Aicinām pieteikties supervizorus
Lai Ķekavas novada pedagogiem sniegtu psihoemocionālo atbalstu Covid 19 pandēmijas radīto seku mazināšanai, Izglītības, kultūras un sporta pārvalde līdz 3.novembrim izsludina pieteikšanos un meklē supervizorus.
Par augstiem sasniegumiem apbalvos skolēnus un pedagogus
Ķekavas novada dome apstiprinājusi nolikumu “Par naudas balvas piešķiršanu izglītības iestāžu audzēkņiem un pedagogiem”, kas paredz naudas balvu piešķiršanu skolēniem un pedagogiem par augstiem mācību sasniegumiem, kā arī godalgotām vietām olimpiādēs, konkursos un sacensībās.
Jaunieši ideju hakatonā meklēs efektīvus risinājumus karjeras atbalstam
Karjeras nedēļas laikā, 14. un 15. oktobrī, notiks jauniešu ideju hakatons “Manas karjeras kods”, kurā 20 komandas no visas Latvijas skolām un profesionālās izglītības kompetenču centriem meklēs labākos risinājumus, kā ar mūsdienu tehnoloģiju sniegtajām iespējām efektīvi izzināt dažādas profesijas un izvēlēties sev piemērotāko un interesējošo karjeras ceļu.
Karjeras nedēļā jauniešus aicinās izzināt IKT nozari
No 11. līdz 15. oktobrim visā Latvijā jau devīto gadu notiks Karjeras nedēļa, kuru sadarbībā ar partneriem reģionos organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).
Programmas “Erasmus+” jaunatnes partnerību projektu konkursā projektu īstenotājiem pieejami vairāk nekā 2 miljoni eiro
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra izsludina programmas “Erasmus+” otro partnerību sadarbībai 2021. gada projektu konkursu. Visi, kuri vēlas īstenot starptautiskus sadarbības projektus jaunatnes jomā, ir aicināti iesniegt projektu pieteikumus līdz 3. novembrim.
Pašvaldības līdzfinansētā skolēnu nodarbinātības projektā tika piedāvātas vairāk kā 250 vakances
Ķekavas novada pašvaldība, apkopojot pašvaldības līdzfinansēto skolēnu vasaras nodarbinātības projektu, informē, ka šogad gan skolēni, gan uzņēmēji bijuši aktīvi – kopumā piedāvājot vairāk kā 250 vakances visas vasaras garumā. Ķekavas novada pašvaldība līdzfinansējusi 80 skolēnu vasaras darba vakances.
Daugmales pamatskolā noslēdzies izglītojošs projekts jauniešiem “Pumpurs”
Daugmales pamatskolā 2021. gada jūlijā un augustā tika īstenots biedrības “IN-LAAT” organizētais piecu aktivitāšu projekts "I.am.I". Projekta mērķis - veicināt jauniešu personības izaugsmi, spēju un talantu apzināšanu, veiksmīgas personiskās dzīves veidošanu, jauniešu kompetenču pilnveidošanu, personīgo mērķu apzināšanu un sasniegšanu. Projekta uzdevums bija palielināt jauniešu motivāciju turpināt formālo izglītību un veicināt viņu aktīvu līdzdalību sabiedrības procesos.
Vakcinēto darbinieku skaits Ķekavas novada izglītības iestādēs
Ķekavas novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvalde apkopojusi informāciju ar novada izglītības iestāžu darbinieku vakcinācijas datiem.
Ķekavas Mākslas skola komplektē interešu izglītības grupas
Ķekavas Mākslas skola komplektē interešu izglītības grupas pirmsskolas vecuma bērniem un jauniešiem.
Interešu izglītības iespējas Ķekavas novadā
Aicinām iepazīties ar apkopoto informāciju par interešu izglītības iespējām Ķekavas novadā.
Ķekavas Mākslas skola uzņem audzēkņus 2021./2022. mācību gadam
Ķekavas Mākslas skola komplektē interešu izglītības grupas 2021./2022. mācību gadam bērniem vecumā no 7-8 gadiem.
Noslēdzies projekta “PUMPURS” ietvaros organizētais jauniešu iniciatīvu projektu konkurss
2021. gada 21. maijā noslēdzās Eiropas savienības fondu programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus” projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (“PUMPURS”) ietvaros organizētais jauniešu iniciatīvu konkurss.
Ķekavā pirmsskolas izglītības iestādei “Ieviņa” uzbūvēta jauna piebūve
Ķekavā pirmsskolas izglītības iestādei “Ieviņa” ir uzbūvēta un atklāta jauna piebūve, kurā 1.septembrī bērnudārza gaitas uzsāks 144 bērni vecumā no 3 līdz 6 gadiem. Līdz ar to jaunajā mācību gadā bērnudārzs uzņems jau kopumā 450 bērnus.
Sākusies pieteikšanās mācībām pieaugušajiem digitālo prasmju izglītības programmās
Atklāta jaunā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Atšķirībā no iepriekšējām pieteikšanās kārtām šajā var apgūt digitālās prasmes. Ikviens strādājošais vecumā no 25 gadiem var izvēlēties kādu no piedāvātajām 412 izglītības programmām, kas aptver gan digitālās pamatprasmes, gan padziļinātu augstākā zināšanu līmeņa digitālo prasmju mācības pieaugušajiem. Pieteikšanās ilgs līdz 30. jūnijam tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv.
