Aizvadīta ilgtspējīgas klimata pārmaiņu attīstības projekta vizīte Ķekavā

Ķekavas novada pašvaldība turpina dalību Eiropas Savienības Programmas “Pilsoņi, vienlīdzība, tiesības un vērtības” projektā “Jaunatnes vadīts ceļš no nulles par varoni: ilgtspējīga klimata pārmaiņu attīstība” (“YouthZero2Hero”), šoreiz uzņemot projekta partnerus Ķekavā.

No š.g. 18. jūnija līdz 21. jūnijam Ķekavas novada pašvaldībā norisinājās šī projekta trešā starpvalstu partneru sanāksme. Izglītības, kultūras un sporta pārvaldei bija tas gods iepazīstināt partnerus ar Ķekavas novada pašvaldību, dalīties pieredzē un iedvesmot. Viesošanās laikā kopā ar partneriem un biedrību “Zaļā brīvība” pievērsāmies vides jautājumiem, noskaidrojot kāda ir katra dalībnieka “zaļā pēda” un kopā izspēlējām spēli “Klimats sauc!”, kuru piedāvājam spēlēt arī mūsu novada jauniešiem “Jaunu ideju centrā”. Šo dienu laikā, partneri tika iepazīstināti ar Ķekavas novada apskates un kultūras objektiem.

Viena no projekta galvenajām aktivitātēm bija jauniešu festivāls “Green up & chill” 20. jūnijā, kura laikā norisinājās arī M. Oltes vadītas debates par vides jautājumiem, kur projekta partneri, uzņēmēji, pašvaldības pārstāvji, biedrību pārstāvji un novada jaunieši dalījās pieredzē un savā skatījumā.

Festivāla laikā apmeklētājiem bija iespēja apmeklēt vairākas radošās darbnīcas – rotu darbnīca, dabīgās hennas zīmējumi, sietspiedes darbnīca, kur veciem t-krekliem, uzdrukājot jaunu zīmējumu, tika dota “jauna elpa”, biedrības “Jaunie apvāršņi” aicinājums atbalstīt dzīvnieku patversmi, ziedojot un meistarklasē veidojot rotaļlietas dzīvniekiem no pārstrādājamiem u.c. aktivitātes. Arī festivāla dekorācijas no auduma atgriezumiem veidoja brīvprātīgie jaunieši, kas lieliski parāda jauniešu nostāju – izmantot jau pieejamus resursus.

Lai skanīgi noslēgtu projekta dienas, partneri apmeklēja arī vakara koncertus ābeļdārzā un pāris pārstāvji, ieplānojot šo notikumu, apmeklēja arī rītausmas koncertu Daugmales pilskalnā, kuru ļoti atzinīgi novērtēja.

Izglītības, kultūras un sporta pārvalde

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

3 notikumi,

Guntara Sviķa gleznu izstāde

2 notikumi,

3 notikumi,

2 notikumi,

2 notikumi,

1 notikums,

2 notikumi,