Ziemassvētku rotājumu konkurss “Uzmirdzi Ķekavas novadā 2021” tiek rīkots jau piekto reizi un šoreiz saņemti 28 pieteikumi. Konkursa žūrija ir izvēlējusies četrpadsmit konkursa laureātus, kuru rotājumu kompozīcijas bijušas gan krāšņas, gan labi pieejamas apskatei novada iedzīvotājiem, tāpat noskaidrota arī iedzīvotāju simpātija.


Plānojot jauna bērnudārza būvniecību Baložos, Baložu ielā 33, pēc iedzīvotāju priekšlikumu uzklausīšanas, plānots pilnveidot un attīstīt ceļu infrastruktūru, kā arī uzlabot satiksmes drošību pieguļošajās teritorijās.


Ziemassvētku rotājumu konkurss “Uzmirdzi Ķekavas novadā 2021” tiek rīkots jau piekto reizi un šogad saņemti 28 pieteikumi. Līdz 16.janvārim notiek iedzīvotāju simpātijas balsojums.


Viens no saziņas veidiem ar Ķekavas novada pašvaldību ir vienotais bezmaksas informatīvais tālrunis 8488, 2021.gadā tas saņēmis 5210 iedzīvotāju zvanus.


2022.gada 4.janvāra Ķekavas novada domes ārkārtas sēdē tika atbalstīts lēmums vērsties Latvijas Republikas Satversmes tiesā, lai apstrīdētu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas lēmumu apturēt saistošo noteikumu “Par azartspēļu organizēšanu Ķekavas novadā” spēkā stāšanos.


Ceturtdien, 23.decembrī, Ķekavas novada dome lēma par pašvaldības līdzfinansējumu ēdināšanas izmaksu apmaksa viena eiro apmērā katram obligātās pirmsskolas izglītības sagatavošanas vecuma bērnam, kā arī bērniem no daudzbērnu ģimenēm.