Informācija 2021./2022. mācību gada pirmklasnieku vecākiem
Izglītības, kultūras un sporta pārvalde informē- Ķekavas novada pašvaldības izglītības iestādēs uzņemto bērnu vecākiem uz vecāku norādīto e-pastu ir nosūtīts skolas sagatavots e-pasts ar iesnieguma veidlapu.
Sākas skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai NVA vasaras nodarbinātības pasākumā
17. maijā no plkst. 10.00 Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā elektroniski reģistrēties dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā var sākt skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Kurzemē un Vidzemē. Skolēniem, kuri vasaras brīvlaikā vēlas strādāt Rīgas reģionā, elektroniskā reģistrācija dalībai NVA vasaras nodarbinātības pasākumā sāksies 18. maijā plkst. 10.00.
Sākusies pieteikšanās skolēnu vasaras darbam
Ķekavas novada pašvaldības aicinājumam pieteikt vakances skolēnu darbam vasarā atsaukušies 14 uzņēmumi, piedāvājot skolēniem brīvlaikā iegūt pirmo darba pieredzi un jaunas zināšanas.
Skolniece no Ķekevas vidusskolas kopā ar komandu sniedz nolietotam džinsu apģērbam otru iespēju
Kopš pagājuša gada oktobra līdz šā gada martam 50 jaunietes no dažādiem Latvijas reģioniem piedalās 10 tematiskās darbnīcās projekta “Future Heroes” ietvaros. Lai izmantotu praksē iegūtās zināšanas un apliecinātu vēlmi būt pārmaiņu veidotājām, meiteņu komandas pieredzējušu mentoru vadībā veido un īsteno dažādus sociālos un uzņēmējdarbības projektus.
Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai” Ķekavas vidusskola iegūst 2.vietu
“Zaļā josta” ar prieku paziņo, ka ir noslēdzies 2020./2021. mācību gada makulatūras vākšanas konkurss. Šogad tas ir noritējis izaicinošā Covid-19 izraisītā vīrusa ēnā, tomēr savāktais makulatūras apjoms sniedz gandarījumu. Dalībai konkursā reģistrējās 349 izglītības iestādes.
Attālinātās mācīšanās plusi un mīnusi – ko vēsta skolēnu atziņu konkurss? Konkursā atzinību gūst arī Ķekavas novada skolniece
Skolēnu atziņu konkursa “Mācos pats!”, kas tika rīkots ar mērķi noskaidrot pašu skolēnu sajūtas, grūtības un ieguvumus no attālinātajām mācībām, rezultāti liecina – skolēniem šis laiks ir trauksmains un emocionāls. Tomēr, par spīti tam, daudzi bērni un jaunieši saredz šai situācijai arī gaišās puses un ir iemācījušies daudz jauna.
Skatuves konkurss „Riti raiti, valodiņa” Ķekavas novadā
2021.gada 31.martā pirmo reizi ZOOM platformā Ķekavas novada mērogā norisinājās Skatuves runas konkursa „Riti raiti, valodiņa!” 2. kārta 4-7 gadīgiem bērniem.
Ķekavas novada pašvaldība aicina uzņēmējus piedāvāt darba vietas skolēniem
Ķekavas novada pašvaldība aicina uzņēmējus piedāvāt darbavietas novadā deklarētajiem skolēniem vecumā no 13 līdz 18 gadiem, kas mācās Ķekavas novada vispārējās izglītības iestādēs, saņemot atbalstu no Nodarbinātības valsts aģentūras un Ķekavas novada pašvaldības.
Aicinām iesniegt jaunatnes iniciatīvas projektus mācību motivācijas palielināšanai
Ķekavas novada dome aicina biedrības/nodibinājumus, kas veic darbu ar jaunatni, no 2021. gada aprīļa iesniegt jaunatnes iniciatīvu projektu pieteikumus mācību priekšlaicīgas pārtraukšanas mazināšanai. Projekta PuMPuRS* ietvaros tiks atbalstīti jauniešu iniciatīvu projekti, lai veicinātu atbalsta aktivitātes jauniešu vidū arī ārpus formālās izglītības.
Aicina vecākus izvērtēt bērnudārza apmeklējuma nepieciešamību
Ķekavas novada pašvaldība aicina vecākus izvērtēt nepieciešamību bērniem apmeklēt novada pirmsskolas izglītības iestādes. Ja vecākiem ir iespēja strādāt attālināti, lai mazinātu Covid-19 saslimstību, rekomendējam izskatīt iespēju nevest bērnu uz pirmsskolas izglītības iestādi.
Digitālo resursu apkopojums, kas noderēs attālinātajās mācībās
Lai atvieglotu mācīšanos attālināti, ir radīti vairāki digitālie rīki, kas palīdz gan skolēniem, gan viņu vecākiem. Daudzi no tiem ir noderīgi arī skolotājiem – lai sagatavotos stundai.
