No 3.janvāra maršrutā Rīga–Pļavniekkalns–Ķekava un Valdlauči–Pļavniekkalns–Ķekava tiks iekļautas pieturas Rīgā un mainīts kustības saraksts
No 2022. gada 3. janvāra gaidāmas izmaiņas maršrutā Nr.6843 Rīga–Pļavniekkalns–Ķekava un Nr.6844 Valdlauči–Pļavniekkalns–Ķekava. Abos maršrutos tiks iekļautas papildu pieturas Rīgā, kā arī mainīts autobusu kustības saraksts brīvdienās.
Laimīgu 2022.gadu!
Ķekavas novads vēl brīnišķīgu, veiksmīgu un labvēlīgiem notikumiem piepildītu 2022.gadu!
Balstvakcināciju pret Covid-19 var saņemt trīs mēnešus pēc pirmreizējās vakcinācijas pabeigšanas
Ievērojot SARS CoV-2 vīrusa Omikron varianta straujo izplatību Eiropā un, lai mazinātu plašas Covid-19 infekcijas izplatības risku Latvijā, Imunizācijas valsts padome ir saīsinājusi balstvakcinācijas saņemšanas intervālu – to var saņemt jau trīs mēnešus pēc primārās vakcinācijas pabeigšanas.
Ķekavas novada pašvaldība sveic Ziemassvētkos
Ķekavas novads vēl ģimeniskus, piparkūku smaržas piepildītus, miera un saticības pilnus svētkus!
Atceļot izsniegto atļauju organizēt azartspēles Ķekavā, pašvaldība ir rīkojusies novada iedzīvotāju drošības un interešu vārdā
Pamatojoties uz paziņojumu oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" par to, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs apturējis Ķekavas novada pašvaldības saistošos noteikumus "Par azartspēļu organizēšanu Ķekavas novadā", Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko uzsver, ka pašvaldības prioritātes ir novada iedzīvotāji, iedzīvotāju drošība un iedzīvotāju interešu aizstāvība likumā noteiktajā kārtībā.
Satiksmes organizācijas izmaiņas Ķekavā, Titurgā un Katlakalnā
Ķekavas novada pašvaldības Īpašumu pārvaldes speciālisti informē, ka satiksmes drošības uzlabošanas nolūkos decembrī paredzētas satiksmes organizācijas izmaiņas Ķekavā, Titurgā un Katlakalnā.
Darba laika izmaiņas decembrī
Ķekavas novada pašvaldība informē par darba laika izmaiņām decembrī.
Dzīvnieku patversme un mājas zoo "Mežavairogi" šajos Ziemassvētkos labprāt iepriecinās Ķekavas novadā dzīvojošus ne tik turīgu ļaužu mājas mīluļus
Dzīvnieku patversme un mājas zoo "Mežavairogi" šajos Ziemassvētkos labprāt iepriecinās Ķekavas novadā dzīvojošus ne tik turīgu ļaužu mājas mīluļus. Šis laiks ir grūts, gan lielā cenu kāpuma dēļ, gan ilgo ierobežojumu dēļ. Tāpēc mēs gribam palīdzēt saviem novadniekiem. Mēs gribam palīdzēt dzīvniekiem NEnonākt patversmē
VUGD 17.decembrī veiks trauksmes sirēnu pārbaudi
Piektdien, 17.decembrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests visā Latvijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi, iedarbinot tās uz trim minūtēm, kā arī pārbaudīs starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (radio, TV) noslēgto līgumu darbības izpildi.
17.decembrī notiks pirmā Ķekavas novada hakatona “Ideju skrejceļš” rezultātu prezentācija
Pirmā Ķekavas novada hakatona “Ideju skrejceļš” komandas ir aktīvi strādājušas pie ideju ieviešanas un ir gatavas pastāstīt par paveikto 17.decembra projekta CITIES4CSR vietējās rīcības grupas sanāksmes laikā.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" decembra numurs
Otrdien, 14.decembrī, iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām lasīt Ķekavas novada domes deputātu sveicienus svētkos, kā arī iepazīties ar pašvaldības aktuālākajiem notikumiem un projektiem.
Lai nodrošinātu drošu mācību procesu, uz laiku tiks slēgta Baldones vidusskolas aktu zāle un trīs mācību klases
Ķekavas novada pašvaldība ir saņēmusi speciālistu atzinumu, kas nosaka, ka Baldones vidusskolas aktu zāles grīdai nav atbilstošas nestspējas, tādēļ pašvaldība lēmusi, ka skolēnu un pedagogu drošības dēļ tiks slēgts skolas mācību korpuss – otrā stāva aktu zāle un zem tās esošās trīs mācību klases ar gaiteni.