Valsts nodrošinātais juridiskais atbalsts parāda piedziņas jautājumos
Lai veicinātu iedzīvotāju informētību par savām tiesībām un sniegtu skaidrojumu par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības saņemšanu parāda piedziņas un atbrīvošanas no parādsaistībām jautājumu risināšanai, Juridiskās palīdzības administrācija sagatavojusi skaidrojumu un informatīvo materiālu.
Veloceļa būvniecības procesā iestājies tehnoloģiskais pārtraukums
Ķekavas novada pašvaldības Attīstības un būvniecības pārvaldes speciālisti informē, ka veloceļa no Ķekavas līdz Katlakalnam būvniecībā gar autoceļu A7 pašlaik ir tehnoloģiskais pārtraukums.
Kopiena kopienai: Mežinieku kopienas pieredze
26.janvāra pievakarē aicinām pieslēgties tiešsaistes pieredzes apmaiņas pasākumam, kur Ķekavas novada Mežinieku kopiena dalīsies savā uzkrātajā pieredzē un gūtajās atziņās pēdējā gada laikā, kas izvērties visai intensīvs, pateicoties projektam Aktīvo iedzīvotāju fonda programmā.
Trūcīgām un maznodrošinātām personām izsniegs medicīnas maskas
Ķekavas novada Sociālais dienests informē, ka novadā deklarētās trūcīgās un maznodrošinātās personas / mājsaimniecības varēs saņemt bezmaksas medicīniskās maskas.
Piesaki Ķekavas novada sporta laureātu 2021!
Pretendentu pieteikumus lūgums iesniegt līdz 2022. gada 24. janvārim Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūrā (Ķekavas sporta klubs) vai aizpildot anketu elektroniski.
Dome apstiprina Ķekavas novada sociālā dienesta darbinieku atlīdzības nolikumu
Lai nodrošinātu Ķekavas novada sociālā dienesta darbinieku vienotu atlīdzības un sociālo garantiju sistēmu, trešdien, 19.janvārī, Ķekavas novada dome apstiprināja jauno atlīdzības nolikumu. Jaunais nolikums paredz iespēju sociālajiem darbiniekiem saņemt arī speciālās piemaksas par darba vides riskiem, kas saistīti ar darba specifiku.
Izmanto pirmpirkuma tiesības ceļa daļas iegādei Baldonē
17. janvārī Ķekavas novada dome ārkārtas domes sēdē lēma izmantot pirmpirkuma tiesības uz nekustamo īpašumu Zeltkalnu iela, Baldonē, Ķekavas novadā.
Kultūras ministrija uzsāk informatīvo kampaņu senioru medijpratības veicināšanai
Lai uzlabotu senioru prasmes mediju satura lietošanā, kā arī stiprinātu dezinformācijas atpazīšanas iemaņas, Kultūras ministrija šonedēļ uzsāk informatīvo kampaņu “Viltus ziņas ir lipīgas”.
Ķekavas novadā primāro vakcināciju pabeiguši 66,4% iedzīvotāju
Nacionālā veselības dienesta sniegtā informācija liecina, ka Ķekavas novadā primāro vakcināciju pabeiguši 66,4% iedzīvotāju, savukārt balsvakcināciju veikuši 20,8% iedzīvotāju, kas ir augstāks rādītājs, kā valstī kopumā. Aicinām arī pārējos iedzīvotājus savlaicīgi ieplānot un veikt balstvakcināciju, kā arī noskaidrot sava Covid - 19 sertifikāta derīguma termiņu.
Omniva Ķekavas novadā uzstāda četrus jaunus pakomātus
Turpinot vērienīgo pakomātu tīkla paplašināšanu, uzlabojumi Omniva pakalpojumu pieejamībā veikti arī Ķekavas novadā. Divas jaunas iekārtas plānots izvietot Ķekavas pilsētā, bet Daugmales un Plakanciema iedzīvotājiem turpmāk būs pieejami savi pakomāti.
Arī 2022.gadā pašvaldība turpinās palīdzēt iedzīvotājiem nokļūt pie ģimenes ārsta, lai veiktu vakcināciju
Lai ikvienam novada iedzīvotājam būtu iespēja nokļūt pie savas ģimenes ārsta un veikt vakcināciju pret Covid-19, Ķekavas novada pašvaldība, no 2021.gada novembra nodrošina transporta pakalpojumus no iedzīvotāju dzīvesvietas. Transporta pakalpojumu iespējams pieteikt visā Ķekavas novada teritorijā.
Notiks Latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu attīstības plāna izstrādes semināri
Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina Latvijas valsts institūcijas, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas iesaistīties Latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu plāna izstrādē.
Sociālā dienesta pakalpojumus iespējams saņemt Ķekavā, Baložos un Baldonē
Sociālais dienests informē, ka iedzīvotāju ērtībām, visus pakalpojumus, tostarp iesniegumus par pabalstu piešķiršanu un cita veida atbalsta saņemšanu, iespējams saņemt visās Ķekavas novada sociālā dienesta nodaļās, neatkarīgi no iedzīvotāja dzīvesvietas.
Sociālais dienests aicina pieteikties mājokļa pabalstam
Sociālais dienests informē, ka ikviena Ķekavas novadā deklarēta mājsaimniecība var pieteikties mājokļa pabalsta saņemšanai.
Apmācību cikls “Kā rakstīt LEADER projektu”
Biedrības “Partnerība Daugavkrasts” un “Pierīgas partnerība” aicina Ķekavas novada Ķekavas pagasta, Daugmales pagasta un Baložu pilsētas, un Mārupes, Olaines novadu uzņēmējus, iedzīvotājus un potenciālos projekta iesniedzējus pieteikties apmācību ciklam “Kā rakstīt LEADER projektu?”.
Ķekavas novada pašvaldības paveiktie darbi 2021
2021.gadā realizēti daudzi iedzīvotājiem nozīmīgi, no sirds gaidīti un ilgtspējīgi projekti, kā arī aizvadīti pozitīvu emociju piepildīti pasākumi, kurus ceram sagaidīt arī šogad. Aicinām iepazīties ar apkopoto informāciju par novada lielākajiem notikumiem 2021.gadā.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" janvāra numurs
Otrdien, 11.janvārī, iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs. Tajā aicinām iepazīties ar novadā padarītajiem darbiem un lielākajiem notikumiem 2021.gadā, kā arī uzzināt par citām aktualitātēm un projektiem, tostarp gaidāmajamiem notikumiem sporta un kultūras jomās.