Ķekavā bērnudārza “Ieviņa” piebūves būvniecību plāno pabeigt maija beigās
Lai paplašinātu pirmsskolas izglītības iestādi “Ieviņa” Ķekavā, nodrošinot papildus vietas vairāk kā 140 bērniem, šobrīd aktīvi notiek bērnudārza moduļa tipa piebūves būvniecības darbi, kurus plānots pabeigt pēc dažiem mēnešiem - maija beigās.
Jaunās un digitālās tehnoloģijas pirmsskolā
Izdzirdot par “digitālajām tehnoloģijām pirmsskolā”, bieži vien pieaugušajam rodas šaubas un neizpratne par to lietderību. Kāda nozīme ir digitālajām tehnoloģijām pirmsskolā? Patiesībā jau pirmsskolas vecuma bērni ikdienā gan paši lieto, gan redz, kā citi lieto daudzveidīgas digitālās tehnoloģijas un ierīces. Tādēļ ir svarīgi mācīt ar tām darboties jēgpilni, t. i., lai kaut ko paveiktu vai uzzinātu. Mūsu pirmsskolā skolotāji jau daudzus gadus darbā izmanto dažādas digitālās tehnoloģijas, un skolotājiem jau ir izveidojusies izpratne par to, kā bērniem tās palīdz mācīties, ko ar to palīdzību var iemācīties.
Septiņi starptautiski ārvalstu konkursi - septiņas godalgotas vietas
Lai arī biežāk dzirdam par grūtībām, ar ko attālināto mācību laikā saskaras skolēnu vecāki, šis laiks paver arī jaunas iespējas. Mūzikas skolu audzēkņiem tā ir iespēja piedalīties vairākos citu valstu organizētajos starptautiskajos konkursos, jo liela daļa no tiem notiek attālināti. Parasti, kad šādi konkursi norisinās klātienē, daudzos nav iespējams piedalīties, jo izmaksas, kas saistītas ar piedalīšanos ir salīdzinoši lielākas, jo jāierēķina arī ceļa un uzturēšanās izdevumi. Ķekavniece Madara Knēziņa šo iespēju ir aktīvi izmantojusi, sasniedzot lielisku rezultātu.
Ķekavas novada skolēni 2020. gadā piedalījušies kultūrizglītības programmā „Latvijas skolas soma”
Ķekavas novada vispārējās izglītības iestādes – Baložu vidusskola, Ķekavas vidusskola, Pļavniekkalna sākumskola un Daugmales pamatskola, kopš septembra ir aktīvi iesaistījušās Latvijas valsts simtgades programmā “Latvijas skolas soma”, kuras ietvaros skolēniem ir iespēja piedalīties Latvijas kultūras norisēs. Pielāgojoties apstākļiem, pirmo reizi norises bija iespējams baudīt arī digitāli.
Ķekavas novada skolēni 2020. gadā piedalījušies kultūrizglītības programmā „Latvijas skolas soma”
Ķekavas novada vispārējās izglītības iestādes – Baložu vidusskola, Ķekavas vidusskola, Pļavniekkalna sākumskola un Daugmales pamatskola, kopš septembra ir aktīvi iesaistījušās Latvijas valsts simtgades programmā “Latvijas skolas soma”, kuras ietvaros skolēniem ir iespēja piedalīties Latvijas kultūras norisēs. Pielāgojoties apstākļiem, pirmo reizi norises bija iespējams baudīt arī digitāli.
Palielina Ķekavas novada pašvaldības līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem un aukļu darba samaksai
Ķekavas novada dome šodien, 4. februārī, nolēma 2021. gadā paaugstināt pašvaldības līdzfinansējumu aukļu darba samaksai līdz 180 eiro mēnesī, kā arī privātajiem bērnudārziem - par bērniem no 1,5 gada līdz četru gadu vecumam – 277,90 eiro un par bērniem, kam nepieciešama obligātā sagatavošana pamatizglītības ieguvei – 200,68 eiro mēnesī.
Ķekavas novadā “aukļu dienesta” pakalpojumus pērn izmantojuši 370 bērni
Risinot nepietiekamo bērnudārzu skaita jautājumu, Ķekavas novada paš-valdība ģimenēm, kuru bērniņi netiek pašvaldības bērnudārzos, piedāvā alternatīvu iespēju – pašvaldības apmaksātus aukļu pakalpojumus. Pēc Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes datiem novērojams, ka 2020. gadā pieaudzis gan aukļu, gan pieskatāmo bērniņu skaits - pagājušajā gadā 200 aukles pieskatījušas 370 bērniņus.
Lielā Talka izsludina konkursu skolēniem
Vislatvijas kustība Lielā Talka un Pasaules Talka rīko konkursu Latvijas skolu 5.-12. klašu skolēniem „Tīra vide – neatņemama mana un manu vienaudžu Latvijas sastāvdaļa”.
Turpinās bērnu reģistrācija uzņemšanai 1. klasē 2021./2022. mācību gadā
Šobrīd Ķekavas novada pašvaldības dibinātajās vispārējās izglītības iestādēs mācībām 1.klasē 2021./2022. mācību gadā ir reģistrēti 330 pieteikumi. Pieteikumu reģistrēšana nākamajam mācību gadam turpināsies līdz 2021. gada 30. aprīlim.