Vecuma grupās no 50 līdz 69 gadiem visos novados vismaz vienu vakcīnas devu ir saņēmuši vairāk nekā 70 % iedzīvotāju
Vecuma grupās no 50 līdz 69 gadiem visos novados vismaz vienu vakcīnas devu ir saņēmuši vairāk nekā 70% iedzīvotāju, savukārt dažos novados gandrīz 90% iedzīvotāju vecumā no 60 līdz 69 gadiem ir saņēmuši vismaz vienu vakcīnas devu pret Covid-19. Tikmēr straujākais vakcinācijas aptveres kāpums novembra mēneša laikā bija vērojams Latgalē, atsevišķās vecuma grupās sasniedzot 12% pieaugumu.
Visiem jaunā Ķekavas novada bērniem būs iespēja piedalīties pašvaldības līdzfinansētās vasaras nometnēs
Ceturtdien, 9.decembrī, Ķekavas novada dome pieņēma lēmumu apstiprināt nolikumu “Ķekavas novada bērnu un jauniešu vasaras nometņu projektu konkursa nolikums”. Nolikums paredz, ka turpmāk kādā no pašvaldības līdzfinansētajām nometnēm varēs piedalīties arī Baldones pilsētas un pagasta teritorijā deklarētie bērni un jaunieši.
Ziemassvētku koncerti Ķekavas novadā
Ķekavas novada pašvaldības kultūras centri aicina iedzīvotājus apmeklēt Ziemssvētku koncertus Baložos, Katlakalnā, Daugmalē un Ķekavā.
Ar pašvaldības atbalstu Baložos darbosies jauniešu “OPEN Radošais Centrs”
Ķekavas novada dome, š.g. 8. decembrī pieņēma lēmumu atbalstīt biedrības “OPEN Radošais Centrs” lūgumu segt telpu nomas un siltumenerģijas izmaksas tās darbības telpās Purva ielā 2/4, Baložos.
Donoru diena Ķekavā
Iesāc gadu ar patiesi labu darbu - ziedo asinis! Valsts asins donoru centrs sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību janvārī organizē asins donoru dienu.
Aktuālā informācijas automašīnu īpašniekiem
Lai nodrošinātu ielas braucamās daļas, autostāvvietu un pagalmu tīrīšanu no sniega, aicinām automašīnu īpašniekus iepazīties ar aktuālo informāciju un transportlīdzekļu novietošanas ierobežojumiem.
Aicina piedalīties seminārā par videi draudzīgu saimniekošanu augkopībā
10. decembrī no plkst. 10.00 līdz 14.00 notiks tiešsaistes seminārs “Videi draudzīgas saimniekošanas iespējas un metodes augkopībā”, kurā aicināti piedalīties novada potenciālie lauku uzņēmēji, kā arī lauksaimnieki, kuri ikdienā strādā augkopības nozarē, un citi interesenti.
LIAA biznesa inkubatori ar kampaņu aicina izvēlēties vietējo ražotāju dāvanas svētkiem
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori ar kampaņu “Lai svētki nebūtu tikai ķekša pēc!” aicina svētkos atbalstīt jauno uzņēmēju radītos produktus.
VUGD atgādina: atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami
Laikā, kad uz ūdenstilpēm veidojas ledus kārta, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina būt piesardzīgiem! Neraugoties uz sniega segu, ledus joprojām ir plāns, tādēļ atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami!
Biedrība “Gaismas 6” izstrādājusi būvprojektu asfalta seguma atjaunošanai
Atbalstot iedzīvotāju intereses un līdzdalību aktuālu problēmu risināšanā Ķekavas novadā, Ķekavas novada pašvaldība aprīlī izsludināja nevalstisko organizāciju projektu atbalsta konkursu, kurā pašvaldības līdzfinansējumu projekta realizēšanai saņēma 4 ieceres, tostarp, biedrība “Gaismas 6”.
Paziņojums par detālplānojuma “Mālu iela 46” izstrādes uzsākšanu, Odukalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 17.novembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 22. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Mālu ielā 46, Odukalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 19/2021.).
Paziņojums par detālplānojuma “Āraiši” izstrādes uzsākšanu, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 17.novembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 24. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Āraiši”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 19/2021.).
