Ķekavas novads tumsā nepaliks

Ķekavas pašvaldība, balstoties uz valdības rīkojumu par taupības režīma ieviešanu, lēma daļēji samazināt apgaismojumu vairākās ielās, bet tur, kur šāda iespēja nav – atslēgt apgaismojumu pilnībā. Tas skartu vairākas apdzīvotas vietas: Buras, Ziedonis, Odukalns, Dzintari u.c.

Ķekavas novada pašvaldības policijas pārstāvji norādīja: atstājot blīvi apdzīvotas vietas pilnīgā tumsā laika posmā no plkst. 2:00 līdz 5:00, var pieaugt noziedzības līmenis, un ieguvums iedzīvotājiem būs krietni mazāks nekā ietaupītie finanšu resursi.

“Mūsu novads ir droša vieta, kur dzīvot: esam zem vidējā līmeņa kriminogēnajā ziņā. Radot labvēlīgu vidi noziedzniekiem, kuru darbs sākas tieši tumšajā diennakts laikā, mēs noteikti situāciju neuzlabosim. Varam gaidīt ciemos “viesstrādniekus” no kaimiņvalsts, kā tas bija novērojams vēl ne tik senā pagātnē, kā arī piedzīvot huligānisma un vandālisma aktus,” norāda Ķekavas novada pašvaldības policijas šefs Māris Bomiņš.

Tam piekrīt Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks drošības jautājumos Gatis Līcis, akcentējot: mūsu novada iedzīvotāju drošība ir viena no domes vadības prioritātēm. “Līdzekļu taupīšanai jābūt saprātīgai. Ja ietaupītā summa gada laikā ir aptuveni 15 centi uz katru novada iedzīvotāju, tas ir nepiedodami maz, lai pakļautu riskam vairāku apkaimju cilvēkus, viņu bērnus, mājdzīvniekus un īpašumus. Arī palielinot policijas patruļu skaitu un izbraukumus uz izsaukumiem, nekāda ekonomija nebūtu,” skaidro G.Līcis.

Par atbilstošu risinājumu Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks uzskata samazināt degošo lampu skaitu vietās, kur tas ir iespējams, bet izslēgt pilnībā apgaismojumu nakts laikā – tas būtu kļūdains lēmums. “Mēs to nedarīsim un necentīsimies  nepamatoti taupīt uz novada iedzīvotāju drošības rēķina,” uzsver G.Līcis.

18.10.2022.

Administratīvā pārvalde

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

6 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

8 notikumi,

Vasarssvētku meistarklase

7 notikumi,

5 notikumi,

-

PAVASARA TIRGUS BALOŽOS

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

4 notikumi,

4 notikumi,

3 notikumi,

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

Guntara Sviķa gleznu izstāde

5 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,