Rīgas reģiona uzņēmēji POP-UP pasākumā iepazīst energoefektivitātes risinājumus

Šī gada 18. aprīlī Mārupes novadā norisinājās ceturtais no sešiem POP-UP pasākumiem Rīgas reģiona uzņēmējiem – “KOPĀ BŪS AUGT!”. Pasākumā vairāk nekā 30 uzņēmēji no Rīgas reģiona pulcējās, lai veidotu jaunas sadarbības, iegūtu zināšanas un iedvesmu energoefektivitātes jomā. Viens no galvenajiem pasākuma mērķiem bija iepazīstināt dalībniekus ar Mārupes novada uzņēmumu energoefektivitātes risinājumiem, kas atspoguļoja šī reģiona uzņēmēju apņemšanos uzlabot savas darbības ilgtspēju un efektivitāti.

Par energoefektivitāti ir runāts jau pietiekami daudz, tomēr pasākuma organizatori izvēlējās pievērst uzmanību šī jēdziena plašumam. Dalībniekus aicināja iepazīties ar energoefektivitātes jēdziena padziļinātu izpratni, ieskaitot energokopienas un to darbības principus. Tika sniegta informācija par iespējām un atbalsta instrumentiem, kas ir pieejami gan uzņēmējiem, gan mājsaimniecībām, lai ieviestu energoefektivitātes pasākumus. Bet galvenais – pasākuma laikā dalībniekiem bija iespēja gūt iedvesmu un pieredzi no diviem veiksmīgiem Mārupes novada uzņēmumiem – “Kalve Coffee” un “Business Garden Rīga”, kuri ir ieviesuši un realizējuši energoefektivitātes pasākumus savā uzņēmējdarbībā. “Business Garden Rīga” ir saņēmis prestižo WELL Health-Safety novērtējumu, savukārt “Kalve Coffee” ir pasaules līmenī atzīts un novērtēts uzņēmums.

Kopumā pasākuma dalībnieki atzina, ka šī tēma – energoefektivitāte – ir būtiska un aktuāla gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem. Dalībnieki uzsvēra, ka pasākums sniedza plašāku skatu uz energoefektivitātes jautājumiem, iedrošinot domāt radoši un inovatīvi par šīs jomas iespējām un izaicinājumiem. Dalībnieki arī norādīja, ka, apzinoties energoefektivitātes nozīmi, uzņēmumi un mājsaimniecības var veikt praktiskus pasākumus, lai samazinātu savu enerģijas patēriņu, izmaksas un veicinātu ilgtspējīgu attīstību.

Pasākuma apmeklētājs Juris Lubāns (Biedrība “OVER Latvia”) dalās savos iespaidos: “Kad runa ir par energoefektivitāti, mēs nevaram ierobežoties tikai ar saules paneļiem vai rēķinu samazināšanu. Tas ir arī par jaudas un resursu izmantošanas optimizāciju. Pasākumā es ne tikai guvu izpratni par šo svarīgo jautājumu, bet arī atklāju jaunas iespējas savam biznesam un sadarbībai.”

Pasākuma apmeklētāja Kristīne Kazradze (IK “RealMind KK”) atzina, ka pasākums bija kā iespēja veidot jaunus kontaktus un sadarbības, kā arī lektoru stāstījumi ļāva izprast svarīgāko energoefektivitātes jomā, īpaši apmeklētājai būtiska bija informācija par Altum atbalsta iespējām. Kristīne uzsvēra, ka šādi pasākumi ir nenovērtējami, jo sniedza lielu skaidrību un papildu stimulu turpmākai uzņēmējdarbības attīstībai.

2024. gadā projekta “(sa)DARBĪBA: uzņēmēju sadarbības ekosistēmas stiprināšana” ietvaros Pierīgas reģionā plānoti 6 Pop-Up pasākumi, izzinot vai iepazīstinot ar uzņēmumiem, kuri darbojas saskaņā ar ilgtspējīgiem un inovatīviem darbības risinājumiem. Nākamais POP-UP pasākums gaidāms 16. maijā Ropažu novada Doles salā. Tajā runāsim par bioekonomikas jautājumiem.

Aktivitāte notiek LEADER sadarbības projekta “(sa)DARBĪBA: uzņēmēju sadarbības ekosistēmas stiprināšana” (Nr. 23-00-A019.332-000003), ko īsteno biedrība “Partnerība Daugavkrasts” sadarbībā ar piecām vietējās rīcības grupām – biedrībām “Pierīgas partnerība”, “Jūras zeme”, “Ropažu Garkalnes partnerība”, “Stopiņu Salaspils Partnerība” un “Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme” Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros. Vairāk par projektu: https://ej.uz/sa_DARBIBA

Aiga Smiltāne

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

6 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

8 notikumi,

Vasarssvētku meistarklase

7 notikumi,

5 notikumi,

-

PAVASARA TIRGUS BALOŽOS

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

4 notikumi,

4 notikumi,

3 notikumi,

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

4 notikumi,

4 notikumi,