15. jūnijā labdarības koncerts Baložos Rūdolfa Magura rehabilitācijai

15. jūnijā Baložu pilsētas kultūras namā norisināsies labdarības koncerts mūsu novadnieka, Rūdolfa Magura, kurš rudenī cieta smagā autoavārijā, rehabilitācijas procesa nodrošināšanai. Aicinājumam jau atsaukušies vairāki Latvijā atzīti mūziķi (to skaitā: Kārlis Kazāks, Atis Zviedris, Inese Bērziņa, Nauris Indzeris, Arvīds Keinis, duets “Neprāts”, operdziedātāja Jūlija Vasiļjeva, talantīgais Georgs Rukmanis-Počs un citi), bērnu kolektīvi, kā arī Rūdolfa muzikālie draugi un atbalstītāji.

Deviņgadīgo Rūdolfu notrieca automašīna. Zēns, neskatoties uz galēji smagām traumām, izdzīvoja, taču viņa ārstēšanai nepieciešama palīdzība. Trīsarpus nedēļas zēns pavadīja reanimācijā, pārciešot vairākas sarežģītas galvas operācijas. Pēc reanimācijas Rūdolfu pārveda uz Neiroloģijas nodaļu, kur zēns pavadīja vēl trīsarpus mēnešus. Atveseļošanās slimnīcā neveicās tik ātri kā gribētos, Rūdolfs ar dažādām komplikācijām atgriezās arī reanimācijā. Mājās tika izrakstīts pēc četrarpus mēnešu pavadīšanas slimnīcā, vēl joprojām atrodoties smagā stāvoklī. Lai atgūtu turpmākai dzīvei svarīgās funkcijas un mazinātu atstātās sekas, Rūdolfs turpina saņemt lielu daudzumu medikamentu, tiek aprūpēts 24/7 režīmā un saņem iespējamo rehabilitāciju Latvijā. Bet, lai atveseļošanās noritētu pēc iespējas veiksmīgāk, Rūdolfam ir jāturpina ārstēšanās neiroloģiskās rehabilitācijas centrā HNRC Hāpsalā Igaunijā un tad jādodas uz klīniku Vācijā. Latvijā Rūdolfa šī brīža stāvoklim piemērotas neirorehabilitācijas iespēju nav.

Rūdolfs ir ļoti gaišs un sirsnīgs zēns, līdz traģēdijas brīdim – bija aktīvs, sportisks, ar lieliem sapņiem un mērķiem. Šobrīd Rūdolfam ir piešķirta invaliditāte ar paliatīvās aprūpes statusu, jo zēnam ir traheostoma un gastrostoma. Ģimene ir pārcēlusies no dzīvesvietas ceturtajā stāvā uz mājvietu, kas piemērota Rūdolfa vajadzībām – pirmajā stāvā un plašām durvīm. Kad mēs atbraucām ģimeni apciemot aprīļa pirmajās dienās, Rūdolfs gulēja savā krēslā saulītē. Viņam uz pirksta ir piestiprināts sensors, kas mēra skābekļa daudzumu asinīs un rāda pulsu. Uz kakla viņam ir caurulīte, kas savienota ar zondi, kura ievietota trahejā. Sejas traumu dēļ zēns nevar atvērt muti, tāpēc viņš tiek barots caur caurulīti, kas ievadīta kuņģī caur vēdera priekšējo sienu. Uz kājām viņam ir ortozes, lai novērstu pēdu deformācijas. Taču šobrīd Rūdolfs ir jau pietiekami spēcīgs, lai uzsāktu intensīvāku rehabilitāciju. Ir īpašas smadzeņu rehabilitācijas metodes, kas spēj palīdzēt organismam pēc traumām veidot jaunas neironu saites, pakāpeniski atgūstot zaudētās funkcijas.

“Mēs kā ģimene esam pilnīgi izsisti no sliedēm, taču, neraugoties ne uz ko, esam nolēmuši šajā situācijā nekrist izmisumā un doties tālāk. Mēs esam ģimene, kas mīl, tic un joprojām ir cerību pilna,” raksta Rūdolfa vecāki. Visa ģimene ir saliedējusies kā komanda, kuras galvenais mērķis ir atgriezt Rūdolfu vispilnvērtīgākajā iespējamajā dzīvē. “Mēs darīsim visu iespējamo, lai palīdzētu Rūdolfam. Viņam noteikti izdosies. Viņš ir mūsu dvēsele,” saka Rūdolfa Magura mamma.

Taču ģimenei ir nepieciešama liela mūsu palīdzība. Vairāk par Rūdolfu, notikušo traģēdiju un ģimenes ceļu uz zēna glābšanu lasiet šeit https://ej.uz/84ta. Mēs arī ticam Rūdolfa spēkam, un būsim pateicīgi par katru ziedojumu.

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201

Konta nr. LV89 CBBR 1123 2155 00440

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22 (BluOr Bank AS)

Mērķis: atbalsts Rūdolfam Maguram

No kontā ienākušajiem līdzekļiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas. Labdarības fondam BeOpen ir sabiedriskā labuma organizācijas (SLO) statuss, kas ziedotājiem dod iespēju saņemt ienākuma nodokļu atlaides.

Kristiāna Paula un Inese Bane-Kalniņa

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

3 notikumi,

Guntara Sviķa gleznu izstāde

2 notikumi,

3 notikumi,

2 notikumi,

2 notikumi,

1 notikums,

2 notikumi,