Eiropas Komisija (EK) vēl uz diviem gadiem Pļavniekkalna sākumskolai piešķīrusi “eTwinning Skolas” statusu, apliecinot iestādes augstos sasniegumus starptautisku projektu īstenošanā, e-drošībā, kā arī ieguldījumu pedagogu digitālās pratības pilnveides veicināšanā.
12. jūnijā Ķekavā, Jaunu ideju centrā, norisinājās “eTwinning Skolas” statusa piešķiršanas svinīgā ceremonija. Tās laikā Pļavniekkalna sākumskolas direktorei Agitai Baltmanei tika pasniegta “eTwinning Skolas” plāksne un karogs, apliecinot izglītības iestādes izcilos rezultātus digitālajā pratībā un e-drošībā. Šāds statuss šogad piešķirts 26 vispārējās, profesionālās un interešu izglītības iestādēm Latvijā.
eTwinning ir EK iniciatīva ar mērķi mudināt Eiropas skolas sadarboties informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā, nodrošinot nepieciešamos tiešsaistes rīkus. Eiropas skolu sadarbības tīklā iekļautajām izglītības iestādēm ir iespēja veidot partnerības un izstrādāt nacionāla un starptautiska mēroga projektus jebkurā mācību priekšmetā. Lai kļūtu par “eTwinning Skolu”, tiek vērtēta ne tikai skolotāju un skolēnu aktivitāte projektos, bet arī skolas sagatavotība interneta drošības jautājumos un digitālās pratības veicināšanā, kā arī pedagogu profesionālā pilnveide attiecīgās jomās.
Eiropas skolu sadarbības tīklā Pļavniekkalna sākumskola ir kopš 2019. gada, veiksmīgi īstenojot vairākus nacionāla mēroga projektus un 2021. gadā iegūstot pirmo “eTwinning Skolas” statusu 2021.-2022. gadam. Tam sekoja sadarbības projekti kopā ar Bauskas ģimnāziju un Rūjienas PII “Vārpiņa”, kā arī Erasmus+ starptautiskais projekts “Candle wisdom”, kas tika īstenots kopā ar Turcijas, Somijas, Portugāles un Sicīlijas izglītības iestādēm.
Projektu laikā sadarbojušies Pļavniekkalna sākumskolas vizuālās mākslas, datorikas, angļu valodas skolotāji, kā arī pedagogi no citiem mācību priekšmetiem. Kopā ar audzēkņiem apgūti jauni IT rīki, filmēšana un montāža, radītas infografikas, kā arī izstrādāta datorspēle un vairākas galda spēles. “eTwinning projekti padara mācību stundas interesantākas, radošākas, mudina skolēnus jēgpilni izmantot tehnoloģijas un mācīties svešvalodas,” stāsta A.Baltmane. Skolēni atzinīgi novērtē gan pašus projektus, kas tiekot realizēti ar lielu prieku un aizrautību, gan iespēju iepazīties ar citu projektā iesaistīto skolu audzēkņiem.
Svinīgajā ceremonijā piedalījās Ķekavas novada domes vadība, pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes speciālisti, kā arī eTwinning pārstāve – Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Pedagogu digitālās pratības pilnveides nodaļas projektu koordinatore Linda Muižniece.
Ķekavas novada pašvaldības administrācijas
Sabiedrības informēšanas un mārketinga nodaļa