Sportisti no Baldones krosmintona kluba iegūt sudraba un bronzas medaļas pasaules čempionātā!

No 29. jūnija līdz 7. jūlijam Čehijas pilsētā Brno norisinājās 7. pasaules čempionāts krosmintonā, kurā piedalījās vienpadsmit sportisti no krosmintona kluba “SK Sporta Punkts”, no kuriem pieci pārstāvēja bērnu un jauniešu grupas. Čempionātā 2. vietu ieguva Valts Vilcāns (kategorijā jaunieši U14), 2. vietu Marts Semjonovs (kategorijā zēni U12), 3. vietu Laila Pētersone (kategorijā sievietes O50) un 3. vietu Laila Pētersone un Edijs Spāre (kategorijā dubultspēles O50 MIX).

Ir pagājis gads kopš iepriekšējā Pasaules čempionāta, bet to, ko izbaudījām šajās sacensībās, pārspēja pat visoptimistiskākie scenāriji! Patiesi liels prieks par katra mūsu kluba dalībnieka spēli – neskatoties uz rezultātiem, katrs centās spēlēt savu labāko spēli. Sešu gadu laikā, kopš pastāv mūsu klubs, beidzot var redzēt sasniegtos augļus augstākās raudzes sacensībās – 2 sudraba un 2 bronzas medaļas.

Mūsu U12 zēnu grupas Latvijas vadošajam spēlētājam Martam Semjonovam lielu pārsteigumu sagādāja spēlētājs no Polijas – Šimons Pena, kuru iepriekš nebija sastapis citos starptautiskajos turnīros. Apakšgrupas spēlēs pret Šimonu Martam bija vienīgais zaudējums, bet tas neliedza turpināt cīņu par medaļām. Pusfinālā Marts lieliski tika galā ar pretinieku no Slovākijas un finālā atkal tikās ar iepriekš minēto Polijas sportistu. Šoreiz spēle bija līdzvērtīga, tomēr nācās atdzīt pretinieka pārākumu.

U14 jauniešos savu izdevību pēc maksimuma programmas izmantoja Valts Vilcāns, kurš ar lielisku taktisku spēli kā apakšgrupas spēlēs, tā arī pusfinālā savus pretiniekus uzvarēja divos setos. Finālā sastopoties ar pasaules pirmo raketi no Polijas, Valts nospēlēja stabilu spēli, taču ar nelielu punktu pārsvaru atzina pretinieka prasmes.

U16 jauniešu grupā Valters Blaus lieliski nospēlēja savās apakšgrupu spēlēs – cieta tikai vienu zaudējumu, kas ļāva kvalificēties ceturtdaļfinālam, taču cīņā par medaļām atdūrās pret topošo grupas čempionu no Slovākijas. Līdzīgs scenārijs Valteram dubultspēlēs kopā ar Edvardu Balodi U18 jauniešu grupā – ceturtdaļfinālā iesprūda pret  finālistu tandēmu no Ungārijas.

Noslēgumā noteikti vēlamies atzīmēt Lailas Pētersones guvumu šajās sacensībās – vienīgā no mūsu kolektīva buķetes, kura mājup pārveda divas medaļas. Vienspēlēs Laila apakšgrupas spēlēs palika nepārspēta. Arī ceturtdaļfinālā pretiniece tika uzveikta divos setos, taču pusfinālā bija spēkošanās trijos setos ar topošo pasaules čempioni no Čehijas, līdz ar to godam nopelnīta 3.vieta. Lailai lieliski vedās arī spēle pārī ar pārstāvi no Rīgas krosmintona kluba, kas ļāva aizcīnīties līdz kārotajam pjedestālam.

Daudzos sportistos bija jaušama motivācija sirsnīgāk trenēties, lai varētu veiksmīgāk sagatavoties nākamā gada gaidāmajām Eiropas čempionāta sacensībām. Vēlam visiem kārtīgi atpūsties un neaizmirst, ka sportiskā formā sevi ir jāuztur visu laiku! Lai jauks vasaras baudīšanas turpinājums un tiekamies augustā!

Vislielāko paldies sakām Ķekavas novads un Baldones Sporta komplekss vadītājam Edgars Brigmanis par sportistu atbalstu viņu izaugsmē un pārliecības veidošanā.

Niks Zvaigzne

Krosmintona klubs SK Sporta Punkts

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

3 notikumi,

Guntara Sviķa gleznu izstāde

2 notikumi,

3 notikumi,

2 notikumi,

2 notikumi,

1 notikums,

2 notikumi,