Par detālplānojuma “Stirpas” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos Akas iela 1, Akas iela 3, Kartupeļu iela 6, Kartupeļu iela 8, Kartupeļu iela 10 , Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 17.novembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 25. “Par detālplānojuma “Stirpas” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos Akas iela 1, Akas iela 3, Kartupeļu iela 6, Kartupeļu iela 8, Kartupeļu iela 10, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 19/2021.).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos “Mailītes”, “Rūsas”, “Rasiņi”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 17.novembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 26. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos “Rasiņi”, “Mailītes”, “Rūsas”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 19/2021.).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Barši” , Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 17.novembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 27. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Barši”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 19/2021.).
Satiksmes organizācijas izmaiņas Ziedonī
Satiksmes drošības uzlabošanas nolūkos, Ziedoņa teritorijā izvietotas ceļazīmes, kas nosaka maksimālā ātruma ierobežojumu līdz 30 km/h.
Piesakies Ziemassvētku rotājumu konkursam ‘’Uzmirdzi Ķekavas novadā 2021’’
Jau piekto gadu pēc kārtas Ķekavas novada pašvaldība rīko Ziemassvētku rotājumu konkursu “Uzmirdzi Ķekavas novadā”, kurā līdz 23. decembrim aicinām novada iedzīvotājus un vietējos uzņēmumus pieteikt Ziemassvētku tematikai atbilstoši izrotātus objektus – dzīvojamās mājas, daudzdzīvokļu māju balkonus, lodžijas un logus, uzņēmumu ēku fasādes, logus un skatlogus, kā arī Ziemassvētku egles.
Baseinus Ķekavā un Daugmalē varēs apmeklēt arī bērni līdz 12 gadu vecumam
No 26.novembra pedlbaseinus Ķekavas vidusskolas sporta kompleksā un Daugmales multifunkcionālajā centrā varēs izmantot arī bērni bez vakcinācijas sertifikāta.
Titurgas ezerā konstatētas zilaļģes - noteikts aizliegums peldēt
Ķekavas novada pašvaldība 26.novembrī ir saņēmusi laboratorijas rezultātus par ūdens kvalitāti Titurgas ezerā, kas apliecina, ka ūdenstilpnē ir izplatījušās zilaļģes. Zilaļģes ir toksiskas, var radīt veselībai kaitīgas alerģiskas reakcijas, tādēļ Titurgas ezerā kategoriski aizliegts peldēt.
Noslēgusies Saules ielas pārbūve Odukalnā
Ķekavas novada pašvaldības uzdevumā šonedēļ noslēgušies Saules ielas pārbūves darbi.
Rīgas un Pierīgas organizācijas var iesniegt projektus kapacitātes stiprināšanai
Līdz 2022. gada 17. janvāra plkst. 14.00 Aktīvo iedzīvotāju fonda projektu tiešsaistes sistēmā projekti.activecitizensfund.lv pilsoniskās sabiedrības organizācijas aicinātas sagatavot un iesniegt projektu pieteikumus organizācijas kapacitātes stiprināšanai. Informatīvais seminārs notiks 26. novembrī pl.14.00.
Noslēgušies veloceļa izbūves darbi gar autoceļu V2
Šonedēļ noslēgušie veloceļa izbūves darbi 1,4 km garumā gar autoceļu V2 - no Mazās Rāmavas ielas Valdlaučos līdz Egļu ielai Katlakalnā.
Jānis Vaivods kļūst par Ķekavas novada domes deputātu
Saskaņā ar likuma ,,Par pagaidu papildus prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam” 8.pantu, ja deputāts nav ieguvis un uzrādījis sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, ir apturētas deputāta pilnvaras Aigaram Vītolam. Uz Aigara Vītola atstādināšanas laiku, no 2021. gada 24. novembra, deputāta pienākumus pildīs Jānis Vaivods.
SIA “Baložu Komunālā Saimniecība” darbu uzsāk jaunā valde
Sākot ar š.g. 16. novembri, SIA “Baložu Komunālā Saimniecība” Valdes priekšsēdētāja darbu veiks Andis Damlics, savukārt Aivars Graikstis pildīs Valdes locekļa pienākumus.
Adventes laikā atcerieties par drošību
Tuvojas adventes laiks, kad mājokļus un sabiedriskās ēkas rotās adventes vainagi un svētku noskaņas radīšanai tiks iedegtas sveces. VUGD statistika liecina, ka ik gadu šajā laikā bez uzraudzības atstātu iedegtu sveču dēļ izceļas vairāki ugunsgrēki. Sagaidot pirmo adventes svētdienu, VUGD atgādina drošības padomus, lai no degošām svecēm neizceltos liela nelaime.
