Lai paplašinātu un modernizētu mācību vidi Baložu vidusskolā, nodrošinot papildus mācību vietas vairāk kā 280 skolēniem, šobrīd aktīvi notiek skolas moduļa tipa piebūves un sporta laukuma pārbūves būvniecības darbi, kurus plānots pabeigt pēc dažiem mēnešiem – 2022.gada martā.


Ķekavas novada pašvaldība rīko elektroniskās izsoles ar augšup ejošu soli nekustamiem īpašumiem dažādās novada teritorijās.


Kā informē Ķekavas novada pašvaldības Attīstības un būvniecības pārvalde, noslēgušies Saulgriežu ielas pārbūves un asfaltēšanas darbi Baložos. Būvdarbu ietvaros pārbūvēts Saulgriežu ielas posms, no Kalnu ielas līdz Labrenča ielai 1,21 kilometru garumā.


Jau 100 dienas Ķekavas un Baldones novadi administratīvi teritoriālā reformas rezultātā ir apvienojušies un strādā, pielāgojoties vienotā darba un pārvaldības ritmā. Šajā laikā noticis intensīvs darbs pie normatīvo aktu konsolidēšanas un pilnveidošanas, lai jaunā Ķekavas novada iedzīvotājiem būtu ērti un saprotami saņemt visus nepieciešamos pakalpojumus no pašvaldības.


EKO diena Ķekavas novadā – 2021.gada 30.oktobrī – Ķekavas pagasta, Baložu pilsētas, Daugmales pagasta un Baldones pagastu teritorijās.


Aicinām iedzīvotājus iesniegt priekšlikumus 2022.gada budžetam
Ķekavas novada pašvaldība ir uzsākusi darbu pie nākamā gada budžeta plānošanas un šī gada darbu izvērtēšanas. Uzsākot plānošanas procesu, aicinām iedzīvotājus iesniegt savas idejas, ieteikumus, priekšlikumus un risināmos jautājumus tālākai novada veiksmīgai izaugsmei.
Valstī ārkārtējās situācijas laikā ir mainīts Ķekavas novada pašvaldības darba laiks
Ņemot vērā valdības noteiktos ierobežojumus un izsludināto ārkārtējo situāciju, Ķekavas novada pašvaldībā no 21.oktobra līdz 14.novembrim noteiktas izmaiņas darba laikā. Šajā posmā Ķekavas novada pašvaldības klientu apkalpošanas centru darba laiki būs šādi:
Rehabilitācijas projekts bērniem ar īpašām vajadzībām Ķekavā turpinās
Ķekavā kopš 2020. gada septembra 28 bērni ar īpašām vajadzībām un viņu vecāki saņem individuālus rehabilitācijas pakalpojumus ESF projekta “Daudzdisciplināri rehabilitācijas pakalpojumi bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu likumiskajiem pārstāvjiem” Nr. 9.2.2.3/20/A/011 ietvaros.
5.novembrī Baldones ūdenstorņa rezervuāra mazgāšana, tīrīšana, dezinfekcija
5. novembrī no plkst. 13.00 līdz aptuveni plkst.16.00, tiks veikta Baldones ūdenstorņa rezervuāra mazgāšana, tīrīšana un dezinfekcija. Iespējama ūdens spiediena samazināšanās.
5.novembrī Mercendarbē ūdensapgādes sistēmu dezinfekcija
Sakarā ar ūdensapgādes sistēmas dezinfekciju Mercendarbē, piektdien 5.novembrī no plkst. 17.00 ūdens var būt nedaudz duļķains. Iedzīvotajiem un iestāžu darbiniekiem uz īsu brīdi jāatver ūdens krāni, lai visā sistēmā nokļūst dezinfekcijas līdzeklis.
Aicinām pieteikties kandidātus darbam divās Ķekavas novada pašvaldības komisijās
Ķekavas novada dome aicina iedzīvotājus līdz 25. oktobrim pieteikt savu kandidatūru darbam kādā no divām Ķekavas novada pašvaldības komisijām
Par trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusu
Personām ar trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusu, kurām Sociālā dienesta piešķirtās izziņas periods beigsies 2021. gada 31. oktobrī vai vēlāk, piešķirtais statuss automātiski tiks pagarināts bez klienta klātbūtnes un iesnieguma
Četru nedēļu laikā Latvija darīs visu, lai savaldītu Covid-19 pandēmiju
No 21. oktobra līdz 14. novembrim Latvijā uz četrām nedēļām izsludina mājsēdi jeb stingrus iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumus, lai būtiski bremzētu Covid-19 infekcijas izplatību, mazinātu slogu veselības aprūpes sistēmai un glābtu pēc iespējas vairāk cilvēku dzīvības. No plkst. 20.00 vakarā līdz plkst. 5.00 rītā visiem iedzīvotājiem būs jāuzturas savās dzīvesvietās.
