Jāņa Dūmiņa simtgades Dziesmu svētki “Zeme, Cilvēks, Mūzika”

Sestdien, 30. jūlijā, Baldones pilsētas svētku ietvaros, norisināsies vērienīgi Ķekavas novada Dziesmu svētki par godu maestro Jāņa Dūmiņa simtgadei.

Dziesmu svētku noslēguma koncertā, kas norisināsies Vanagkalnu estrādē, piedalīsies vairāk kā 600 dziedātāji, koklētāju ansambļi, folkloras kopas un pūtēju orķestri, tostarp Latvijā atpazīstami mūziķi.

Vakara noslēguma koncertā, kas sāksies plkst.20.00, apmeklētāji varēs dzirdēt tādas Latvijas tautai nozīmīgas dziesmas, kā “Gaismas Pils”, “Saule, Pērkons, Daugava”, “Pūt, vējiņi” un citas iemīļotas melodijas. Koncerta laikā korim pievienosies arī solisti – operdziedātāja Sonora Vaice un kultūras ministrs, mūziķis Nauris Puntulis.

Simtgades Dziesmu svētki “Zeme, Cilvēks, Mūzika” norisināsies visas dienas garumā – neiztrūks tradicionālais svētku dalībnieku gājiens, tāpat sagaidāmi muzikāli un teatrāli pārsteigumi, kā arī koklētāju ansambļu un folkloras kopu koncerti dažādās Baldones lokācijās – centra skvērā, Ceriņu parkā, pie Baltās pils un Baldones baznīcā. Baldones pilsētas svētku ietvaros sportisko aktivitāšu cienītājus visas dienas garumā sagaidīs dažādas sporta spēles un izaicinājumi, kas norisināsies Baldones sporta kompleksā. Paralēli kultūras un sporta notikumiem būs iespēja apmeklēt Baldones pilsētas svētku tirgu, kurā varēs iegādāties dažādus amatnieku darinājumus un gardumus.

Pēc Dziesmu svētku noslēguma koncerta apmeklētāji varēs izbaudīt naksnīgo zaļumballi ar grupu “Krauja Band”.

Jānis Dūmiņš bija izcila un unikāla personība latviešu kormūzikas vēsturē – jaunu ideju meklētājs un realizētājs, lielu projektu dibinātājs un vadītājs. Viņš ir bijis virsdiriģents un goda virsdiriģents 13 Vispārējos dziesmu svētkos, svētkos “Rīgai 800”, 7 skolu jaunatnes un 6 studentu dziesmu svētkos, tādējādi kļūstot par diriģentu ar (pagaidām) visilgāko dziesmusvētku virsdiriģenta stāžu.

Jānis Dūmiņš dzīvoja Baldonē un jau no 1936. gada dziedāja Baldones jauktajā korī, ko vēlāk arī vadīja, tāpat J.Dūmiņš vienmēr ir bijis aktīvs Baldones kultūras dzīves atbalstītājs.

Ķekavas novads priecāsies Baldonē sagaidīt ikvienu mūziku mīlošu ciemiņu, lai kopīgi izdziedātos un nosvinētu Jāņa Dūmiņa simtgadi!

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai Ķekavas novada mājaslapā un sociālajos tīklos.

Administratīvā pārvalde

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

5 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Izstāde “Mēs krāsās”

5 notikumi,

5 notikumi,

4 notikumi,

-

PASTKARTE NO ROMAS

6 notikumi,

Tauriņa stāsts

Danču vakars

5 notikumi,

3 notikumi,

5 notikumi,

7 notikumi,

Pansija pilī

7 notikumi,

Baltais klusums

KUR PAZUDIS VILKS?

Bez mīlestības nedzīvojiet

6 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

-

Sirsniņdienas darbnīca

8 notikumi,

-

Vai esi drošs internetā?

7 notikumi,

-

Danču vakars

7 notikumi,

PASAKAS KOKLĒM UN BALSĪM

7 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

10 notikumi,

Pansija pilī

9 notikumi,

MĪTI UN LEĢENDAS

7 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

-

Uzvārdu un vārdu stāsti

5 notikumi,

8 notikumi,

Gandrīz vecpuisis

9 notikumi,

Sirds Likums

6 notikumi,