Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju, lai ierobežotu koronavīrusa "Covid-19" izplatību, no 13. marta līdz 14. aprīlim Ķekavas novadā tiek SLĒGTAS VISAS SKOLAS, KULTŪRAS UN SPORTA IESTĀDES, bibliotēkas un dienas centri, ATCELTI VISI PUBLISKIE PASĀKUMI, sporta sacensības un nodarbības, kā arī pašvaldība un tās iestādes PAKALPOJUMUS nodrošina TIKAI ATTĀLINĀTI.


Informācija par valsts nodrošinātajiem atbalsta pasākumiem COVID-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem.


Aicinām atsaukties tos Ķekavas novada uzņēmējus, kas piedāvā nodrošināt sadzīvei nepieciešamo lietu un produktu piegādi uz mājām!


Ķekavas novada pašvaldība izdevusi rīkojumu par Covid-19 infekcijas izplatīšanās novēršanas pasākumiem novada tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas vietās. Ja uzņēmumi šos drošības pasākumus ignorēs, pašvaldība ziņos atbildīgajām institūcijām un lūgs piemērot sodu.


Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus izturēties ar vislielāko atbildības sajūtu un ievērot visus noteiktos ierobežojumus un ieteikumus, lai mazinātu vīrusa COVID-19 izplatību. Šeit katra cilvēka rīcība ir no svara! It īpaši uzrunājam tos novadniekus, kuri pēdējā laikā atgriezušies no ārvalstīm – esiet atbildīgi un 14 dienas palieciet mājās!


Aktuālā informācija par koronavīrusa COVID-19 izplatību pasaulē un Latvijā, kā arī par valdības noteiktajiem ierobežojumiem cīņā pret vīrusu, ir pieejama Ministru kabineta interneta vietnē www.mk.gov.lv un Slimību profilakses un kontroles centra interneta vietnē www.spkc.gov.lv. Tāpat seko līdzi jaunumiem plašsaziņas līdzekļos!


