Ķekavā atklāts novadā pirmais publiskais suņu pastaigu laukums

Septembra vidū Ķekavā, Nākotnes ielā 3 (ieeja no Dienvidu ielas), atklāts labiekārtots suņu pastaigu laukums. Tajā novadā reģistrētie suņi varēs ne vien socializēties, bet arī trenēties paklausībā un veiklībā, izmantojot tur uzstādītos apmācības elementus.
Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko vairāk nekā 30 klātesošajiem suņu saimniekiem laukuma atklāšanā pateicās par to, ka viņi ir viena no novada aktīvākajām kopienām. “Uz attīstību orientēta pilsētvide nav iedomājama bez tieši suņiem paredzēta labiekārtota laukuma. Šis ir pirmais, bet ne pēdējais pastaigu laukums suņiem mūsu novadā. Tāpēc aicinu suņu saimnieku kopienu turpināt būt aktīviem un ieteikt mums, pašvaldībai, kur novada apkaimēs vēl būtu nepieciešams izveidot šādus laukumus,” tā J. Žilko.
Noteikumi paredz, ka sunim, kurš apmeklē pastaigu laukumu, jābūt vakcinētam, reģistrētam valsts datubāzē (LDC) un par viņu jābūt samaksātai pašvaldības nodevai. Laukumā suns drīkst atrasties bez pavadas. Savukārt suņa saimniekam ir jānodrošina “kulturāla” sava suņa uzvedība, proti, suns neapdraud un netraucē cilvēkus un citus suņus, un tā ekskrementi tiek savākti un izmesti speciāli šim nolūkam paredzētā urnā.
Ķekavas novada domes Īpašumu komitejas vadītāja Kristīne Hāze uzsver: “Suņu laukumā uzstādītie apmācības elementi sniedz iespēju laukumā pilnveidot suņa prasmes arī ārpus speciāla suņu sportam paredzēta laukuma. Tāpat vēlos uzsvērt, ka cilvēku-suņu līdzāspastāvēšanā mums kā sabiedrībai vēl ir kur tiekties, uzlabojot savstarpējo sapratni un cieņu. Dosim Ķekavai iespēju būt par suņiem draudzīgāko pilsētu!”
Interesanti
Tas, ka suns ir cilvēka labākais draugs, apliecināts arī zinātniski. Pētījumos pierādīts, ka suņi saviem saimniekam neļauj justies vientuļi, uzlabo viņu veselību, padara saimniekus pievilcīgākus, t.sk. virtuālajā vidē, palīdz saimniekiem būt disciplinētiem arī juceklīgā dienas ritumā un mazina stresu.
Uzziņai
Ķekavas novadā reģistrēti 4382 suņi. Savukārt, ikgadējo nodevu 2023. gadā samaksājuši vien 216 suņu īpašnieki.

Galerija

Sabiedrības informēšanas un mārketinga nodaļa

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

9 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

TAURIŅU MAĢIJA | Izstāde

-

AIDĀ, PIKNIKĀ!, komēdija

6 notikumi,

9 notikumi,

8 notikumi,

10 notikumi,

7 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

7 notikumi,

10 notikumi,

Viss būs labi

9 notikumi,

7 notikumi,

7 notikumi,

9 notikumi,

PAVASARIS | Ukuleles koncerts

Muzeju nakts 2024

6 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

8 notikumi,

9 notikumi,

6 notikumi,

8 notikumi,

Vasarssvētku meistarklase

7 notikumi,

5 notikumi,

-

PAVASARA TIRGUS BALOŽOS

5 notikumi,