Ziemassvētku projekts “Christmas Around Europe – Exchange!” Ķekavas novada PII “Ieviņa”
Sadarbībā ar vairākām Eiropas valstīm, Ķekavas novada PII “Ieviņa” 11.grupas bērni (vecums 6 gadi) un skolotāja Inga Burve piedalījās eTwinning projektā “Christmas around Europe – Exchange!”.
Ķekavas novada pašvaldība vairāk kā 17 000 eiro apmērā izmaksājusi stipendijas vidusskolēniem
Jau sesto gadu pēc kārtas abās Ķekavas novada vidusskolās 10.-12. klašu audzēkņi par labām sekmēm saņem stipendijas 30 vai 50 eiro apmērā. Pavasara semestrī stipendiju saņēma 39 vidusskolēni, bet rudens semestrī skaits palielinājies līdz 48 vidusskolēniem.
Bērnudārzā “Ieviņa” Ķekavā tiks nodrošinātas dežūrgrupas
No 15. decembra pirmsskolas izglītības iestāde “Ieviņa” Ķekavā atsāk darbu, nodrošinot dežūrgrupas tām ģimenēm, kurām šajā ārkārtējā situācijā dažādu apsvērumu dēļ nav iespējams bērnus pieskatīt mājās.
Projekta “Sporto visa klase” atklāšanas pasākumā Ķekavas vidusskolai tika pasniegta Latvijas Olimpiskās Komitejas speciālbalva nominācijā “Aktīvākā izglītības iestāde”
Šogad, nedaudz neierastā veidā – on-line tiešraidē šodien, 6.novembrī tika dots starts Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētajai programmai “Sporto visa klase” 7.sezonai.
Atklāta pieteikšanās Brīvo datu virtuālajam hakatonam skolēniem 2020
Dati ir 21. gadsimta zelts - tie virza digitālo ekonomiku, un tajos balstās lēmumu pieņemšana. Aicinām jauniešus, kas vēlas izmēģināt roku jaunu iedzīvotājiem noderīgu pakalpojumu no atvērtajiem datiem radīšanā, no 3.novembra līdz 3.decembrim piedalīties Brīvo datu virtuālajā hakatonā skolēniem. Labākajiem projektiem būs iespēja sacensties par balvām!
Bezmaksas informatīvā augstākās izglītības izstāde
Amerikas Izglītības Informācijas centrs (EducationUSA Latvia) ar ASV vēstniecības Latvijā un Amerikas Valsts Departamenta atbalstu organizē bezmaksas informatīvo augstākās izglītības izstādi Baltijā - EducationUSA Baltic Virtual College Fair. Izglītības izstāde notiks 2020.gada 9.novembrī plkst. 17:00-21:00.
Atauja Baldones un Ķekavas novadu jauniešiem
Uzsākot projektu “SA-DARBĪBA”, šobrīd tiek īstenota Baldones un Ķekavas novadu 13 līdz 25 gadīgo jauniešu aptauja, lai noskaidrotu jauniešu vērtējumus par Baldones un Ķekavas novadu kā dzīves, darba un brīvā laika pavadīšanas vietu.
Izsludināta pieteikšanās konkursam jauniešiem “Dati ir vērtība – sargā tos!”
Jauniešiem vecumā no 13 līdz 17 gadiem ir iespēja piedalīties Datu valsts inspekcijas organizētajā konkursā “Dati ir vērtība – sargā tos!” .
Godina labākos Ķekavas novada pedagogus
Novērtējot pedagogu darbu un sakot paldies par ieguldījumu kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanā, 9.oktobrī Ķekavas kultūras namā tika godināti Ķekavas novada izglītības iestāžu pedagogu konkursa laureāti 2019./.2020. mācību gadā.
Pļavniekkalna sākumskolas 5.b un 4.a klases skolēni kopā ar skolotājām īstenojuši eTwinning projektus
2019./2020.mācību gadā Pļavniekkalna sākumskolas 5.b un 4.a klases skolēni kopā ar skolotājām īstenojuši eTwinning projektus.
Pilnveido skolēnu autobusu maršrutus Ķekavas novadā
Lai padarītu skolēnu ērtāku un drošāku nokļūšanu uz skolu un atpakaļ, sākot ar 28. septembri Ķekavas novadā tiks pilnveidoti daži skolēnu autobusu maršruti.
Kultūras ministrijas gada balva par izciliem sasniegumiem starptautiskos konkursos
2020. gada 17. septembrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā svinīgā ceremonijā Kultūras ministrijas (KM) apbalvojumu saņēma pērn starptautiskos konkursos, skatēs un izstādēs panākumus guvušie kultūrizglītības nozares skolēni un viņu pedagogi.
Uzsākta pieteikšanās 5. kārtas mācībām pieaugušajiem
Otrdien, 22. septembrī, atklāta pieteikšanās piektajai mācību kārtai Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šajā kārtā strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties mācības vairāk nekā 500 izglītības programmās. Pieteikšanās mācībām notiek līdz 22. oktobrim.
