Dārzu un parku atkritumu kompostēšanas vieta Ķekavā

Lai turpinātu veicināt iedzīvotāju atbildīgu rīcību un iesaisti bioloģiski noārdāmo atkritumu (BIO) šķirošanā, tādējādi samazinot savas izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu kopumā, kā viena no BIO atkritumu apsaimniekošanas iespējām no šī gada augusta novada iedzīvotāji, kuriem nav iespēju kompostēt BIO atkritumus sava īpašuma teritorijā, aicināti bez maksas izmantot pašvaldības izveidoto dārzu un parku atkritumu kompostēšanas vietu Celtnieku ielā 21, Ķekavā, Ķekavas novadā.

Kompostēšanas vietā tiks pieņemti šādi BIO dārzu un parku atkritumu veidi –

  • nopļauta zāle, koku un krūmu lapas, mulča, veci augi, puķes, nezāles,
  • nelieli zari diametrā līdz 2 cm un garumā līdz 50 cm.

Netiks pieņemti –

  • dārzu un parku atkritumi maisos, ar augsnes un citu atkritumu piejaukumiem,
  • koka iepakojums, jebkāda veida celmi, koku stumbri,
  • augsne, mājdzīvnieku pakaiši, kūtsmēsli, kūdra, smilts, grunts, akmeņi,
  • pelni, grila ogles,
  • ēdiena atliekas – olu čaumalas, bojāta gaļa, zivis, piena produkti, miltu izstrādājumi, augļi, dārzeņi, to mizas utml.

Kompostēšanas vietas darba laiks – ziemas sezonā dārzu un parku atkritumu kompostēšanas vieta Celtnieku ielā 21, Ķekavā, tiek slēgta un atsāks savu darbu uz vasaras sezonu no 2024.gada 1.marta.

Pašvaldība atgādina, ka visa veida BIO atkritumu apsaimniekošanu iedzīvotājiem par zemāku maksu piedāvā arī atkritumu apsaimniekotāji – savos mājokļos, savas daudzdzīvokļu mājas konteineru laukumā, savā šķirošanas punktā, noslēdzot vienošanos ar atkritumu apsaimniekotāju, vai tuvākajā šķirošanas laukumā, un nešķiroto atkritumu konteiners būs jāizved retāk!

BIO atkritumu atsevišķa vākšana un šķirošana, nedaudz pamainot savus ikdienas paradumus, iedzīvotājiem ir būtisks veids kā ietaupīt un samazināt izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu – maksa ir par 20% zemāka, nekā tā ir nešķirotiem sadzīves atkritumiem!

Bez maksas BIO atkritumus iedzīvotāji var kompostēt sava īpašuma teritorijā, ja tas nerada draudus cilvēku dzīvībai un veselībai, videi, kā arī citu personu mantai.

Vienlaikus pašvaldība uzsver, ka savā īpašumā radītos atkritumus ir aizliegts izmest konteineros, kas paredzēti cita nekustamā īpašuma apsaimniekošanai (piemēram, daudzdzīvokļu māju, atpūtas vietu, parku un kapsētu apsaimniekošanas vajadzībām paredzētajos konteineros)!

Īpašumu pārvalde

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

3 notikumi,

Guntara Sviķa gleznu izstāde

2 notikumi,

3 notikumi,

2 notikumi,

2 notikumi,

1 notikums,

2 notikumi,