Ēdiena, produktu un preču piegāde Ķekavas novadā
Apkopots saraksts ar tiem pakalpojuma sniedzējiem, kas nodrošina ēdiena, pārtikas produktu un citu primāri cilvēka eksistencei unsadzīvei nepieciešamo preču piegādi Ķekavas novadā. Saraksts ar pakalpojuma sniedzējiem tiks aktualizēts.
Ķekavas novada Sociālā dienesta aktuālā informācija
Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju visā valsts teritorijā, no 13.03.2020. Ķekavas novada Sociālais dienests ierobežo klientu apkalpošanu klātienē, vienlaikus nodrošinot pabalstu piešķiršanas nepārtrauktību, pārskaitot pabalstus klientam vai pakalpojuma sniedzējiem.
Arī Ķekavas novada deputāti varēs attālināti piedalīties domes sēdēs
Ķekavas novada domes ārkārtas sēdē šodien, 26. martā, tika veikti grozījumi Ķekavas novada pašvaldības nolikumā, kas turpmāk ļaus deputātiem likumā "Par pašvaldībām" noteiktajos gadījumos attālināti piedalīties komiteju un domes sēdēs.
Ķekavas novadā pārceļ NĪN apmaksas termiņus
Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju šodien, 26. martā, Ķekavas novada domes ārkārtas sēdē, tika nolemts pārcelt nekustamā īpašuma nodokļa divus apmaksas termiņus - no 31.marta uz 15. maiju , kā arī no 15. maija uz 15. jūniju.
Aicina būvniecības dokumentus iesniegt elektroniski, papīra formāta dokumentācijai tiks pagarināts izskatīšanas termiņš
Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas situāciju, kad pašvaldības iestādes nodrošina pakalpojumus attālināti, Ķekavas novada būvvalde aicina būvniecības dokumentāciju iesniegt elektroniski Būvniecības informācijas sistēmā https://bis.gov.lv.
Pilna “ģenerālā” dezinfekcija šonedēļ tiek veikta bērnudārzos, pastiprināti dezinficē daudzdzīvokļu māju kāpņutelpas
Rūpējoties par drošības un higiēnas prasību pastiprinātu nodrošināšanu, lai mazinātu koronavīrusu Covid-19 izplatību, Ķekavas novada pašvaldība šonedēļ veic pilnu “ģenerālo” dezinfekciju bērnudārzos, kuros tiek nodrošinātas dežūrgrupas bērnu pieskatīšanai. Kopumā šobrīd bērnudārzus apmeklē kādi 30 bērni, kas ir tikai 2% no audzēkņu kopskaita novadā.
Kāda atšķirība starp karantīnu un pašizolāciju?
Palikt mājās un pašizolēties vai palikt mājās un dzīvot karantīnā - šie divi jēdzieni, kuri nereti tiek minēti līdzās, rada apjukumu - ko drīkst un ko nedrīkst, kas ir atļauts, bet kas – aizliegts.
Informācija būvprojektu iesniedzējiem
Apjomīgos būvprojektu aicinām iesniegt nododot tos Reģionālās pašvaldības policijas dežūrdaļai vai sūtot pa pastu.
Krīzes situācijā nonākušos iedzīvotājus aicina sazināties ar Sociālo dienestu
Ķekavas novada Sociālais dienests aicina sazināties tiem iedzīvotājiem, kuri ir nonākuši krīzes situācijā un nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības. Katru gadījumu izvērtēsim individuāli un iespēju robežās sniegsim atbalstu savas kompetences ietvaros.
Lems par budžeta pozīcijas “Līdzekļi neparedzētajiem gadījumiem” atvēršanu
Ķekavas novada dome šodien, 20. martā, lems par atļauju segt izdevumus no pašvaldības līdzekļiem neparedzētajiem gadījumiem, kas būs radušies saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju vīrusa COVID-19 ierobežošanai.
Izveidota Ķekavas novada krīzes vadības grupa
Valdībai izsludinot ārkārtējo situāciju valstī, kopš 13. marta arī Ķekavas novadā ir izveidota un intensīvi strādā Krīzes vadības grupa, kura koordinē un uzrauga saskaņotu pašvaldības iestāžu darbu šajā situācijā, kā arī lemj par preventīvajiem drošības pasākumiem, lai mazinātu koronavīrusa izplatību novada teritorijā.
Līdz 2. aprīlim tiek slēgts bērnudārzs "Bitīte" Katlakalnā
Ķekavas novada krīzes vadības grupa šodien, 19. martā, saņēma informāciju, ka kādai no bērnudārza "Bitīte" audzēkņa mammai vakar ir konstatēta saslimšana ar COVID-19, un bērns pēdējo reizi pirmsskolas izglītības iestādi apmeklējis 13. martā.
Turpmāk COVID-19 analīžu veikšanai pacientiem ar viegliem saslimšanas simptomiem jāzvana uz jaunizveidotu NMPD tālruni 8303
No 18.marta ir ieviests jauns tālruņa numurs – 8303, uz kuru turpmāk varēs zvanīt pacienti, lai pieteiktos valsts apmaksātu COVID-19 analīžu veikšanai.
Latvijas Pasta filiāles Ķekavas novadā turpina strādāt bez izmaiņām
Latvijas Pasta nodaļas Ķekavas novadā- Baložos, Ķekavā, Katlakalnā un Daugmalē turpina strādāt bez izmaiņām darba laikā.
Ģimenes ārsti arī akūtajās stundās pacientus pieņems pēc iepriekšēja pieraksta
Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka, lai ierobežotu COVID-19 izplatību, mazinot pacientu savstarpējo kontaktu iespējas, turpmāk ģimenes ārstu praksēs pacienti tiks apkalpoti pēc iepriekšēja pieraksta arī akūtajās stundās.
Kontaktinformācija jautājumos par COVID-19
Veselības ministrija apkopojusi noderīgu kontaktinformāciju jautājumos saistībā ar COVID-19.
Bērnudārzs - ārkārtas gadījumiem! (papildināts 23.03.)
