16. februārī Jaunu ideju centrā (JIC) Ķekavā notika projekta RE-ACT seminārs, lai diskutētu par darbu ar jauniešiem krīzes apstākļos. Semināra gaitā Mursijas (Spānija), Amsterdamas (Nīderlande), Atiēnu (Kipra), Šibenikas (Horvātija), Turīnas (Itālija), Kreisofenbahas (Vācija), Sučavas (Rumānija) un Ķekavas novada pārstāvji iepazīstinās ar katras pašvaldības pieredzi darbā ar jauniešiem COVID-19 pandēmijas laikā, gūtajām atziņām, secinājumiem un ieteikumiem turpmākajā darbā.
Semināru atklājot, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko uzsvēra pieredzes apmaiņas nozīmi – tā sniedz jaunas zināšanas, ierosmi un stiprina pašvaldību spējas un prasmes risināt līdzīgus izaicinājums nākotnē. Latvijas Pašvaldību savienības ģenerālsekretāre Mudīte Juhna akcentēja pašvaldību lomu – tieši pašvaldības ir tās, kas vislabāk pārzina savas pilsētas vai novada situāciju, vajadzības un spēj atrast saviem iedzīvotājiem vispiemērotāko risinājumu, analizējot un mācoties no savu kolēģu pieredzes citviet Latvijā un ārvalstīs.
Projekta partneru prezentācijas un diskusijas ieskicēja vairākus būtiskus aspektus, kas ir aktuāli darbā ar jauniešiem gan krīzes situācijās, gan ikdienā – prasmes un iespējas pielāgot klātienes pakalpojumus attālinātam formātam COVID-19 pandēmijas laikā, psihosociālās konsultēšanas nozīme, pašu jauniešu aktīva iesaiste sadarbības procesos ar pašvaldību, darbs ar dažādām mērķauditorijām un iesaistītajām pusēm, brīvprātīgā darba loma, socializēšanās un brīvā laika pavadīšanas iespējas, sporta un fizisko aktivitāšu nozīme, u.c. Ķekavas novads dalījās pieredzē, iepazīstinot ar JIC darbību, novada sporta aģentūras organizētajiem pasākumiem ģimenēm un dažāda vecuma iedzīvotājiem, un Sociālā dienesta sniegto atbalstu jauniešiem. Kā norāda Sociālā dienesta vadītāja Agnese Mence-Katkeviča, īpaši svarīgi ir sasniegt tos jauniešus, kam nepieciešams papildu atbalsts un speciālistu palīdzība, lai izkļūtu no krīzes un atgūtu motivāciju pilnvērtīgai dzīvei.
Diskusiju partneri bija vienisprātis, ka pandēmijas laikā īstenotie pasākumi ir jāturpina ilgtermiņā arī “normālos” laikos, lai nodrošinātu efektīvu atbalstu jauniešiem.
Pēc semināra beigām projekta parteri tikās paklāju boulinga miniturnīrā sporta klubā “Bultas”.
Nākamajā dienā viesi apmeklēja Pusaudžu resursu centru Rīgā un iepazinās ar tā darbību un sniegtajiem pakalpojumiem .
Seminārs notika Eiropas Savienības programmas “Pilsoņi, vienlīdzība, tiesības un vērtības” (CERV) finansētā projekta “Vietējās noturības un reakciju atspoguļojums saistībā ar COVID-19 ietekmi uz jaunatni” (RE-ACT) ietvaros.
Administratīvā pārvalde