Ķekavas novada pašvaldības pakalpojumus klātienē varēs saņemt tikai ar iepriekšēju pierakstu un zaļajā režīmā
Ķekavas novada pašvaldības klientu apkalpošanas centros pakalpojumi klātienē tiek nodrošināti tikai "zaļajā režīmā" un pēc iepriekšējā pieraksta.
Šogad uzsāks veloceliņa pamattrases būvniecību
Ķekavas novada pašvaldības uzdevumā šogad turpināsies apvienotā gājēju ceļa un veloceliņa izbūve gar autoceļu A7 Ķekavas novadā. Noslēdzoties atsevišķā prioritārā posma asfaltēšanas darbiem no Vimbukroga līdz Alejām, novembra sākumā tiks uzsākta pamattrases būvniecība no T/C Liiba Ķekavā līdz Katlakalnam - Pļavniekkalna ielas krustojumam ar autoceļu A7.
Līdz 29. oktobrim reģionālo maršrutu autobusi kursēs saskaņā ar skolēnu brīvlaika grafiku
Ņemot vērā valdības lēmumu pagarināt skolēnu rudens brīvlaiku līdz 2021. gada 29. oktobrim, laika posmā no 23. līdz 29. oktobrim reģionālo maršrutu autobusi kursēs saskaņā ar skolēnu brīvlaika grafiku.
Kā sauksi, tā brauksi!
Aicinām iedzīvotājus, apkaimju biedrības un pašvaldības iesaistīties balsojumā, lai palīdzētu rast topošo Rail Baltica staciju nosaukumus.
Norit darbs pie pašvaldības projekta „Ķekavas vidusskolas un Baložu vidusskolas mācību vides uzlabošana”
Ķekavas novada pašvaldība turpina realizēt projektu „Ķekavas vidusskolas un Baložu vidusskolas mācību vides uzlabošana”
Norit darbs pie pašvaldības projekta „Ķekavas vidusskolas un Baložu vidusskolas mācību vides uzlabošana”
Ķekavas novada pašvaldība turpina realizēt projektu „Ķekavas vidusskolas un Baložu vidusskolas mācību vides uzlabošana” (Nr.8.1.2.0/17/I/036).
Ķekavā pārrunā jautājumus par vienota sabiedriskā transporta tīkla veidošanu Pierīgā
Ceturtdien, 14. oktobrī, Ķekavas novada domes vadība un deputāti, satiksmes ministrs Tālis Linkaits, kā arī VSIA “Autotransporta direkcija” un SIA “Rīgas satiksme” vadība tikās kopīgā sanāksmē, lai pārrunātu vienota sabiedriskā transporta tīkla veidošanu Rīgas metropolē.
Noslēgusies starptautiskā informatīvā konference “Energoefektivitāte pašvaldībās un uzņēmumos”
Īstenojot Eiropas Klimata Iniciatīvas programmas projektu “Pārrobežu sadarbība kapacitātes stiprināšanai energoefektivitātes jomā”, 13.oktobrī, tiešsaistē norisinājās starptautiska informatīva konference “Energoefektivitāte pašvaldībās un uzņēmumos”.
Par augstiem sasniegumiem apbalvos skolēnus un pedagogus
Ķekavas novada dome apstiprinājusi nolikumu “Par naudas balvas piešķiršanu izglītības iestāžu audzēkņiem un pedagogiem”, kas paredz naudas balvu piešķiršanu skolēniem un pedagogiem par augstiem mācību sasniegumiem, kā arī godalgotām vietām olimpiādēs, konkursos un sacensībās.
Ķekavas vidusskolā nomainīts apgaismojums
Ķekavas novada pašvaldība, īstenojot Eiropas Klimata Iniciatīvas (EUKI) programmas projektu “Pārrobežu sadarbība kapacitātes stiprināšanai energoefektivitātes jomā”, veikusi esošo gaismekļu nomaiņu uz LED tehnoloģijas gaismekļiem Ķekavas vidusskolā.
Ķekavas Mākslas skolā mākslinieces Artas Baltās izstāde “EsMe”
No 18.oktobra līdz 26.novembrim Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zāle būs apskatāma mākslinieces Artas Baltās izstāde “EsMe”.
Paziņojums par nodomu noteikt aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Ķekavas novada teritorijā
Saskaņā ar Ģenētiski modificēto organismu aprites likuma 22.panta ceturto daļu Ķekavas novada pašvaldībai ir nodoms uz 10 gadiem Ķekavas novada administratīvajā teritorijā noteikt aizliegumu ģenētisko modificēto kultūraugu audzēšanai.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" oktobra numurs
Otrdien, 12.oktobrī, iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām lasīt par Ķekavas novada labāko pedagogu godināšanas pasākumu, iepazīties ar Ķekavas novada domes paveiktajiem darbiem pirmajās 100 dienās, kā arī uzzināt kādām iedzīvotāju grupām pienākas nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi.
