana apguva Jāņa Simsona Madonas mākslas skolā – tieši šī izcilā gleznotāja un pedagoga vadībā 13 gadu vecumā meitene iepazina eļļas krāsu tehniku, kas kļuva par viņas kaislību uz mūžu.

Lai gan profesionālās darba gaitas Oksanu aizveda ar mākslu nesaistītā virzienā, un nu ikdienā viņa strādā izdevniecības Rīgas Viļņi grāmatvedībā, aicinājums pievērsties audeklam, eļļas krāsām un otām, gadu gaitā nerima.
Par pagrieziena punktu, kad šūpulī ielikto talantu Oksana nolēma pilnveidot un attīstīt, kļuva pašas gleznotais darbs, ar ko viņa pārsteidza vīru. Dzīvesbiedra iedrošināta, pamudināta un atbalstīta, Oksana sāka apmeklēt Ķekavas mākslas skolas pieaugušo studiju pie mākslinieces Ilonas Korņilko un nu jau astoņus gadus izkopj savas dotības un attīsta prasmes Katrīnas Taivānes mākslas galerijā „Slazds”.

Šī ir trešā Oksanas Grodnes-Taupmanes personālizstāde, kurā aplūkojamas labākās eļļas krāsu tehnikā tapušās gleznas pēdējo piecu gadu laikā.

2018.gada septembrī Oksanai bij apskatāma pirmā personālizstāde “Dvēseles spogulis”, kas notika “Doles tautas namā “ Ķekavā.

2023.gada februārī Barkavas kūltūras namā bij tapusi Oksanas mammas piemiņai veltīta izstāde “Pieskāriens”.

Mākslinieci aizrauj portretu un žanra glezniecība, un katrs darbs ir kā dvēseles spogulis, kas vēsta par viņas iekšējo pasauli.

Ieeja bez maksas.

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

6 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

8 notikumi,

Vasarssvētku meistarklase

7 notikumi,

5 notikumi,

-

PAVASARA TIRGUS BALOŽOS

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

4 notikumi,

4 notikumi,

3 notikumi,

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

Guntara Sviķa gleznu izstāde

5 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,