SIA “Ķekavas sadzīves servisa centrs” aktualitātes
No š.g. 1 . novembra SIA “Ķekavas sadzīves servisa centrs” valdes locekļa pienākumus veiks Uldis Blicavs.
Novembrī noslēgušies asfaltēšanas darbi Daugmalē
Ķekavas novada pašvaldības Īpašumu pārvalde informē, ka novembrī noslēgušies ielu asfaltēšanas darbi Daugmalē.
Latvija, daudz laimes!
Ķekavas novada domes priekšsēdētāja sveiciens 18.novembrī.
18. novembrī atklājam Baldones militārā mantojuma maršrutu
Baldones Tūrisma informācijas punkts sveic Latvijas valsts dzimšanas dienā, un tai par godu, 18. novembrī atklāj Baldones militārā mantojuma digitālo maršrutu, kas ir 10 kilometrus garš un ietver 13 informatīvas pieturvietas.
Ķekavas novada dome atbalsta vienreizēja pabalsta piešķiršanu trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām sadzīves apstākļu uzlabošanai
Ķekavas novada dome 17. novembra domes sēdē ir lēmusi apstiprināt saistošos noteikumus “Par pabalsta piešķiršanu sadzīves apstākļu uzlabošanai Ķekavas novadā”, kas paredz vienreizēja pabalsta 100,00 EUR apmērā piešķiršanu pašvaldībā esošajām trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām sadzīves apstākļu uzlabošanai.
Ķekavas novads - līderis iedzīvotāju vakcinācijas statistikā
Kā norāda Nacionālā veselības dienesta dati, Ķekavas novads pēc kopējās vakcinācijas aptveres datiem, ieņem līderpozīcijas valstī - vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši jau 76,2% iedzīvotāji.
Rīgas plānošanas reģiona mazie ražotāji gaidīti virtuālajā Ziemassvētku tirdziņā
Rīgas plānošanas reģions (RPR) mazos ražotājus aicina piedalīties virtuālā svētku tirdziņā, kurā pērn apmeklētājus iepriecināja vairāk nekā 20 dažādu pārtikas un nepārtikas produktu ražotāji, amatnieki.
Paziņojums par detālplānojumu publiskās apspriešanas sanāksmēm novembrī
Informējam, ka atbilstoši Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumam publisko apspriešanu vietējās pašvaldības ilgtspējīgas attīstības stratēģijai, attīstības programmai, lokālplānojumiem, detālplānojumiem un tematiskajiem plānojumiem, tai skaitā publiskās apspriešanas sanāksmi, atļauts organizēt neklātienes formā, ievērojot likumā noteiktos nosacījumus.
Izsludināts starptautisks konkurss Rail Baltica pamattrases Latvijā būvdarbu veikšanai
Rail Baltica projekta īstenotājs Latvijā – uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas 12. novembrī izsludinājis apjomīgāko iepirkumu dzelzceļa trases izbūvei Latvijā.
Informatīvs materiāls par vakcīnām pret Covid-19
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) izstrādājusi informatīvu materiālu, kas satur pierādījumos balstītu un uzticamu informāciju par līdz šim lietošanai apstiprināto Covid-19 vakcīnu darbību un biežākajām blakusparādībām. Informatīvajā materiālā ietverta arī svarīgākā informācija par vakcīnu izstrādi un apstiprināšanu, laika intervālu starp vakcīnas pirmo un otro devu un cita informācija.
Sabiedrības informēšana par būvniecības ieceri radioaktīvo atkritumu glabātavā "Radons"
Valsts SIA „Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” (LVĢMC) 2021. gada 16. novembrī plkst. 16.00 attālinātā veidā organizēs informatīvu pasākumu par aktivitātēm, kas tiek īstenotas un plānotas radioaktīvo atkritumu glabātavā “Radons” (“Radons”, Baldones pagasts, Ķekavas novads).
Latvijas Republikas proklamēšanas dienā pašvaldība izmaksās naudas pabalstu 124 personām
Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā - 18. novembrī, Ķekavas novada pašvaldība izmaksās vienreizēju pašvaldības pabalstu svētkos 124 politiski represētām personām.
Mūžībā devies bijušais Ķekavas pagasta priekšēdētājs Gunārs Vilde
2021.gada novembrī 93 gadu vecumā mūžībā devies bijušais Ķekavas pagasta priekšsēdētājs - Latvijas un novada patriots, aktīvs atmodas laiku neatkarības kustības dalībnieks, kas iestājās par Latvijas neatkarības atjaunošanu.