Ķekavas novada skolās darbu uzsāk trīs skolotāji no projekta ‘’Mācītspēks’’
Lai veicinātu jauno skolotāju iespējas attīstīt savas prasmes un zināšanas darbā ar skolēniem, skolotāju izglītības projekta ‘’Mācītspēks’’ ietvaros Ķekavas novada skolās šajā mācību gadā darbu uzsākuši trīs pedagogi, kuri Ķekavas vidusskolā bērniem mācīs angļu valodu, savukārt Baložu vidusskolā matemātiku, kā arī dizainu un tehnoloģijas.
Ķekavas Mākslas skola aicina uz Studiju Jauniešiem
Ķekavas Mākslas skola organizē interešu izglītības grupu "Studija jauniešiem".
Ķekavas Mākslas skola aicina gleznot arī pieaugušos
Ķekavas Mākslas skola aicina dalībniekus uz gleznošanas studiju pieaugušajiem.
Ķekavas Mākslas skola komplektē interešu izglītības grupas 2020./2021. mācību gadam.
Ķekavas Mākslas skola komplektē interešu izglītības grupas 2020./2021. mācību gadam.
Baldones un Ķekavas novadu pašvaldības uzsāk darbu pie kopīgas jaunatnes politikas īstenošanas sistēmas izveides.
Baldones novada dome sadarbībā ar Ķekavas novada domi uzsāk īstenot Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam ietvaros finansēto projektu “SA-DARBĪBA”.
Ķekavas novadā mācības uzsāks vairāk kā 345 pirmklasnieku
Septembrī Ķekavas novada vispārējās izglītības iestādēs mācības uzsāks 2712 skolēni, tostarp 345 pirmklasnieki. Kopā jaunajā mācību gadā atvērtas 13 pirmās klases četrās Ķekavas novada pašvaldības skolās un vienā privātajā izglītības iestādē.
Ķekavas novadā skolēnu autobusi kursēs 16 maršrutos
Jaunajā 2020./2021. mācību gadā Ķekavas novada pašvaldība nodrošinās skolēnu pārvadāšanas pakalpojumus 16 autobusu maršrutos. Skolēniem būs nodrošināts transports uz skolu un atpakaļ no izglītības iestādes, kā arī speciāls autobusa maršruts Nr. 14, kas kursēs darbadienu vakaros, lai mūzikas, mākslas un sportu skolu audzēkņi varētu nokļūt mājās no interešu izglītības nodarbībām.
Ķekavas novada izglītības iestādēs mācības galvenokārt notiks klātienē
27. augustā Ķekavas novada dome nolēma, ka jaunajā mācību gadā izglītības process Ķekavas novada bērnudārzos, skolās un profesionālās izglītības iestādēs noritēs klātienē, izņemot Ķekavas un Baložu vidusskolu 7.-12. klases, kuru audzēkņiem mācības plānotas daļēji attālinātas.
Aktuālā informācija par 1.septembra svinībām izglītības iestādēs
Rūpējoties par skolēnu drošību un ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, Ķekavas novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs 1.septembra svinības šogad noritēs mazliet citādāk nekā iepriekšējos gadus. Ķekavas un Baložu vidusskolās 1.septembris šogad tiek plānots bez vecāku klātbūtnes- vecāki izglītojamo var pavadīt līdz skolas ieejas durvīm, jo pasākumi iekštelpās paredzēti tikai audzēkņiem un pedagogiem.
Ķekavas novada sporta skolas audzēkņi aizvadījuši panākumiem bagātu vasaras sezonu, startējot arī Latvijas izlasē
Lai arī šis ir bijis izaicinājumiem pilns laiks, kad sportistiem daļu no treniņiem, ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ, ir nācies veikt attālināti, tomēr, atsākoties sacensībām, tas nav traucējis Ķekavas novada sporta skolas audzēkņiem sasniegt izcilus rezultātus un tikt pie godalgotiem panākumiem, tajā skaitā, startējot Latvijas izlasē.
Ķekavas Mākslas skola komplektē interešu izglītības grupas 2020./2021. mācību gadam.
Ķekavas Mākslas skola komplektē interešu izglītības grupas 2020./2021. mācību gadam.
Ķekavas novada amatieru kolektīvi izsludina dalībnieku uzņemšanu jaunajā sezonā
Gatavojoties jaunajai sezonai, Ķekavas novada amatieru kolektīvi izsludina jaunu dalībnieku uzņemšanas datumus. Sev piemērotu kolektīvu ir iespēja atrast tiem, kas vēlas dziedāt, dejot, spēlēt teātri vai koklēt, kā arī tiem, kam tuva latviešu folklora. Novadā ir gan bērnu, gan pieaugušo kolektīvi, kas aicina tiem pievienoties.
AFS meklē viesģimenes jauniešiem no Kanādas, Ungārijas un Vācijas 2020./2021. mācību gadam
“AFS Latvija” aicina pieteikties jaunas viesģimenes, kas vēlas uzņemt viesskolēnus no Kanādas, Ungārijas un Vācijas un atbalstīt viņus 10 mēnešu garumā, mācoties ģimnāzijās un vidusskolās visā Latvijā.
