27. aprīlī Lielā Talka

Jau tradicionāli pavasaris Latvijā iezīmējas ne tikai ar gaismas atgriešanos, siltākiem vakariem un skanīgām putnu dziesmām – neatņemama ir vēlme visiem kopā parūpēties par mūsu zemi un sakopt apkārtējo vidi. Ar moto “tīri-zaļi-ilgi” ikviens Latvijas iedzīvotājs 27. aprīlī aicināts piedalīties Lielajā Talkā, kas notiks jau septiņpadsmito reizi. 

Lai talkošanai rūpīgi sagatavotos, jau šobrīd Lielās Talkas tīmekļvietnē iespējams atzīmēt piesārņotās vietas – LielaTalka.lv (talkas.lv). Piesārņoto vietu karte ir noderīgs rīks, plānojot talkošanas aktivitātes, un ikkatrs aicināts ziņot par vietām, kurās būtu nepieciešama sakopšana, lai kopīgiem spēkiem padarītu mūsu Latviju tīrāku. Kā ierasts – mēnesi pirms talkas ikvienam potenciālajam talkas dalībniekam būs iespēja reģistrēt savu izvēlēto talkošanas vietu Lielās Talkas kartē, kā arī Solo talkas dalībnieki varēs atzīmēt savas talkošanas vietas Solo talkas kartē. 

“Kopīga un brīvprātīga darba veikšana ir mūsu nacionālais zelts. Latvija kā valsts, kas kopā ar Igauniju aizsāka talkot 2008. gadā, jau vairākkārt ir saņēmusi Pasaules Talkas balvas par augstāko iedzīvotāju iesaistes procentu. Tikko apstiprinātajā ziņojumā Latvija atkal izcelta ar savu stabilo augsto sniegumu – kā valsts, kas regulāri pārsniedz 5 % iedzīvotāju dalības slieksni, kas svarīgi jebkuru pārmaiņu panākšanai sabiedrībā. Lielā Talka faktiski kļuvusi par gaidītu tradīciju, kas sniedz iedzīvotājiem iespēju pietuvoties dabai, saliedēties vienoto mērķu labā un radīt prieka brīžus visiem kopā – un katram atsevišķi! Lielā talka pati par sevi kļuvusi par mantojumu, ko sniedzam jaunākajai paaudzei, mācot atbildību un cieņu pret vidi, kas ir mums apkārt,” atzīmē Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme. “Jau šobrīd mums ienāk informācija, ka daudzviet saglabājas iepriekšējo talku laikā sasniegtā sakārtotība, savukārt, dažādu iemeslu dēļ ir parādījušās jaunas vietas, kurās nepieciesama talcinieku iesaiste”.

Lielo Talku organizē biedrība “Pēdas LV” sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem, Latvijas Pašvaldību savienību, Finanšu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministriju, Eiropas Latviešu Apvienību. Atbalsta: Rimi, Mežpils alus, Getliņi, DHL.

Lielā talka

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

9 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

TAURIŅU MAĢIJA | Izstāde

-

AIDĀ, PIKNIKĀ!, komēdija

6 notikumi,

9 notikumi,

8 notikumi,

10 notikumi,

7 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

7 notikumi,

10 notikumi,

Viss būs labi

9 notikumi,

7 notikumi,

7 notikumi,

9 notikumi,

PAVASARIS | Ukuleles koncerts

Muzeju nakts 2024

6 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

8 notikumi,

9 notikumi,

6 notikumi,

8 notikumi,

Vasarssvētku meistarklase

7 notikumi,

5 notikumi,

-

PAVASARA TIRGUS BALOŽOS

5 notikumi,