Latvijas savienības „Černobiļa” biedrība godina iedzīvotājus par sniegto atbalstu Ukrainai

15. septembrī Latvijas savienības „Černobiļa” biedrība Ķekavā godināja iedzīvotājus par nozīmīgu ieguldījumu vienotības stiprināšanā starp Latvijas un Ukrainas tautām, sniedzot atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem un karavīriem frontē. Pasākumā tika pasniegta viena Latvijas savienības „Černobiļa” Goda zīme, Ukrainas Starptautiskās apvienības „Kraina” viena medicīnas medaļa un piecas labdarības medaļas. Tāpat tika izteikta pateicība diviem ķekaviešiem, kuri tika apbalvoti ar Bogdana Hmeļņicka 2.pakāpes (sudraba) ordeni un Ukrainas Starptautiskās apvienības „Kraina” labdarības medaļu.

Latvijas savienības „Černobiļa” biedrība dibināta pirms 30 gadiem un tā darbojas uz sabiedriskiem pamatiem ar mērķi atbalstīt un aizstāvēt Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku un cietušo personu sociālās, ekonomiskās un citas garantijas. Latvijas savienības „Černobiļa” valde 2023. gada 15. augustā pieņēma lēmumu par cilvēku godināšanu, kuri pašaizliedzīgi pilda tiešo darbu un aktīvi piedalās sabiedrisko jautājumu risināšanā.

Godināšanas pasākums norisinājās 15. septembrī Ķekavas kultūras namā, un tas tika veltīts  37 gadadienas atcerei kopš notika Černobiļas atomelektrostacijas avārija. Tā ietvaros tika godināti iedzīvotāji, kuri piedalījās šīs avārijas seku likvidēšanas darbos un sniedza palīdzību Ukrainas bēgļiem, kuri spiesti pamest savu dzimteni.

Ar Latvijas savienības „Černobiļa” Goda zīmi tika apbalvots ķekavietis Raimonds Knopkens. Viņš apbalvojumu saņēma par piedalīšanos Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas darbos, aktīvu sabiedrisko darbu, kā arī par medicīnisko sistēmu integrācijas pakalpojumu sniegšanu medicīnas iestādēm Latvijā.

Ar Ukrainas Starptautiskās apvienības „Kraina” medicīnas medaļu tika apbalvota Ķekavas ambulances ģimenes ārste, pediatre Daiga Āboltiņa. Apbalvojums piešķirts par ieguldīto darbu pacientu medicīniskajā ārstniecībā, jauno medicīnas speciālistu izglītošanā un sniegto atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem.

Ar Ukrainas Starptautiskās apvienības „Kraina” labdarības medaļu tika apbalvoti:

  • Ķekavas novada sociālā dienesta vadītāja Agnese Mence-Katkeviča,
  • Ķekavas novada attīstības komitejas priekšsēdētāja Karina Putniņa,
  • AS „Putnu fabrika Ķekava” valdes locekle, izpilddirektore Aiva Banga,
  • Sabiedriskā darbiniece Anna Uzulēna,
  • Latvijas savienības „Černobiļa” valde loceklis, viceprezidents Ilmārs Kalniņš.

Ukrainas Starptautiskās apvienības „Kraina” labdarības apbalvojums tika pasniegts par nozīmīgu ieguldījumu vienotības stiprināšanā starp Latvijas un Ukrainas tautām, sniedzot atbalstu (palīdzību) Ukrainas iedzīvotājiem un karavīriem frontē.

Pasākumā tika izteikta pateicība diviem ķekaviešiem, kuriem apbalvojums tika pasniegts Rīgā:

  • Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas asoc.profesoram, Dziesmu svētku Goda Virsdiriģentam Arvīdam Platperam, kurš saņēma Ukrainas Valsts dibinātāja Bogdana Hmeļņicka 2.pakāpes (sudraba) ordeni.
  • Inženieris – siltumtehniķis Viesturs Pērkons, kurš tika apbalvots ar Ukrainas Starptautiskās apvienības „Kraina” labdarības medaļu.

Pasākuma apmeklētājus priecēja Ķekavas vidusskolas zēnu koris skolotājas Ingas Lagzdiņas vadībā.

Latvijas savienības „Černobiļa” valde izsaka pateicību Ķekavas novada domei par sniegto atbalstu un sadarbību, Ķekavas novada Sociālajam dienestam, Ķekavas novada pašvaldības Sabiedrības informēšanas un mārketinga nodaļai, Ķekavas kultūras namam un vadītājai Vēsmai Ozoliņai, un visiem tiem,  kuri ar savu sirds siltumu sniedz atbalstu Černobiļas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem, Ukrainas iedzīvotājiem, kuri bēgļu gaitās ir ieradušies pie mums Latvijā, Ķekavā, lai glābtos no kara šausmām.

Galerija

Māris Šops

Latvijas savienības „Černobiļa” viceprezidents, apbalvošanas Goda zīmes domes priekšsēdētājs

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

5 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Izstāde “Mēs krāsās”

5 notikumi,

5 notikumi,

4 notikumi,

-

PASTKARTE NO ROMAS

6 notikumi,

Tauriņa stāsts

Danču vakars

5 notikumi,

3 notikumi,

5 notikumi,

7 notikumi,

Pansija pilī

7 notikumi,

Baltais klusums

KUR PAZUDIS VILKS?

Bez mīlestības nedzīvojiet

6 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

-

Sirsniņdienas darbnīca

8 notikumi,

-

Vai esi drošs internetā?

7 notikumi,

-

Danču vakars

7 notikumi,

PASAKAS KOKLĒM UN BALSĪM

7 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

10 notikumi,

Pansija pilī

9 notikumi,

MĪTI UN LEĢENDAS

7 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

-

Uzvārdu un vārdu stāsti

5 notikumi,

9 notikumi,

Gandrīz vecpuisis

10 notikumi,

Sirds Likums

7 notikumi,