Plāno pilnveidot jaunatnes lietas un tūrisma jomu Ķekavas novadā
Ķekavas novada pašvaldība, turpinot jau divus gadus uzņemto kursu- pilnveidot uz klientu orientētu pašvaldības darbu un nodrošināt efektīvu pakalpojumu sniegšanu, nolēmusi stiprināt darbu ar jaunatni un tūrisma jomu Ķekavas novadā, integrējot divas pašvaldības iestādes- Jaunatnes iniciatīvu centru un Tūrisma koordinācijas centru- pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes sastāvā.
Attālinātām mācībām var pieteikties vēl līdz 15. jūlijam
Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” attālināto mācību kārtā vēl līdz 15. jūlijam var pieteikties ikviens strādājošais un pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem, aizpildot pieteikumu tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv. Līdz šim saņemti jau gandrīz 8 tūkstoši pieteikumu.
Pašvaldība finansiālu atbalstu piešķīrusi 16 vasaras nometņu projektiem
Veicinot un atbalstot izglītības iestāžu, pašvaldības institūciju un sabiedrisko organizāciju iniciatīvu vasaras nometņu projektu izstrādē un realizācijā, Ķekavas novada pašvaldība 12 816 eiro apmērā līdzfinansēs 16 dažādas dienas un diennakts nometnes.
Ķekavas novads plāno bērnudārza būvniecību Titurgā un bērnudārza piebūvi Ķekavā
Ķekavas novadā, pateicoties augošiem dzimstības un iedzīvotāju skaita radītājiem, viens no prioritārajiem darbiem ir risināt jautājumu, kā nodrošināt pirmsskolas vecuma bērnus ar vietām pašvaldības bērnudārzos.
Informācija 2020./2021. mācību gada pirmklasnieku vecākiem
Izglītības, kultūras un sporta pārvalde informē- Ķekavas novada pašvaldības izglītības iestādēs uzņemto bērnu vecākiem uz vecāku norādīto e-pastu ir nosūtīts skolas sagatavots e-pasts ar iesnieguma veidlapu.
Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā nosvin Spāru svētkus Ķekavas vidusskolas piebūvei
Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, 1. jūnijā, tika nosvinēti Spāru svētki Ķekavas vidusskolas moduļa tipa piebūvei, kas Latvijā šobrīd ir augstākā un otra lielākā moduļu tipa skolas ēka, kas pašlaik tiek būvēta. Līdz ar Spāru svētkiem ir pilnībā pabeigta ēkas konstrukciju būvniecība, un uzsākti apdares darbi.
Informācija par nometnēm Ķekavas novadā sekos jūnija pirmajā nedēļā
Ķekavas novada pašvaldība ir apkopojusi saņemtos pieteikumus nometņu projektu konkursam. Plašāka informācija par vasaras nometnēm un pieteikšanās nosacījumiem sekos nākamajā nedēļā! Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai Ķekavas novada mājas lapā un sociālajos tīklos!
Ķekavas novadā rudenī bērnudārza gaitas uzsāks 403 jauni audzēkņi
2020./2021.mācību gadā Ķekavas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs (PII) mācības uzsāks kopumā 1 463 bērni, no tiem 1060 bērni, kuri bērnudārzu apmeklēja iepriekš un 403 jauni audzēkņi, kuri savas bērnudārza gaitas uzsāks rudenī.
Ķekavas vidusskola izcīnījusi 3.vietu konkursā "Tītrai Latvijai"
Noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2019./2020. mācību gada sezona, kurā vairāk nekā 100 tūkstoši bērnu kopā ar ģimenēm pārstrādei savāca 907 tonnas 79 kg makulatūras.
Atkārtota pieteikšanās nometņu projektu konkursā
Pamatojoties uz Ķekavas novada bērnu un jauniešu vasaras nometņu projektu konkursa nolikuma 15.punktu, projektu konkursa izvērtēšanas komisija izsludina atkārtotu nometņu projektu pieteikšanu no 25.maija līdz 28.maijam. Pieteikumus aicinātas iesniegt izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, juridiskās personas un pašvaldības institūcijas.
Ir zināmi 2020.gada Goda nominācijas konkursa “Augsim Latvijai” laureāti!
Oto Lūsis no Daugmales mazpulka “Dzirkstelīte” ir viens no Latvijas Mazpulku padomes konkursa "Augsim Latvijai" laureātiem!
Ķekavas novadā mācību gada noslēgumam gatavojas 214 absolventi
Lai nodrošinātu veiksmīgu mācību procesu ārkārtas situācijas laikā, visi Ķekavas novada skolēni jau divus mēnešus mācās attālināti. Īpaši satraucošs laiks tas ir skolu absolventiem, kuri gatavojas mācību gada noslēgumam – 178 skolēni Ķekavas novadā ir 9. klašu beidzēji, kuriem eksāmeni šogad ir atcelti, un 36 skolēni ir 12. klašu beidzēji, kuri eksāmenus kārtos kā plānots.
Ķekavas novada bibliotēkās var nodot un saņemt grāmatas, izmantot datorus!
No 18.maija līdz 9.jūnijam Ķekavas novada bibliotēkās var nodot un saņemt grāmatas, kā arī izmantot datorpakalpojumus (izņemot Daugmales pagasta bibliotēkā) pēc pieprasījuma.
