Reģionālā pašvaldības policija Ķekavas novadā regulāri veic pārbaudes par pulcēšanās ierobežojumu ievērošanu

Reģionālā pašvaldības policija (RPP) kopā ar Valsts policiju regulāri Ķekavas novadā veic pārbaudes par ārkārtējās situācijas ierobežojumu ievērošanu, uzraugot, kā novada iedzīvotāji, kuri ir atgriezušies no ārvalstīm, izpilda pašizolēšanās prasības,  un kā cilvēki ievēro noteiktos pulcēšanās aizliegumus un ierobežojumus.


Reģionālā pašvaldības policija ikdienu aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot noteiktos piesardzības pasākumus. Katru gadījumu policija vērtē individuāli, jo ierobežojošo pasākumu mērķis ir galvenokārt novērst vai pārtraukt cilvēku masveida pulcēšanos. Savukārt, ja ierobežojumi tiks pārkāpti, var tikt piemērots sods.


Pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts policiju uzrauga sabiedriskās vietas, kur varētu pulcēties cilvēki, kā arī, saņemot informāciju, policija attiecīgi reaģē un vērtē iespējamos pārkāpumus.


Kā norāda RPP policijas priekšnieks Māris Bomiņš, šobrīd policija izjūt pastiprinātu iedzīvotāju aktivitāti, saņemot satrauktus zvanus par gadījumiem, kad it kā netiek ievērota sociālās distance un pulcēšanās ierobežojumi.  Sakot paldies iedzīvotājiem par viņu vērību, tomēr pašvaldības policijas pārstāvis aicina tomēr iedzīvotājus vispirms izvērtēt situācijas nopietnību, lai tam pievērstu policijas uzmanību.  


Šāds lūgums saistāms ar to, ka jau šobrīd Reģionālajai pašvaldības policijai izsaukumu skaits ir dubultojies, un tas ir saistīts lielākoties ar ārkārtējās situācijas dēļ uzlikto ierobežojumu uzraudzību, ar iedzīvotāju pārkāpumiem attiecībā uz īpašumu nepareizu kopšanu, piemēram, kūlas dedzināšanu, kā arī palielinās izsaukumu skaits attiecībā uz sociālo spriedzi un konfliktiem ģimenēs. 


Tāpat RPP policijas priekšnieks Māris Bomiņš informē, ka šobrīd pašvaldības policijai intensīva sadarbība par ārkārtējās situācijas ierobežojumu uzraudzību notiek gan ar Valsts policiju, gan ar Valsts Robežsardzi, kas sniedz operatīvu informāciju par novada iedzīvotajiem, kas atgriezušies no ārvalstīm un kuriem ir obligāti jāievēro pašizolācija.   


Atgādinām, ka 29. martā Ministru kabinets lēma par papildu piesardzības pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai, turpmāk nosakot stingrākus pulcēšanās ierobežojumus publiskās vietās. Tagad pulcēšanās publiskās iekštelpās un ārtelpās ierobežota līdz diviem cilvēkiem un ar divu metru atstarpi no pārējiem. Izņēmums ir vienas ģimenes locekļiem, kā arī personām, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.


Ņemot vērā šos ierobežojums, šonedēļ arī Ķekavas novada pašvaldība slēdza apmeklētājiem savus aktīvās atpūtas laukumus, lai pēc iespējas maksimāli ierobežotu pulcēšanās iespējas un mazinātu risku infekcijas Covid-19 izplatībai. Un šādam pašvaldības piemēram aicinām sekot arī privāto daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājus.


Aicinām iedzīvotājus būs saprotošiem un ievērot noteiktos ierobežojumus, jo tas tiek darīts visu mūsu labā, lai apkarotu bīstamā koronavīrusa Covid19 izplatību un lai mēs pēc iespējas ātrāk atgrieztos ierastajā dzīves ritmā. Rīkosimies atbildīgi un parūpēsimies par savu un savu līdzcilvēku drošību!


Tāpat 31. martā valdība atbalstīja grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (LAPK), lai paredzētu stingrākus sodus par ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpšanu. Ministru kabinets rosina tos noteikt līdz 2000 eiro fiziskām personām un līdz 5000 juridiskām personām. MK pieņemtie grozījumi LAPK vēl jāapstiprina Saeimā. Šobrīd LAPK 176.2. pants paredz, ka iedzīvotājiem par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu var piemērot naudas sodu līdz 350 eiro.

 

 

 

Administratīvā pārvalde
02.04.2020.

 

  Drukāt