Daugmales apkaimes kopiena definē savu identitāti

18.maijā apkaimes biedrība “Darām Daugmalei” pulcēja Daugmales kopienas aktīvistus darba grupā, kurā smēlās pieredzi no kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas” ekspertēm par kopienas identitātes definēšanu un resursu apzināšanu, un diskutēja par to, kādai jābūt Daugmales kopienai.

Ķekavas novada apkaimes ir brīnišķīgas zvaigznes Ķekavas novada zvaigznājā – katrai no mums ir savs spīdums, savs skaistums un frekvence. Un tikai, apzinoties savu spēku un katras kopienas vektoru, mēs varam veidot spožu un saskanīgu Ķekavas novada zvaigznāju.

Kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salu” metodika izaicināja daugmaliešus ar vairākiem jautājumiem – vai zinām, cik mūsu apkaimē ir nodokļu maksātāji, cik daudz pensionāri, cik jaunieši, cik mazturīgie, par kādām rīcībām kopienas loceklis var tikt izslēgts no kopienas, ar kādu gadalaiku saistām Daugmali, kāds augs un dzīvnieks simbolizē mūsu kopienu. No vienas puses šie jautājumi uzskatāmi norādīja uz daugmaliešu redzesloka plašumu – cik maz esam apzinājušies un pārzinām savu kopienu un apkārtni līdz šim, no otras puses –  šis vingrinājums ļāva apzināties daugmaliešiem kopīgo un pašu galveno – to, ka daugmalieši mīl Daugmali un ir apņēmības pilni ieguldīt savu enerģiju apkaimes attīstībā.

14. septembrī Daugmalē norisināsies Kopienu sadraudzības darba grupa, kurā piedalīsies arī citu Ķekavas novada kopienu pārstāvji. Projekta rezultātā Daugmales kopiena iegūs kopienas identitātes un apkaimes ainavisko krāsu paleti.

Daugmales kopienas identitātes paletes izstrāde ir Ķekavas novada kopienu pilotprojekts, ar kura rezultātiem kopiena iepazīsinās kaimiņu kopienas, iedvesmojot tās uz lokālpatriotismu un savu resursu apzināšanos.

Projekts “Daugmales kopienas identitātes un apkaimes krāsu paletes izstrāde”  ir līdzfinansēts no Ķekavas novada pašvaldības budžeta sabiedrības intergrācijas, izglītošanas, aktīva dzīvesveida un kultūras iniciatīvas projektu ietvaros.

Biedrība “Darām Daugmalei”

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

6 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

8 notikumi,

Vasarssvētku meistarklase

7 notikumi,

5 notikumi,

-

PAVASARA TIRGUS BALOŽOS

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

4 notikumi,

4 notikumi,

3 notikumi,

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

4 notikumi,

4 notikumi,