Skolēnu vasaras nodarbinātības projekts 2020.gadā nenotiks
Ņemot vērā aktuālo situāciju darba tirgū un izmaiņas izglītības iestāžu mācību procesā, ko ietekmējuši pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai, Ķekavas novada pašvaldība informē, ka skolēnu vasaras nodarbinātības projekts 2020.gadā netiks īstenots.
VISC: Jūnijā varētu tikt atļauts rīkot bērnu nometnes!
Jūnijā varētu tikt atļauts rīkot bērnu nometnes, 2020.gada 12.maijā pēc valdības sēdes teica izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
Aktivitātes Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrā
Aktuālā informācija par aktivitāšu iespējām Jaunatnes iniciatīvu centrā.
Ķekavas Mākslas skola uzņem audzēkņus 2020./2021.mācību gadam
Ķekavas Mākslas skola uzņem audzēkņus 2020./2021.mācību gadam!
Ķekavas Mūzikas skola uzņem jaunus audzēkņus
Ķekavas Mūzikas skola 2020./2021.mācību gadā aicina mācīties profesionālās ievirzes izglītības programmās.
Ķekavas Mūzikas skola uzņem jaunus audzēkņus
Ķekavas Mūzikas skola 2020./2021.mācību gadā aicina mācīties profesionālās ievirzes izglītības programmās.
Noslēdzies Ķekavas novada pašvaldības izsludinātais vasaras nometņu projektu konkurss
Kā informē Ķekavas novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldē, šogad konkursam kopumā tika pieteikti 9 projekti.
Plāno paātrināt bērnu uzņemšanu Ķekavas novada pašvaldības bērnudārzos
Ņemot vērā noteikto ārkārtējo situāciju valstī un to, ka daudzi vecāki jau šobrīd sāk interesēties, vai viņu bērns tiks ar 2020./2021. mācību gadu Ķekavas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, Izglītības, kultūras un sporta (IKS) pārvalde apsver iespēju šogad sākt ātrāk apkopot datus un organizēt Uzņemšanas komisijas sēdi.
Dažādu profesiju pārstāvju vidū meklē 100 jaunus skolotājus
Dažādu profesionālo jomu pārstāvji tiek aicināti kļūt par skolotājiem unikālā izglītības projektā “Mācītspēks”, ko Izglītības un zinātnes ministrijas vadībā īsteno Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte un Daugavpils Universitāte sadarbībā ar nodibinājumu Iespējamā misija. Projekta dalībnieki strādās skolā, saņemot skolotāja darba algu un mācību stipendiju, kā arī paralēli studēs augstskolā, iegūs skolotāja kvalifikāciju un atbalstu savai profesionālajai izaugsmei. Pieteikšanās ilgs līdz šī gada 11. maijam.
Pašvaldība aicina mazos novadniekus izkrāsot zīmējumus!
Lai mūsu ikdienu padarīt košāku un radošāku, Ķekavas novada pašvaldība piedāvā mazajiem novadniekiem izkrāsot zīmējumus ar dažādām novadā sastopamām vietām!
Pašvaldība aicina pieteikties vasaras nometņu projekta konkursā
Ķekavas novada pašvaldība izsludina vasaras nometņu projektu konkursu. No 15.marta līdz 1. aprīlim pieteikumus aicinātas iesniegt izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, juridiskās personas un pašvaldības institūcijas.
Jau piekto reizi norisināsies Latvijas Skolu orientēšanās kauss
Latvijas Orientēšanās federācija nu jau piekto gadu pēc kārtas organizē Latvijas Skolu orientēšanās kausu, kur aicinātas piedalīties skolas no visas Latvijas.
Ķekavas novada pašvaldība iesniedz projektu programmā Erasmus+
2020.gada 11.februārī ekavas novada pašvaldība iesniegusi pieteikumu Erasmus+ programmas skolu izglītības personāla mobilitātes projektam “21.gs. izglītība – kompetenču pieeja izglītībā” (21st Century Education – Competency-based Education).
Piedalies skolēnu konkursā “Aizved klasi piedzīvojumā!”
Hei, skolēn! Vai zini, kur šajā pavasarī meklēt īstu piedzīvojumu? To noteikti atradīsi, ja dosies iepazīt Pierīgas tūrisma piedāvājumu! Piedalies Mārupes, Babītes, Olaines, Ķekavas, Ozolnieku un Jelgavas novadu vispārējās izglītības iestādēm organizētajā skolēnu konkursā „Aizved klasi piedzīvojumā!”, sastādi visinteresantāko tūrisma maršrutu un ļaujies tā īstenošanai dzīvē!
Baložu vidusskolas solistu konkurss "Gailēns 2020"
6.martā, Baložu vidusskolas Stikla zālē norisināsies solistu konkurss "Gailēns 2020". Īpašais viesis- X Faktora uzvarētāja Elīna Gluzunova.
Virpulis ar politiķi
31. janvārī Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs Baložu vidusskolā organizēja diskusiju “Virtulis ar politiķi”. Tradicionāli saukta “kafija ar politiķi”, šī ir viena no metodēm, kas sniedz iespēju sanākt kopā jauniešiem un lēmumu pieņēmējiem, kā arī jaunatnes jomā iesaistītajiem speciālistiem.
