Labklājības ministrija izsludina pieteikšanos sociālās uzņēmējdarbības atbalsta programmām

Labklājības ministrija aicina sociālās uzņēmējdarbības ideju autorus pieteikt dalību bezmaksas akcelerācijas programmā, kas paredzēta sociālā biznesa ideju autoriem (fiziskām un juridiskām personām) ar mērķi sniegt zināšanas un individualizētu ekspertu atbalstu uzņēmējiem ceļā no idejas līdz ilgtspējīgam uzņēmējdarbības plānam, vienlaikus veicinot dalībnieku personīgo izaugsmi un izpratni par uzņēmējdarbību. Pieteikšanās mācībām līdz 2023. gada 30. janvārim (mācības norisināsies trīs mēnešu no februāra līdz maijam).

Sociālā uzņēmējdarbība attīstās tiešām strauji. Īpaši pēdējos gados, pandēmijas un krīzes laikā, mēs redzējām, ka sociālo problēmu risināšana, izmantojot biznesa instrumentus, ir ļoti aktuāla un piedāvā ilgtspējīgas inovācijas. Mēs redzam, ka Latvijā ir ļoti daudz cilvēku ar brīnišķīgām idejām, bet bieži vien trūkst iedrošinājuma, kontaktu un biznesa rīku, lai virzītos uz priekšu. Iesaku izmantot Labklājības ministrijas sniegto iespēju un pieteikties sociālās uzņēmējdarbības ideju attīstības akceleratoram – jūs ne tikai iegūsiet jaunas vai atsvaidzināsiet jau esošās zināšanas, bet arī atradīsiet jaunus kontaktus, domubiedrus un kļūsiet par daļu no sociālās uzņēmējdarbības kopienas, norāda “New Door” vadītāja un līdzdibinātaja  Diāna Lapkis.

Programmas noslēgumā absolventam būs:

  • uzņēmējdarbības plāns, gatavs prezentēšanai investoriem;
  • skaidrs pārdošanas un mārketinga plāns;
  • detalizēts rīcības plāns 1 gadam un rīcības plāna perspektīva 3 gadiem;
  • spēja prezentēt savu uzņēmējdarbības ideju un sevi.

Uzņemšanas process
Divpakāpju uzņemšanas procesa iziešana ir obligāta visiem dalībniekiem. Tas ietver katras sociālās uzņēmējdarbības idejas vai projekta iesniegtā detalizētā apraksta izvērtējumu, kā arī individuālas  intervijas, piedaloties mentoru un uzņēmējdarbības ekspertu komandai. Pirmais solis: līdz 30. janvārim jāaizpilda elektroniska pieteikuma anketa: https://ej.uz/akcelerators

Programmas metodes

Izmantoto mācību metožu mērķis ir panākt svaigi iegūto teorētisko zināšanu tūlītēju praktisku pielietojumu. Tādējādi dinamiski grupu uzdevumi tiek iestrādāti katrā nodarbībā, un tiem seko personīgais darbs mentora uzraudzībā.

Daļa grupu uzdevumu ir jāizpilda projekta komandu ietvaros, bet daļa – jauktās komandās. Pirmie ir tieši saistīti ar uzņēmējdarbības uzdevumiem, kas attiecas uz konkrēto projektu, otrie nodrošina perspektīvu bagātināšanu un veicina kopienas veidošanu.

Katram modulim seko mājasdarbs. Mājas darbs ir balstīts uz tekošā moduļa laikā iegūtajām teorētiskajām zināšanām un jāiesniedz pirms nākamā moduļa. Mājasdarbi starp moduļiem tiek izpildīti projekta komandās, un tie tiek rūpīgi uzraudzīti mentoringa sistēmas ietvaros. Katram projektam ir norīkots galvenais mentors, kā arī papildus eksperti ar uzņēmējdarbības un profesionālo pieredzi, kas ir būtiska konkrētajam projektam. Mājas darba prezentācija ir svarīgs uzdevums, kura izpildes laikā dalībniekam ir stingri jāievēro vadlīnijas attiecībā uz formu un saturu, vienlaikus vingrinot prezentācijas prasmes grupas priekšā.

Atlases kritēriji

Pieteikties akceleratoram var arī tie sociālie uzņēmēji vai ideju autori, kuri neatbilst visiem kritērijiem, taču jo lielāka atbilstība kritērijiem, jo lielāka iespēja iekļūt akceleratorā.
Atlases kritēriji pieejami ŠEIT.

Atlases process:

  1. kārta: līdz 30. janvārim jāaizpilda elektroniska pieteikuma anketa: https://ej.uz/akcelerators Pēc tam notiek tās izvērtēšana.
  2. Kārta: kandidāti, kuru uzņēmējdarbības idejas pieteikumos atbildīs atlases kritērijiem, tiks uzaicināti uz tiešsaistes ātrajām intervijām (līdz 30 uzņēmumiem), kuru laikā mentori un eksperti uzdos kandidātiem papildu jautājumus. Intervijas notiks 12. februārī. Pēc tam 10 – 15 sociālie uzņēmumi, kuri saņems visaugstāko žūrijas vērtējumu, tiks uzaicināti piedalīties akcelerācijas programmā.

Akcelerācijas programma sāksies 17. februārī un ilgs līdz 23. maijam.

Paredzētais laiks, kas jāvelta dalībai akceleratorā ir 6 stundas nodarbību nedēļā un papildu laiks mājas darbiem.

  • Par akcelerācijas programmu ikviens interesents vairāk varēs uzzināt atvērto durvju dienā, kas norisināsies 17.  janvārī plkst. 18.00 klātienē “Oracule Tang” kopstrādes telpās, Doma laukumā 2, Rīgā, gan arī tiešsaistē – Labklājības ministrijas “Facebook” kontā.
  • Grupu sesiju (ilgums līdz 3h) datumi:

17/02, 19/02,23/02, 09/03, 12/03, 16/03, 19/03, 23/03, 26/03, 30/03, 02/04, 13/04, 16/04, 20/04, 23/04, 27/04, 11/05, 14/05, 21/05.

  • Akceleratora noslēguma pasākums klātienē 23. maijā.

Papildu informācija rakstot uz e-pastu info@newdoor.lv

Akcelerācijas programma ir daļa no Labklājības ministrijas sociālās uzņēmējdarbības aktivitāšu cikla “Attīstām sociālo uzņēmējdarbību kopā!”, ko finansē Eiropas Sociālais fonds. 

Labklājības ministrija

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

5 notikumi,

PIEAUGUŠO uzņemšana kolektīvos/pulciņos, nodarbības Baložu KN 24/25 sezonā

BĒRNU uzņemšana kolektīvos/pulciņos, nodarbības Baložu KN 24/25 sezonā

Austo deķu ceļš cauri laikiem

6 notikumi,

7 notikumi,

-

Sapņu mednieki

7 notikumi,

-

Ķiparu rīts

7 notikumi,

4 notikumi,

5 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

5 notikumi,

5 notikumi,

Cildenie

9 notikumi,

9 notikumi,

-

Ziemassvētku tirdziņš BALOŽOS

-

EGLES IEDEGŠANA BALOŽOS

4 notikumi,

6 notikumi,

8 notikumi,

Smieties nav aizliegts

9 notikumi,

4 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

-

Grāmatu Tārpiņa tikšanās

Bluķa vakars

9 notikumi,

-

Ķiparu rīts

6 notikumi,

5 notikumi,

Kur pazudis vilks?

5 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,

8 notikumi,

GADUMIJAS DANČI