Valsts svētkos gaidāmas izmaiņas vairāk nekā 500 reģionālo autobusu maršrutu
Šo sestdien, 13. novembrī, kā arī Latvijas Republikas valsts svētku brīvdienās, no 2021. gada 18. līdz 21. novembrim, gaidāmas izmaiņas vairāk nekā 500 reģionālo autobusu maršrutu visā Latvijā.
Iespēja pieteikties darbam komisijā
Ķekavas novada dome aicina iedzīvotājus līdz 23. novembrim pieteikt savu kandidatūru darbam kādā no sešām Ķekavas novada pašvaldības komisijām.
Jauna Baldones Stāstu taka
Spēka soļi ir ap 2 km garš Baldones Stāstu takas posms, kas atrodas starp Pladu purvu un Meža galeriju. Tajā ietverts 21 uzdevums spēka un veselības vairošanai 3 dažādos veidos.
Līdz 15. novembrim veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums
Atgādinām, ka līdz 2021. gada 15. novembrim veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums.
Dedzinot sveces, atcerieties par ugunsdrošību
Valsts svētku laiks allaž ir saistīts ar sveču dedzināšanu gan telpās, gan ārpus telpām. Tā ir skaista tradīcija, kas rada patīkamu atmosfēru, tomēr bez rūpēm par drošību, sveču liesmas var radīt arī postu.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Usnes”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 3.novembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 21. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Usnes”, Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 17/2021.).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Kalna Birzuļi”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 3.novembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 22. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Kalna Birzuļi”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 17/2021).
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" novembra numurs
Otrdien, 9.novembri, iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām lasīt par Baložu vidusskolas piebūves būvniecības gaitu, aktuālajiem noteikumiem, kas jāievēro, lai apmeklētu Ķekavas novada pašvaldības klientu apkalpošanas centrus, kā arī Ķekavas novada domes lēmumiem turpināt atbalstīt skolēnu un pedagogus par augstiem mācību sasniegumiem.
Eiropas Sociālo darbinieku diena
Šodien sveicam sociālos darbiniekus, jo novembra otrajā otrdienā tiek atzīmēta Eiropas Sociālo darbinieku diena.
Iedzīvotājus aicina novērtēt pašvaldību atbalstu ģimenēm, piedaloties konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” balsojumā
Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” līdz šī gada 12. decembrim vietnē www.vietagimenei.lv ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts izvērtēt pašvaldību sniegumu.
Izsludināta publiskā apspriešana
Paziņojums par Ķekavas novada Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam aktualizācijas projekta un Ķekavas novada Attīstības programmas 2021.-2027.gadam projekta un Stratēģiskās ietekmes uz vidi novērtējuma Vides pārskata projekta nodošanu publiskajai apspriešanai.
Piešķir apbalvojumu “Ķekavas novada Goda pilsonis”
Izskatot saņemtos pieteikumus un novērtējot ieguldījumu Ķekavas novada attīstībā, Apbalvojumu izvērtēšanas komisija ir pieņēmusi lēmumu, ka 2021. gadā apbalvojums “Ķekavas novada Goda pilsonis” tiek piešķirts Ķekavas vidusskolas sporta skolotājam, basketbola trenerim- Andrim Eglītim, jāšanas sporta trenerei- Olgai Šellerei un Ķekavas novada pašvaldības iestādes “Sociālais dienests” sociālajai darbiniecei Sandrai Balodei.
Sakarā ar komandantstundu un pasažieru skaita samazinājumu no 9. līdz 15. novembrim Pierīgā tiks atcelti 32 reisi 11 maršrutos
Sakarā ar komandantstundu un pasažieru skaita samazinājumu no 2021. gada 9. līdz 15. novembrim Pierīgā tiks atcelti 32 reisi 11 maršrutos. Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus pirms brauciena pārbaudīt aktuālo kustības sarakstu mājaslapā www.atd.lv sadaļā Kustības saraksti vai portālā 1188.
Iespēja apgūt ģimenes asistenta prasmes
Labklājības ministrijas ar ESF atbalstu īstenotais projekts “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” piedāvā iespēju apgūt ģimenes asistenta prasmes un nākotnē strādāt apmaksātu darbu Ķekavas novada pašvaldībā, nodrošinot šo pakalpojumu riska ģimenēm, jauniešiem pēc ārpusģimenes aprūpes vai personām ar garīga rakstura traucējumiem.
