Ķekavas novada bērni no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu, ģimenēm saņem pirmās pārtikas pakas

Rūpējoties par Ķekavas novada ģimenēm ar bērniem, kas sakarā ar Covid 19 izplatību valstī nonākušas krīzes situācijā,  Ķekavas novada pašvaldības Sociālais dienests šodien, 15. aprīlī, izsniegs pirmās pārtikas pakas 284 bērniem no novada daudzbērnu, trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm.

 
Kā stāsta Sociālā dienesta vadītāja Agnese Mence- Katkeviča, šobrīd ir sarūpētas 284 pārtikas pakas, kuras šodien saņems 113 bērni no Baložu pilsētas, 135  - no Ķekavas pagasta un 36 bērni no Daugmales pagasta. Bet piektdien, 17. aprīlī,  vairāk kā 70 pārtikas paku izsniegšana turpināsies nākamajām ģimenēm.


Pēc Ķekavas novada pašvaldības pasūtījuma šo pārtikas paku saturu īpaši izstrādāja pārtikas tehnologs.  Pārtikas paka ir paredzēta vienam bērnam aprīļa mēnesim (divdesmit darba dienas), un tajā ir ietverti produkti, kas atbilstu bērnu vajadzībām un būtu ar ilgāku realizācijas termiņu, proti,  vārīta desa un cīsiņi, sviests, siers, olas, makaroni, auzu pārslas, kukurūzas pārslas, milti, cukurs, āboli un burkāni.  Lai iepriecinātu bērnus, katrai pārtikas pakai ir pievienota gaumīga informācija par pārtikas saturu, labas apetītes vēlējums un īpaši radīti krāsojamie zīmējumi ar Ķekavas novada atpazīstamākajām vietām.


Pārtikas pakas tiks izsniegtas pašvaldības pārvaldēs – Ķekavā, Baložos un Daugmalē. Lai mazinātu pulcēšanās risku, Sociālais dienests ir noteicis katrai ģimenei savu laiku pārtikas pakas saņemšanai.


Atgādinām, ka Ķekavas novada pašvaldība līdz ārkārtējās situācijas beigām nodrošina brīvpusdienas pārtikas paku veidā visiem novadā deklarētajiem 1.-9. klašu bērniem no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm.


Lai pieteiktos pārtikas pakām, pašvaldība aicina bērnu vecākus pieteikties, iesniedzot iesniegumu Ķekavas novada Sociālajā dienestā.  To var izdarīt, izvēloties vienu no sev ērtākajiem veidiem – elektroniski, sūtot informāciju ar drošu elektronisko parakstu uz e-pastu socdienests@kekava.lv, vai portālā www.latvija.lv, kā arī sūtot pa pastu vai ievietojot slēdzamās pastkastītēs pie Sociālā dienesta – Ķekavā, Gaismas ielā 19, k. 8 .; Daugmalē – “Adatiņas”, Baložos – Uzvaras prospektā 1a.  Neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar  Sociālo dienestu – rakstot e-pastu socdienests@kekava.lv vai  zvanot pa tālr. 27876091 (Baložos), 29351095 (Daugmalē), 67935977 (Ķekavā).


Tāpat Ķekavas novada pašvaldība atbalsta ar brīvpusdienām arī tos skolēnus, kuri nenāk no trūcīgas, maznodrošinātas un daudzbērnu ģimenes, bet viņa ģimene atrodas krīzes situācijā. Arī  tādā gadījumā  bērna pārstāvim ir jāvēršas Sociālajā  dienestā. 

Administratīvā pārvalde
15.04.2020.

 

  Drukāt