Ķekavas novada sporta laureāts 2019
18. janvārī, Ķekavas sporta klubā, svinīgajā apbalvošanas ceremonijā tika sveikti 2019. gada labākie sportisti, treneri, entuziasti, sporta komandas, atbalstītāji un sadarbības partneri.
Ķekavas novadā “aukļu dienesta” pakalpojumus pērn izmantojuši vairāk kā 300 bērni
Risinot nepietiekamo bērnudārzu skaita jautājumu, Ķekavas novada pašvaldība ģimenēm, kuru bērniņi netiek pašvaldības bērnudārzos, piedāvā alternatīvu iespēju – pašvaldības apmaksātus aukļu pakalpojumus. Pēc Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes datiem, pagājušajā gadā 156 aukles pieskatījušas 323 bērniņus.
Ķekavas novadā pašvaldība 13 000 eiro apmērā izmaksājusi stipendijas vidusskolēniem
Jau piekto gadu pēc kārtas abās Ķekavas novada vidusskolās 10.-12. klašu audzēkņi par labām sekmēm saņem stipendijas 30 vai 50 eiro apmērā. Šobrīd stipendiju saņem 33 vidusskolēni, gada laikā šim mērķim izlietoti gandrīz 13 000 eiro no pašvaldības budžeta.
Baložu vidusskolai būs jauna piebūve un sporta laukums
Samazinot projekta izmaksas, kā to šobrīd Ķekavas novada pašvaldībai pieprasa Centrālās finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) , Baložu vidusskolai tiks būvēta jauna piebūve un sporta laukums līdz 2021. gada nogalei, lai nodrošinātu piemērotu mācību vidi 280 bērniem.
Mārtiņu jampadracis PII “Zvaigznītē”
Pirmsskolas izglītības iestādē “Zvaigznīte”8.novembrī valdīja priecīgs noskaņojums-jautri ieskandinājām Mārtiņdienu. Darbojās dažādas radošās darbnīcas, zālē tika dejotas latviešu tautas dejas un dziedātas dziesmas, hallē notika Mārtiņdienas tirdziņš, bet sporta zālē atrakcijas.
Ķekavas novadā skolēnu autobusi kursēs 15 maršrutos
Jaunajā mācību gadā Ķekavas novada pašvaldība nodrošinās skolēnu pārvadāšanas pakalpojumus 15 autobusu maršrutos. Skolēniem būs nodrošināts transports uz skolu un atpakaļ no izglītības iestādes, kā arī speciāls autobusa maršruts, kas kursēs darbadienu vakaros, lai mūzikas, mākslas un sportu skolu audzēkņi varētu nokļūt mājās no interešu izglītības nodarbībām.
Ķekavas novada izglītības, kultūras un sporta darbinieku konferenci apmeklē vairāk kā 290 dalībnieki
Trešdien, 28. augustā, Ķekavas novada izglītības, kultūras un sporta darbinieku konferencē pulcējās vairāk kā 290 dalībnieki, lai īsi pirms jaunā mācību gada sākuma pārrunātu mācību procesa aktualitātes, sveiktu jaunos kolēģus un smeltos iedvesmu gaidāmajam darba cēlienam.
Zinību diena Ķekavas novadā
Informācija skolēniem un viņu vecākiem par pirmās skolas dienas svinīgajiem pasākumiem Ķekavas novada izglītības iestādēs.
Dienas nometne “Ielīgo Latviju” aizvadīta vienā elpas vilcienā
Piecas dienas, kas paskrēja kā ātrvilciens, bet paspēts gan tika daudz. Privātās pamatskolas "Gaismas tilts 97" telpās pirmsjāņu nedēļā, kad skolas bērni jau pametuši skolu, to pieskandināja jautri smiekli, čalas un aizrautīgi izsaucieni - šeit pulcējās dienas nometnes “Ielīgo Latviju” dalībnieki.
Ceļojums uz Dienvidameriku - uz karnevālu!
Vai tas ir iespējams? Jā, tepat pie mums - Latvijā, Apšuciemā. Aizveram acis un, tās atverot, jau nokļūstam Dienvidamerikā, kur notiek krāšņi karnevāli un deju uzvedumi, kur Plieņciema kāpa pārvēršas par Andu kalniem ar ērgļu un pūķu cīņām, kur jūras krastā tiek rakta Amazone, kur sporta spēles vada pats Džeka Sperova mazmazmazbērns. Apšuciems sagaida mājās jūrnieku Jāni, kas, izceļojies pa Karību jūru, kopā ar saviem mājdzīvniekiem - papagaili un kaķīti - atgriežas zvejnieku ciematā, un visi zina jautājuma “Jānis mājās?” nozīmi.
Mācībām pieaugušajiem visā Latvijā var pieteikties vēl līdz 28. jūnijam
Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mācībām vēl šonedēļ var pieteikties ikviens strādājošais un pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem, līdz 28. jūnijam aizpildot pieteikumu tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv. Līdz šim saņemti jau vairāk nekā 12 tūkstoši pieteikumu.
Arhīvs
  Drukāt