Katlakalna iedzīvotājiem pasta pakalpojumu saņemšana īslaicīgi tiks nodrošināta Titurgas pasta nodaļā
Sakarā ar epidemioloģisko situāciju un drošības pasākumiem Covid-19 vīrusa izplatības mazināšanai no 2021.gada 12.novembra līdz 22.decembrim Ķekavas novada Katlakalna iedzīvotājiem pasta un citu Latvijas Pasta sniegto pakalpojumu saņemšana īslaicīgi tiks nodrošināta netālajā Titurgas pasta nodaļā Zaļajā ielā 5, Baložos.
Sākot ar 2022.gadu decentralizēto notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas sistēmu īpašniekiem ir pienākums reģistrēt savas iekārtas
Līdz 2021.gada 31. decembrim visiem decentralizēto notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas sistēmu īpašniekiem, pilsētu un ciemu teritorijās, savas iekārtas ir jāreģistrē vietējā pašvaldībā.
Iespēja pieteikt transportu, lai nokļūtu pie ģimenes ārsta un veiktu vakcināciju
Lai ikvienam novada iedzīvotājam būtu iespēja nokļūt pie savas ģimenes ārsta un veikt vakcināciju pret Covid-19, Ķekavas novada pašvaldība nodrošinās transporta pakalpojumus no iedzīvotāju dzīvesvietas. Transporta pakalpojumu iespējams pieteikt visā Ķekavas novada teritorijā.
Apkopoti iedzīvotāju priekšlikumi par sporta un aktīvās atpūtas iespējām novadā
Oktobrī Ķekavas novada iedzīvotāji aktīvi iesaistījās Ķekavas novada sporta un aktīvās atpūtas attīstības koncepcijas 2021.-2027.gadam izstrādē, tostarp iesniedzot anketas ar saviem priekšlikumiem.
Svecīšu vakars Ķekavas novadā
Svecīšu vakars Ķekavas, Baldones un Katlakana kapos notiks 21. novembrī.
Paziņojums par detālplānojuma “Rāmavas iela 52” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Rāmavas ielā 52, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 20.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr. 16. “Par detālplānojuma “Rāmavas iela 52” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Rāmavas ielā 52, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 14/2021.).
Paziņojums par detālplānojuma “Lapmeži” grozījumu daļā, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2021.gada 20.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr. 14. “Par detālplānojuma “Lapmeži” grozījumu daļā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai” (protokols Nr. 14/2021.).
Paziņojums par detālplānojuma “Magones” grozījumu Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2021.gada 20.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr. 15. “Par detālplānojuma “Magones” grozījumu nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai” (protokols Nr. 14/2021.).
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajam īpašumam “Olektes”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2021.gada 20.oktobrī pieņēmusi lēmumu Nr.17. “Par detālplānojuma “Olektes” nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai” (protokols Nr. 14/2021.).
Lāčplēša diena Ķekavas novadā
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus 11.novembrī iedegt svecītes savu māju logos vai īpaši paredzētos statīvos visā novadā.
Pašvaldība saņēmusi vairāk kā 500 iedzīvotāju priekšlikumus 2022.gada budžetam
Ķekavas novada pašvaldība oktobra vidū aicināja novada iedzīvotājus iesniegt savas idejas, ieteikumus, priekšlikumus un risināmos jautājumus, kuru virzībai būtu jāatvēl finansējums 2022.gada budžetam. No novada iedzīvotājiem saņemti vairāk kā 500 priekšlikumi, kas ir par 100 priekšlikumiem vairāk kā gadu iepriekš.
Norit dokumentācijas saskaņošana pašvaldības projekta „Ķekavas vidusskolas un Baložu vidusskolas mācību vides uzlabošana” realizēšanai
Ķekavas novada pašvaldība informē, ka norit dokumentācijas saskaņošanas darbs projektā „Ķekavas vidusskolas un Baložu vidusskolas mācību vides uzlabošana”.
Darba laika izmaiņas novembrī
Ķekavas novada pašvaldība informē par darba laika izmaiņām novembrī.
Ķekavas novada dome neatbalsta SIA “Baložu siltums” rosināto siltumenerģijas ražošanas tarifa paaugstinājumu.
Saistībā ar dabasgāzes un šķeldas kurināmā izmaksas pieaugumu, SIA “Baložu siltums” rosinājis veikt izmaiņas spēkā esošajā tarifā. Ķekavas novada dome kategoriski iebilst un neatbalsta siltuma tarifu celšanu Baložu pilsētā.