No 11. oktobra uz trim mēnešiem Latvijā izsludina ārkārtējo situāciju
No pirmdienas, 11. oktobra, Latvijā uz trim mēnešiem izsludina ārkārtējo situāciju, lai apstādinātu Covid-19 infekcijas izplatības ātrumu, nepārslogotu veselības aprūpi un glābtu iespējami vairāk cilvēku dzīvības.
Godina labākos Ķekavas novada pedagogus
Novērtējot pedagogu darbu un sakot paldies par ieguldījumu kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanā, 7.oktobrī Ķekavas kultūras namā tika godināti Ķekavas novada izglītības iestāžu pedagogu konkursa laureāti iepriekšējā 2020./2021. mācību gadā.
Grantu programmā “(ie)dvesma” šogad iesniegtas 65 biznesa idejas
SEB bankas, Jūrmalas pilsētas, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Ogres, Siguldas un Ropažu novadu kopīgi rīkotajā grantu programmā “(ie)dvesma” šogad saņemti 65 pieteikumi jaunu biznesa ideju īstenošanai Pierīgā.
Ķekavas novada pašvaldība arī turpmāk izmaksās stipendijas vidusskolēniem
Ķekavas novada dome lēmusi, ka arī turpmāk Ķekavas novada vidusskolās 10.-12. klašu audzēkņi par labām sekmēm saņem stipendijas 30 vai 50 eiro apmērā.
Ķekavā Zelta pāris - Irēna un Mārtiņš Gargurņi
Ķekavas novada pašvaldības redzeslokā nonākusi vēl viena brīnišķīga ģimene Ķekavā, kura apliecina stipras ģimenes vērtības, mīlestību un cieņu vienam pret otru, mīlestību pret darbu un savu dzimto vietu. Un tie ir Irēna un Mārtiņš Gargurņi no Ķekavas, kuri šogad augusta izskaņā svinēja savu 50. kāzu jubileju.
Ķekavas novadā veiksmīgi noslēdzies ģimeņu izaugsmi veicinošs pasākumu cikls
Noslēdzies biedrības “Tici sev” projekts „Ģimenes stiprināšanai un izaugsmes veicināšanai”, kurš tika realizēts ar Lauku atbalsta dienesta atbalstu VRG biedrības „Partnerība „Daugavkrasts” administrētas programmas ietvaros.
Šoruden aktīvi norit ielu asfaltēšanas darbi
Septembrī aktīvi noritējuši ielu asfaltēšanas darbi – Ķekavā noslēgušies iekšpagalma asfaltēšanas darbi pie daudzdzīvokļu mājām Nākotnes ielā 6, 8, 10, 12 un 14, savukārt Baložos sakārtotas Titurgas un Ezera ielas.
Ķekavas novada domes vadība aicina Ministru kabinetu pārskatīt noteikumus attiecībā uz izglītībā strādājošajiem
Uzklausot Ķekavas novada pašvaldības izglītības jomas darbinieku bažas saistībā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 360 grozījumu ietekmi uz izglītības procesu turpmāk, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko, šodien nosūtīja oficiālu vēstuli atbildīgajām amatpersonām ar lūgumu pārskatīt noteikumus attiecībā uz izglītībā strādājošajiem pedagogiem un tehniskā atbalsta darbiniekiem.
Noslēdzies Doles - Ķekavas evaņģēliski luteriskās baznīcas jumta nomaiņas process
Noslēdzoties divu gadu ilgam projektam, šajā rudenī Doles - Ķekavas evaņģēliski luteriskā baznīca ieguvusi jaunu un kvalitatīvu jumtu.
Paziņojums par detālplānojuma “Meža iela 35” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos Meža ielā 35 un Čamaņu ielā 1, Baložos, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.septembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 40. “Par detālplānojuma “Meža iela 35” grozījumu izstrādes atkārtotu uzsākšanu nekustamajiem īpašumiemm Meža ielā 35 un Čamaņu ielā 1, Baložos, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma projekta Krišjāņa Barona ielā 9B, Baložos, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.septembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 41. “Par detālplānojuma projekta nekustamajam īpašumam Krišjāņa Barona ielā 9B, Baložos, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai” (protokols Nr. 12/2021.).
Stājušies spēkā jauni saistošie noteikumi par sociālās palīdzības pabalstiem Ķekavas novadā
28. septembrī stājušies spēkā jauni saistošie noteikumi par sociālās palīdzības pabalstiem Ķekavas novadā, kas nosaka sociālās palīdzības pabalstu veidus, pabalstu apmēru atsevišķu izdevumu apmaksai, pabalstu krīzes situācijā un to piešķiršanas un izmaksas kārtību.
