Ar veloparādi Ķekavas novadā atklās apjomīgu gājēju un velo infrastruktūru

20. maijā ar veloparādi “4 vēji” Ķekavas novadā tiks atklāta gājēju un velo infrastruktūra – digitālais tūrisma informācijas stends, apvienotais gājēju un veloceļš posmā Ķekava-Katlakalns, kā arī divas multifunkcionālās asfaltētās velotrases Baložos un Baldonē. Velobrauciens no Ķekavas līdz Baložiem startēs plkst. 14.00 Ķekavā, pie Doles Tautas nama, un tajā aicināts piedalīties ikviens interesents ar izrotātu braucamrīku un aizsargķiveri galvā.

Tuvinoties velobraucēju un kājāmgājēju lielnovada statusam, Ķekavas novadā uzstādīts jauns digitālais tūrisma informācijas stends, izbūvēts apvienotais gājēju un velo ceļš no TC “Liiba” Ķekavā līdz Katlakalnam (Pļavniekkalna ielai) 5,1 km garumā, kā arī ierīkotas divas multifunkcionālas asfaltētās velotrases jeb pump-track Baložos un Baldonē. Jaunie infrastruktūras objekti ar krāšņu veloparādi, ekstrēmo sporta veidu paraugdemonstrējumiem un citiem pārsteigumiem tiks atklāti jau šo sestdien, 20. maijā.

“Jauno gājēju un velo infrastruktūras objektu atklāšana ir nozīmīgs notikums ne tikai Ķekavas novada iedzīvotājiem, paplašinot viņu aktīvās atpūtas un mobilitātes iespējas, bet arī novada viesiem no tuvākām un tālākām apkaimēm, kas cita starpā varēs izmantot arī jaunas velotūrisma iespējas reģionā. Mēs kļūstam zaļāki, aktīvāki un atvērtāki – nosvinēsim šo notikumu kopā”, aicina Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko.

Plkst. 14.00 Ķekavā pie Doles Tautas nama tiks atklāts interaktīvais tūrisma informācijas stends, kurā turpmāk tiks apkopota visa aktuālā informācija par tūrisma iespējām Ķekavas novadā, tostarp vairākām stāstu takām un dažādu garumu velomaršrutiem, kas savieno Ķekavas novadu ar Rīgu un citiem Pierīgas novadiem.

Ar Laboratorium.lv eksperimentālo šovu tiks dots starts veloparādei “4 vēji”, ko vadīs domes priekšsēdētājs J.Žilko. Velobraucienā no Ķekavas līdz Baložiem aicināts piedalīties ikviens interesents, kurš oriģināli izrotājis savu velosipēdu, skūteri, skrituļslidas vai citu braucamrīku un nodrošinājies ar izsargķiveri. Kopējais velobrauciena garums vienā virzienā ir 10 km. Tam var pievienoties un no tā izstāties jebkurā velomaršruta posmā.

Pirmais veloparādes pieturas punkts paredzēts plkst.15.00 Priežu ielā, Alejās pie autoceļa A7, kur notiks svinīgā gājēju-veloceļa atklāšana. Lentes pārgriešanas brīdī ar savu klātbūtni pagodināt aicināta bijusī Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks, Satiksmes ministrijas un Rīgas Plānošanas reģiona pārstāvji, kā arī novada aktīvā dzīvesveida cienītāji.

Tālāk velobrauciena dalībnieki virzīsies uz Baložiem, kur plkst. 16.00 ar paraugdemonstrējumiem DJ Armands mūzikas pavadījumā norisināsies pirmā pump-track atklāšana. Ap plkst. 16.30 plānota velobrauciena dalībnieku atgriešanās sākumpunktā Ķekavā. Enerģiskākie pasākuma dalībnieki laipni gaidīti arī Baldones velotrases atklāšanā, kas norisināsies plkst. 18.00, Iecavas ielā 2. Par pasākumam cienīgu atmosfēru parūpēsies DJ Richy Rich.

Pasākuma laikā notiks fotografēšana un video filmēšana, izmantojot arī dronus. Saturs tiks izmantots Ķekavas novada pašvaldības publicitātes materiālos.

Veloceļa Ķekava-Rīga posma no Ķekavas līdz Katlakalnam (Pļavniekkalna ielai) būvdarbi norisinājās no 2021. līdz 2023. gadam, būvdarbu izmaksas – 1 151 166 eiro, tajā skaitā PVN.  Šo posmu plānots iekļaut projekta “Reģionāla mēroga veloinfrastruktūras attīstība Rīgas metropoles areālā, Ķekavas novadā” pieteikumā, plānojot tālāko veloinfrastruktūras attīstību posmā Rīga-Ķekava ar Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma līdzfinansējumu.

 

Projekta “Tūrisma informācijas sniegšanas un pieejamības modernizācija Ķekavas novadā” (Nr. 22-04-AL09-A019.2201-000002) ietvaros uzstādīti divi interaktīvie tūrisma informācijas stendi – viens pie Doles Tautas nama Ķekavā un viens pie Baložu Kultūras nama Baložos. Projekta kopējās izmaksas ir 26853.03 eiro, tajā skaitā Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums ir 20330.57  eiro. Projekts īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” (LEADER” biedrības “Partnerība “Daugavkrasts”” sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas Ķekavas novadam 2.1.rīcību “Partnerības teritorijas publiski pieejamās infrastruktūras un vides kvalitātes uzlabošana, sabiedrisko objektu attīstība”.

“Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē”
Hipersaite: http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

Ķekavas novada pašvaldības administrācijas

Sabiedrības informēšanas un mārketinga nodaļa

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

5 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Izstāde “Mēs krāsās”

5 notikumi,

5 notikumi,

4 notikumi,

-

PASTKARTE NO ROMAS

6 notikumi,

Tauriņa stāsts

Danču vakars

5 notikumi,

3 notikumi,

5 notikumi,

7 notikumi,

Pansija pilī

7 notikumi,

Baltais klusums

KUR PAZUDIS VILKS?

Bez mīlestības nedzīvojiet

6 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

-

Sirsniņdienas darbnīca

8 notikumi,

-

Vai esi drošs internetā?

7 notikumi,

-

Danču vakars

7 notikumi,

PASAKAS KOKLĒM UN BALSĪM

7 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

10 notikumi,

Pansija pilī

9 notikumi,

MĪTI UN LEĢENDAS

7 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

-

Uzvārdu un vārdu stāsti

5 notikumi,

8 notikumi,

Gandrīz vecpuisis

9 notikumi,

Sirds Likums

6 notikumi,