E-adrese - ērts saziņas veidas ar valsts un pašvaldības iestādēm
E-adrese jeb vienotā digitālā pastkastīte ir iespēja ikdienas saziņu ar valsts iestādēm veikt elektroniski – bez papīra dokumentu sagatavošanas, drukāšanas un sūtīšanas pa pastu vai nogādāšanas klātienē iestādē. Sazināties elektroniski – tas ir ērti, ātri un bez piesaistes deklarētajai vai juridiskajai adresei.
Noslēdzies projekts “Kaimiņu sadarbība kopīgai attīstībai”
Līdz ar oktobra beigām ir noslēdzies arī biedrību „Pierīgas partnerība” un „Partnerība Daugavkrasts” šī gada laikā kopīgi realizētais projekts „Kaimiņu sadarbība kopīgai attīstībai”, kuru atbalstījis Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Kampaņa “Palīdzi sev. Palīdzi citiem”
Brīvprātīgo kustība #vieglipalīdzēt un Latvijas Pensionāru federācija vienojas kampaņā “Palīdzi sev. Palīdzi citiem”, kuras mērķis ir iedrošināt seniorus visā Latvijā pieņemt lēmumu sevi pasargāt un vakcinēties pēc iespējas ātrāk.
Šonedēļ noslēgušies asfaltēšanas darbi Katlakalnā
Oktobrī noslēgušies asfaltēšanas darbi Katlakalnā, Valsts vietējā autoceļa V2 – D nobrauktuvē.
Aicinām pieteikties supervizorus
Lai Ķekavas novada pedagogiem sniegtu psihoemocionālo atbalstu Covid 19 pandēmijas radīto seku mazināšanai, Izglītības, kultūras un sporta pārvalde līdz 3.novembrim izsludina pieteikšanos un meklē supervizorus.
No 1. novembra gaidāmas izmaiņas maršrutā Rīga–Ilūkste–Daugavpils
Lai nedublētu pieturas divu maršrutu reisos, kas tiek izpildīti līdzīgā laikā, no 2021. gada 1. novembra maršruta Nr.7493 Rīga–Ilūkste–Daugavpils autobuss, kas no Ilūkstes autoostas katru dienu izbrauc plkst.6.10 un no Rīgas starptautiskās autoostas – plkst.14.35, vairs neapstāsies pieturā Baldone. Tā vietā abos reisos tiks iekļauta pietura Baldones skola.
Iespēja ģimenēm ar bērniem piedalīties projektā, lai mazinātu stresu un uzlabotu miega paradumus
Pirmā Ķekavas novada hakatona “Ideju skrejceļš” uzvarētēji – komanda “Ģimeņu centrs “Azote”” aicina ģimenes ar pirmsskolas vecuma bērniem pieteikties īpašā projektā, lai 4 nedēļu laikā palīdzētu mazināt stresa radītus traucējumus un uzlabotu ģimenes miega paradumus.
Rehabilitācijas projekts bērniem ar īpašām vajadzībām Ķekavā turpinās
Ķekavā kopš 2020. gada septembra 28 bērni ar īpašām vajadzībām un viņu vecāki saņem individuālus rehabilitācijas pakalpojumus ESF projekta “Daudzdisciplināri rehabilitācijas pakalpojumi bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu likumiskajiem pārstāvjiem” Nr. 9.2.2.3/20/A/011 ietvaros.
5.novembrī Mercendarbē ūdensapgādes sistēmu dezinfekcija
Sakarā ar ūdensapgādes sistēmas dezinfekciju Mercendarbē, piektdien 5.novembrī no plkst. 17.00 ūdens var būt nedaudz duļķains. Iedzīvotajiem un iestāžu darbiniekiem uz īsu brīdi jāatver ūdens krāni, lai visā sistēmā nokļūst dezinfekcijas līdzeklis.
5.novembrī Baldones ūdenstorņa rezervuāra mazgāšana, tīrīšana, dezinfekcija
5. novembrī no plkst. 13.00 līdz aptuveni plkst.16.00, tiks veikta Baldones ūdenstorņa rezervuāra mazgāšana, tīrīšana un dezinfekcija. Iespējama ūdens spiediena samazināšanās.
Baložu vidusskolas piebūves būvniecību plāno pabeigt martā
Lai paplašinātu un modernizētu mācību vidi Baložu vidusskolā, nodrošinot papildus mācību vietas vairāk kā 280 skolēniem, šobrīd aktīvi notiek skolas moduļa tipa piebūves un sporta laukuma pārbūves būvniecības darbi, kurus plānots pabeigt pēc dažiem mēnešiem – 2022.gada martā.