Līdz 14.aprīlim pirmsskolas izglītības iestādēs darbosies tikai dežūrgrupas. Ārkārtas situācijā bērnu uz dežūrgrupu vest tikai, ja nav iespējamas citas pieskatīšanas iespējas. Aizvien samazinās bērnu skaits, kas šobrīd apmeklē bērnudārzu. Uz 23.03.2020. novada bērnudārzos bija ieradušies tikai 32 bērnu jeb 2%.
Ārkārtas situācijā iedzīvotājus aicina NĪN nodokli maksāt, izmantojot attālinātās iespējas
Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas situāciju, Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus veikt nekustamo īpašumu nodokļa maksājumu, galvenokārt izmantojot attālinātās iespējas. Jautājumu par NĪN maksājuma pārcelšanu uz vēlāku laiku plānots izskatīt nākamnedēļ Ķekavas novada krīzes vadības grupā.
Autobuss Mellupi-Plakanciems-Ķekava
Arī ārkārtas situācijā Ķekavas novada pašvaldība ceturtdienās nodrošinās autobusa pakalpojumus maršrutā Mellupi-Plakanciems-Ķekava.
Aktuālā info par Ķekavas ambulances un ģimenes ārstu apmeklējumiem
Ķekavas novada ambulancē pie ģimenes ārstiem un speciālistiem pacientu pieņemšana netiek pārtraukta, taču lūdzam ievērot vairākus nosacījumus!
Veidlapas slimības pabalsta pieprasīšanai - Ķekavas ambulacē un dr. Petkus praksē Titurgā
VSAA pakalpojumus var pieprasīt portālā Latvija.lv; ja to nav iespējams veikt elektroniski, veidlapas slimības pabalsta pieprasīšanai iespējams saņemt arī Ķekavas ambulances reģistratūrā un dr.Petkus ārstu praksē Titurgā.
Noskaidro savu ģimenes ārstu!
NVD: Ikvienam iedzīvotājam ir jāzina savs ģimenes ārsts, lai nepieciešamības gadījumā saņemtu konsultācijas par savu veselības stāvokli.
Ķekavas novada bāriņtiesa strādās attālināti
Aktuālā info par Ķekavas novada bāriņtiesas darba organizāciju.
Skolas ir slēgtas, mācības notiks attālināti
Lai ierobežotu vīrusa izplatību, no 13. marta līdz 14. aprīlim tiek slēgtas visas skolas, un mācību process izglītības iestādēs norisināsies attālināti. Tāpat Ārkārtas situācijā centralizētie pārbaudījumi pārcelti uz 2020.gada maiju.
Pašvaldības māju apsaimniekošanas uzņēmumi līdz 14. aprīlim pārtrauc klientu pieņemšanu klātienē
Ķekavas novada pašvaldības kapitālsabiedrības - māju apsaimniekošanas uzņēmumi "Baložu komunālā saimniecība"un "Ķekavas nami" līdz 14.aprīlim pārtrauc klientu pieņemšanu klātienē.
Sociālā dienesta pakalpojumus iedzīvotāji līdz 14. aprīlim varēs saņemt attālināti
Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas stāvokli COVID-19 apkarošanai arī Ķekavas novada sociālais dienests līdz 14. aprīlim pārtrauc pieņemt klientus klātienē, pakalpojumus nodrošinās attālināti.
Ķekavas novada pašvaldība līdz 14. aprīlim pakalpojumus nodrošinās tikai attālināti
Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju Ķekavas novada pašvaldība no 13. marta līdz 14. aprīlim pārtrauc klientu pieņemšanu klātienē, un pakalpojumi tiks nodrošināti tikai attālināti.
Ķekavas ambulance kā ārstniecības iestāde turpina darbu
Ķekavas ambulance kā ārstniecības iestāde turpina darbu, tomēr lūdzam apmeklētājus ievērot sekojošo: bez vajadzības neapmeklēt ārstniecības iestādi; visu iespējamo ar savu ārstu vai ārsta palīgu kārtot pa tālruni (receptes, darba nespējas lapas, u.c.); ierasties uz vizīti precīzi norādītajā laikā un pēc vizītes uzreiz doties prom.
Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Latvijā
Ministru kabineta rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu (konsolidēts ar 14.03.2020. grozījumiem)
Pašvaldības policija un Valsts policija uzraudzīs sabiedriskās vietas, kur varētu pulcēties cilvēki
Pašvaldības policija un Valsts policija uzraudzīs sabiedriskās vietas, kur varētu pulcēties cilvēki, kā arī, saņemot informāciju par tiem, attiecīgi reaģēs un vērtēs iespējamos pārkāpumus. Ja netiks ievēroti MK rīkojumā noteiktie drošības pasākumi, var tikt piemērota arī atbilstoša administratīvā vai kriminālā atbildība.
Valsts darba inspekcijas ieteikumi darba devējiem un darbiniekiem COVID-19 izplatības laikā
Saistībā ar koronovīrusa izplatību pasaulē un Latvijā Valsts darba inspekcija ir apkopojusi noderīgus ieteikumus nodarbinātajiem un darba devējiem.
Izmanto e-pārvaldes iespējas, lai samazinātu nepieciešamību apmeklēt iestādes klātienē
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) atgādina par e-pārvaldes priekšrocībām un aicina iedzīvotājus šajā laikā aktīvāk izmantot drošas saziņas iespēju – valsts pakalpojumus pieteikt un saņemt elektroniski.
Covid-19 dēļ Latvijā izsludināts ārkārtas stāvoklis
Ministru kabinets ārkārtas sēdē ceturtdien, 12. martā, nolēma līdz 14. aprīlim valstī izsludināt ārkārtas situāciju. Lai ierobežotu koronavīrusa "Covid-19" izplatību, Latvijā no piektdienas, 13. marta, būs slēgtas mācību iestādes, kā arī būs aizliegti lielie masu pasākumi.
Skolēnu pārvadājumi no 13.marta līdz 14. aprīlim - atcelti
Informācija bērnu vecākiem! Sakarā ar izsludināto ārkārtas situāciju valstī no 13.marta līdz 14. aprīlim nekursēs skolēnu autobusi.
  Drukāt