Sabiedrībā balstītie pakalpojumi kļuvuši pieejamāki cilvēkiem ar invaliditāti
Arī Ķekavas novada pašvaldība piedalās nozīmīgā deinstitucionalizācijas projekta īsteošanā. Nesen stājušās spēkā vairākas izmaiņas, kas ļāvušas sabiedrībā balstītiem pakalpojumiem lielā projekta ietvaros kļūt pieejamākiem cilvēkiem ar invaliditāti.
Audiogids par latviešu strēlnieku gaitām Nāves salā “Līnas Čankas stāsts”
Par viņas gaitām Nāves salā stāsta jaunveidotais Ķekavas novada Tūrisma informācijas centra Nāves salas audiogids “Līnas Čankas stāsts”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Sniedziņi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 8.septembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 13. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Sniedziņi”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 11/2021).
Apsekos Ķekavas novada teritoriju topogrāfisko karšu izveidei
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras speciālisti līdz 2021. gada decembrim veiks topogrāfisko karšu mērogā 1:10000 sagatavošanu Ķekavas novadam, apsekojot novada teritoriju dabā. Lauka apsekošanas darbi var skart jebkuru vietu novada teritorijā.
Ķekavas novada bāriņtiesu turpinās vadīt Sarma Trumpekoja
Ķekavas novada dome 22. septembrī par Ķekavas novada bāriņtiesas priekšsēdētāju iecēla Sarmu Trumpekoju, kura pēc atklātā konkursa rezultātiem tika atzīta par vispiemērotāko kandidātu un ieguva visaugstāko rezultātu.
No 15. septembra būs pieejamas attālinātas juridiskās konsultācijas
No 15. septembra līdz 12. novembrim ikvienam interesentam visā Latvijā būs pieejamas juridiskās konsultācijas. Zvanot darba dienās no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 pa tālruņiem 67 514 224 vai 67 514 237 klients tiks savienots ar juridiskās palīdzības sniedzēju konsultācijas saņemšanai.
Maruta O`Donnell gleznu personālizstāde "Ar mīlestību no Īrijas"
Sagaidot Baložu pilsētas kultūras nama 60.jubileju, māksliniece Maruta O`Donnell priecēs Baložu saimi ar savu gleznu personālizstādi "Ar mīlestību no Īrijas".
Interešu izglītības iespējas Ķekavas novadā
Aicinām iepazīties ar apkopoto informāciju par interešu izglītības iespējām Ķekavas novadā.
Paziņojums par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Rāmavas ielā 33, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-3/2021
Ķekavas novada dome 2021.gada 18.augustā pieņēmusi lēmumu Nr. 14. “Par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Rāmavas ielā 33, kadastra numurs 8070 007 0299, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-3/2021” (protokols Nr. 9/2021.).
Paziņojums par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Zāļu ielā 7, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-2/2021
Ķekavas novada dome 2021.gada 18.augustā pieņēmusi lēmumu Nr. 15. “Par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Zāļu ielā 7, kadastra numurs 8070 007 0298, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-2/2021” (protokols Nr. 9/2021.).
Baldones bāriņtiesa šobrīd turpina darbu tāpat kā līdz šim
Kopš Baldones novada pievienošanās Ķekavas novadam, Baldones bāriņtiesa saņem iedzīvotāju jautājumus par tālāko iestādes darbību jaunajā novadā. Šobrīd iestādes darbībā izmaiņu nav un darbs turpinās kā ierasts.
Turpmāk vakcināciju pret Covid-19 būs iespējams veikt arī Valdlaučos
Ķekavas novada pašvaldība informē, ka sestdien, 10.jūlijā būs noslēdzošā vakcinācijas diena vakcinācijas punktā Ķekavā. Turpmāk vakcinēties katru pirmdienu, trešdienu un piektdienu varēs Valdlaučos, Atpūtas ielā 5.
ZVA informatīvs materiāls par vakcīnām pret Covid-19: uzzini par vakcīnu izstrādi, darbību, intervālu starp devām un biežākajām blakusparādībām
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) izstrādājusi informatīvu materiālu, kas satur pierādījumos balstītu un uzticamu informāciju par līdz šim lietošanai apstiprināto Covid-19 vakcīnu darbību un būtiskākajām blakusparādībām.
Baložos pabeigti Jaunatnes ielas izbūves darbi
Baložu pilsētā turpinās darbs pie projekta īstenošanas, kas paredz divu ielu pārbūvi – Jaunatnes ielu un Uzvaras prospektu. Šobrīd ir noslēgušies izbūves darbi Jaunatnes ielā. Projekta ietvaros Jaunatnes ielā ir izbūvēta iela ar asfalta segumu, gājēju ietve, ielas apgaismojums, ūdensvads un lietus ūdens novadīšanas sistēma.
  Drukāt