Valstī ārkārtējās situācijas laikā ir mainīts Ķekavas novada pašvaldības darba laiks
Ņemot vērā valdības noteiktos ierobežojumus un izsludināto ārkārtējo situāciju, Ķekavas novada pašvaldībā no 21.oktobra līdz 14.novembrim noteiktas izmaiņas darba laikā. Šajā posmā Ķekavas novada pašvaldības klientu apkalpošanas centru darba laiki būs šādi:
Četru nedēļu laikā Latvija darīs visu, lai savaldītu Covid-19 pandēmiju
No 21. oktobra līdz 14. novembrim Latvijā uz četrām nedēļām izsludina mājsēdi jeb stingrus iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumus, lai būtiski bremzētu Covid-19 infekcijas izplatību, mazinātu slogu veselības aprūpes sistēmai un glābtu pēc iespējas vairāk cilvēku dzīvības. No plkst. 20.00 vakarā līdz plkst. 5.00 rītā visiem iedzīvotājiem būs jāuzturas savās dzīvesvietās.
Līdz 29. oktobrim reģionālo maršrutu autobusi kursēs saskaņā ar skolēnu brīvlaika grafiku
Ņemot vērā valdības lēmumu pagarināt skolēnu rudens brīvlaiku līdz 2021. gada 29. oktobrim, laika posmā no 23. līdz 29. oktobrim reģionālo maršrutu autobusi kursēs saskaņā ar skolēnu brīvlaika grafiku.
Šogad uzsāks veloceliņa pamattrases būvniecību
Ķekavas novada pašvaldības uzdevumā šogad turpināsies apvienotā gājēju ceļa un veloceliņa izbūve gar autoceļu A7 Ķekavas novadā. Noslēdzoties atsevišķā prioritārā posma asfaltēšanas darbiem no Vimbukroga līdz Alejām, novembra sākumā tiks uzsākta pamattrases būvniecība no T/C Liiba Ķekavā līdz Katlakalnam - Pļavniekkalna ielas krustojumam ar autoceļu A7.
Kā sauksi, tā brauksi!
Aicinām iedzīvotājus, apkaimju biedrības un pašvaldības iesaistīties balsojumā, lai palīdzētu rast topošo Rail Baltica staciju nosaukumus.
Nekustamo īpašumu izsoles Ķekavas novadā
Ķekavas novada pašvaldība rīko elektroniskās izsoles ar augšup ejošu soli nekustamiem īpašumiem dažādās novada teritorijās.
Aicinām iedzīvotājus iesniegt priekšlikumus 2022.gada budžetam
Ķekavas novada pašvaldība ir uzsākusi darbu pie nākamā gada budžeta plānošanas un šī gada darbu izvērtēšanas. Uzsākot plānošanas procesu, aicinām iedzīvotājus iesniegt savas idejas, ieteikumus, priekšlikumus un risināmos jautājumus tālākai novada veiksmīgai izaugsmei.
Par augstiem sasniegumiem apbalvos skolēnus un pedagogus
Ķekavas novada dome apstiprinājusi nolikumu “Par naudas balvas piešķiršanu izglītības iestāžu audzēkņiem un pedagogiem”, kas paredz naudas balvu piešķiršanu skolēniem un pedagogiem par augstiem mācību sasniegumiem, kā arī godalgotām vietām olimpiādēs, konkursos un sacensībās.
Noslēgusies starptautiskā informatīvā konference “Energoefektivitāte pašvaldībās un uzņēmumos”
Īstenojot Eiropas Klimata Iniciatīvas programmas projektu “Pārrobežu sadarbība kapacitātes stiprināšanai energoefektivitātes jomā”, 13.oktobrī, tiešsaistē norisinājās starptautiska informatīva konference “Energoefektivitāte pašvaldībās un uzņēmumos”.
Ķekavas Mākslas skolā mākslinieces Artas Baltās izstāde “EsMe”
No 18.oktobra līdz 26.novembrim Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zāle būs apskatāma mākslinieces Artas Baltās izstāde “EsMe”.
Baložos, Saulgriežu ielā ūdensvada avārija
SIA "Baložu komunālā saimniecība" informē, ka sakarā ar ūdensvada avāriju, atslēgta ūdens padeve Saulgriežu ielā un visās tuvējās šķērsielās.
Arhīvs
  Drukāt