Latvijas valsts svētku mēnesī izgaismo Nāves salu

Lai pievērstu uzmanību Nāves salas nozīmei Latvijas vēsturē un aicinātu ikvienu Latvijas iedzīvotāju doties šo salu iepazīt pašam, Ķekavas novada pašvaldība realizē projektu ”Izgaismo Nāves salu”. Šī projekta ietvaros top dokumentālā filma par Nāves salu, kā arī, atsaucoties pašvaldības aicinājumam, nedēļas laikā Ķekavas novada iedzīvotāji projektam dāvinājuši vairāk kā 4 tūkstošus svecīšu, kuras tika iedegtas Lāčplēša dienā uz Nāves salas esošajā laukumā pie pieminekļa, godinot latviešu strēlniekus, kas uz šīs salas cīnījušies Pirmā pasaules kara laikā.

Dokumentālajā filmā, kas tiek filmēta projekta ietvaros, piedalās Latvijas Kara muzeja vēsturnieks Dagnis Dedumietis, grāmatas ”Latviešu strēlnieki Nāves salā” autors Jānis Hartmanis, mūziķis Goran Gora, novadnieks un mūziķis Jānis Šipkēvics, TV3 ziņu žurnāliste Kristīne Žilde-Krēvica, pārstāvji no Latvijas Zemessardzes, Ķekavas novada Tūrisma un informācijas centra, Daugmales skolas muzeja un Ķekavas novada iedzīvotāji.

Novembra sākumā Ķekavas novada iedzīvotāji tika aicināti projektam dāvināt svecītes, lai kopīgi izgaismotu pieminekļa laukumu uz Nāves salas, godinot varonīgos cīnītājus. Atsaucība bija ļoti liela un iedzīvotāji nedēļas laikā atnesa vairāk kā 4 tūkstošus svecīšu, kuras 11.novembra vakarā tika ar laivu nogādātas uz Nāves salu. Ar Zemessardzes 19. Kaujas Nodrošinājuma Bataljona atbalstu četru stundu laikā svecītes tika iedegtas izgaismojot Nāves salu. Sveču gaismas bija redzamas ne tikai uz salas, bet arī otrā krastā, Salaspils novadā. Unikālie skati iemūžināti video un  būs skatāmi dokumentālajā filmā.

Dokumentālās filmas ”Izgaismo Nāves salu” pirmizrāde notiks 17.novembrī un pēc tam tā tiks rādīta Ķekavas novada skolu skolēniem mācību stundu laikā, kā arī būs publiski pieejama ikvienam Latvijas iedzīvotājam bezmaksas  tiešsaistē. Informācija par iespēju noskatīties filmu tiešsaistē tiks paziņota pēc tās publicēšanas Ķekavas novada pašvaldības sociālajos tīklos un mājas lapā.

Projekts ”Izgaismo Nāves salu” tiek īstenots Latvijas valsts svētku mēnesī, jo Nāves sala ir vēsturiski nozīmīga vieta ne tikai Ķekavas novadā, bet visā Latvijā. Šeit Pirmā pasaules kara laikā drosmīgi cīnījās latviešu strēlnieki. Šobrīd uz  salas atrodas Latvijā pirmais Pirmā pasaules kara un Brīvības cīņu atcerei veltīts piemineklis un salu ir iespēja apmeklēt jebkuram interesentam, tomēr jāņem vērā, ka nokļūšana tur iespējama tikai ar ūdens transportu.

Projekts ”Izgaismo Nāves salu” tapis Ķekavas novada pašvaldībai sadarbībā ar aģentūru ”Klik klik”.

16.11.2022.

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

5 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Izstāde “Mēs krāsās”

Baltais klusums

6 notikumi,

-

Uzvārdu un vārdu stāsti

6 notikumi,

9 notikumi,

Gandrīz vecpuisis

10 notikumi,

Sirds Likums

8 notikumi,

6 notikumi,

-

Sveču liešanas darbnīca

6 notikumi,

7 notikumi,

Dabas pieskāriens aplim

Ceļojums pavasarī

PAR VĪRIEŠIEM

7 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

7 notikumi,

Mīlestības stāsti džezā

6 notikumi,

-

Rotu meistarklase

4 notikumi,

6 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

Nakts krustaceļš

TAURIŅŠ SENIORS

5 notikumi,

4 notikumi,

5 notikumi,

-

Grāmatu tārpiņa nodarbība