Ķekavas vidusskolas skolēni viesojās Vācijā

ERASMUS+ projekta “KA122-SCH – Kurzzeitprojekte zur Mobilität von Schülerinnen und Schülern und Personal in der Schulbildung; Aufbau einer Schulpartnerschaft zwischen Lettland und Deutschland” ievaros no 2023.gada 23.marta līdz 2023.gada 30.martam notika Ķekavas vidusskolas skolēnu vizīte Vācijā, Pinnebergā, Theodor-Heuss ģimnāzijā.

Neskatoties uz to, ka projekta tēmas bija vēsture un sports, tā ietvaros skolēniem bija iespēja apmeklēt visu priekšmetu mācību stundas, iepazīt citas tautas kultūru un tradīcijas, dzīvojot ģimenēs, kā arī piedalīties dažādas brīvā laika sporta un citās aktivitātes. Jau projekta vizītē Ķekavas vidusskolā, kura norisinājās šī mācību gada sākumā, tika izstrādāti projekta darbi, kuros tika aplūkotas atšķirīgās lietas abu valstu vēstures un sporta kontekstā. Vizītē Pinnebergas ģimnāzijā turpinājās darbs pie projekta mērķu sasniegšanas – darba grupās tika meklētas kopīgās lietas vēstures un sporta kontekstā.

Lepojoties ar savu novadnieku sasniegumiem sportā, Pinnebergas ģimnāzijas direktoram (Dr. Hauke Schollmeyer) tika  pasniegta basketbola bumba, kuru parakstījuši Nauris Miezis un Agnis Čavars.

Kopumā projektā tika iesaistīti aptuveni 50 skolēni no Pinnebergas ģimnāzijas un Ķekavas vidusskolas.

Komentāri par projektu no grupas dalībniekiem:

Armīns:” Draudzīga un forša kompānija.”

Zete:” Jauka pieredze, ko atcerēties un par ko pastāstīt citiem, ja būs iespēja, noteikti braukšu vēlreiz.”

Marija Izabela: “Superīga pieredze, labs veids, ka iepazīt citu valsti no sadzīves puses.”

Renāte:” Lieliska iespēja iepazīt jaunas vietas un iegūt jaunus draugus, kas var pārvērsties līdzi pat mūžu garai draudzībai. Iespēja iepazīt citu kultūru un salīdzināt to ar savējo. Ikvienam ir vismaz reizi mūžā jāpiedalās šādā projektā!”

Krista: “Pinneberga – vieta, kur vēlētos atgriesties atkal un atkal. Brīnišķīgi cilvēki ❤️

Laura:” Ļoti patika pieredze, man tā deva ieskatu vācu kultūrā, uzskatos un dzīvesstilā. Bija tik interesanti runāt ar vāciešiem un redzēt viņu ikdienu un pilsētu. Ieguvu arī jaunus draugus un foršas atmiņas. Ļoti iesaku, jo uzskatu, ka katram vajadzētu izmēģināt būt kādā apmaiņas programmā, jo tas liek novērtēt savu valsti, tradīcijas un kultūru.”

Nauris: “Pinneberga – jā! Vai brauktu vēlreiz? Jā! Šis projekts deva iespēju iepazīt Vāciju, kā arī pašus vāciešus. Tiesa, ar daudziem sadraudzējos. Kā arī pat salīdzināju viņu un mūsu dzīvesstilu. Iesaku katram kādu reizi mūžā piedalīties šādā projektā, Jūs to nenožēlosiet!!!”

Jānis: “No sākuma nebiju pārliecināts, vai gribu lidot uz Vāciju, bet labi, ka aizlidoju! Ceļojot patstāvīgi citā valstī, es ieguvu jaunu ieskatu ne tikai par Vāciju, bet arī par savādākiem dzīves apstākļiem. Bija vērts iesaistīties šajā projektā, un es ieteiktu citiem arī pieredzēt savādāku pasauli.”

Elza:” Fantastiska iespēja, pamainīt vidi un iepazīt jaunus cilvēkus ar citādāku kultūru un dzīvesveidu. Tiešām neaizmirstama pieredze, jauniegūtas draudzības, jaukākās atmiņas un vēlme atgriezties atpakaļ, ja būs iespēja, tad noteikti lidošu vēlreiz un ieteiktu arī citiem!”

Paldies Ķekavas vidusskolas direktora vietniecei Aijai Vosai un lieliskajiem jauniešiem par veiksmīgu darbošanos projektā!

Izglītības, kultūras un sporta pārvalde

Ilze Lisovska

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

6 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

8 notikumi,

Vasarssvētku meistarklase

7 notikumi,

5 notikumi,

-

PAVASARA TIRGUS BALOŽOS

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

4 notikumi,

4 notikumi,

3 notikumi,

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

Guntara Sviķa gleznu izstāde

5 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,