Pērn “Ģimenei draudzīga darbavieta” statusu ieguvuši 75 darba devēji
Lai veicinātu iekļaujošas sabiedrības un ģimenei draudzīgas darba vides veidošanu, 2021. gadā tika uzsākta Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) īstenotā valsts programma “Ģimenei draudzīga darbavieta”.
Ķekavas novada pašvaldība uzsāk projektu “Idejas ceļ gaisā!”
Laikā no 2022. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. oktobrim Ķekavas novada pašvaldība īstenos projektu “Idejas ceļ gaisā!” ar mērķi atbalstīt novada skolu pašpārvaldes un veicināt starpinstitūciju sadarbību pašpārvalžu atbalsta iespēju paplašināšanā novadā sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru un biedrību “Pašpārvalžu atbalstam” Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros.
Kas jāzina par balstvakcināciju
Balstvakcinācija ir viens no efektīvākajiem risinājumiem cīņā pret augstu saslimstību ar Covod-19, tā mazina transmisiju īstermiņā un potenciāli arī ilgtermiņā. Šobrīd balstvakcinācija pret Covid-19 ir pieejama plašam sabiedrības lokam.
Izmaiņas mājas (istabas) dzīvnieku pirmreizējā reģistrācijas kārtībā
Sakarā ar izmaiņām Veterinārmedicīnas likumā, jaunā kārtība paredz, ka mājas (istabas) dzīvnieku pirmreizēju reģistrāciju Lauksaimniecības datu centra dzīvnieku reģistra datubāzē turpmāk var veikt tikai praktizējošs veterinārārsts. Tas nozīmē, ka no 2022.gada 4.janvāra Ķekavas novada klientu apkalpošanas centros vairs nebūs pieejams dzīvnieku pirmreizējās reģistrācijas pakalpojums.
Ceļvedis, audzinot pusaudzi- apmācības vecākiem
Ķekavas novada sociālais dienests aicina pusaudžu vecākus pievienoties CAP (Ceļvedis, audzinot pusaudzi - vecākiem) programmas kursa grupai.
Vecāku atbalsta grupa "Kā kļūt par prasmīgiem bērnu audzinātājiem"
Ķekavas Sociālais dienests aicina izmantot iespēju iesaistīties apmācību grupā, lai labāk izprastu sava bērna uzvedību un iemācītos to uzlabot reizēs, kad bērns ir patvaļīgs, nepaklausīgs vai pat agresīvs.
2021. gada paveiktais Rail Baltica projektā
2021.gads iezīmējies ar ļoti nozīmīgu progresu Rail Baltica ieviešanā Latvijā: novembrī izsludināts apjomīgākais konkurss par dzelzceļa pamattrases būvniecību, kā arī aktīvi norit būvdarbi Latvijas projekta sarežģītākajos posmos: Riga Airport un Centrālajā stacijā, saglabājot pieeju pasažieriem un nodrošinot dzelzceļa stacijas un lidostas darbību.
Piesaki Ķekavas novada sporta laureātu 2021!
2022. gadā, atbilstoši esošai situācijai valstī, notiks ikgadējais pasākums “Ķekavas novada sporta laureāts 2021”, kurā tiks sveikti labākie 2021. gada sportisti, treneri un komandas!
Ķekavas novadā pašvaldība izmaksājusi stipendijas vidusskolēniem vairāk nekā 26 600 eiro apmērā
Jau septīto gadu pēc kārtas Ķekavas novada vidusskolās 10.-12. klašu audzēkņi par labām sekmēm saņem stipendijas 30 vai 50 eiro apmērā. Šobrīd stipendiju saņem 64 vidusskolēni, 2021. gada laikā šim mērķim izlietoti nedaudz vairāk nekā 26 600 eiro no pašvaldības budžeta.
Mežinieku kopiena lepojas ar jaunajām ceļu norādēm, kas tapušas pašu iedzīvotāju iniciatīvas un pašvaldības finansiāla atbalsta rezultātā
Biedrība “Mežinieku apkaimes attīstībai” realizējusi projektu “Rādām ceļu Mežiniekos”, uzstādot 14 norāžu zīmes uz lauku sētām, vietām un objektiem.
Ķekavas novada dzimtsarakstu nodaļas paziņojums
No 2022.gada 3.janvāra Ķekavas novada dzimtsarakstu nodaļa klientus klātienē pagaidām pieņems tikai Baložu pārvaldē.
Paziņojums par detālplānojuma “Ķiršziedi” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Ķiršziedu ielā 7, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 31. “Par detālplānojuma “Ķiršziedi” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Ķiršziedu ielā 7, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 24/2021.).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Rāmavas ielā 33, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 29. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Rāmavas ielā 33, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 24/2021.).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Laivas”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 28. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Laivas”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 24/2021.).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Kārkliņu lauks”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 22.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 27. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Kārkliņu lauks”, Katlakalnā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 24/2021.).
Parakstīts nodomu protokols par ūdensmalu attīstību
29. decembrī tika parakstīts nodomu protokols starp biedrību “Ūdensmalu attīstībai” un Ķekavas novada pašvaldību par labiekārtotu krastu un ūdenssporta attīstību Ķekavas novadā.
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes informācija
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde informē, ka no 2022. gada 3. janvāra līdz 2022. gada 31. decembrim tiks apturēta e-pakalpojuma “Pieteikšanās personu apliecinoša dokumenta izsniegšanai” darbība.
Aicina pieteikties kolektīvajai izbraukuma balstvakcinācijai
Lai mazinātu Covid-19 vīrusa izplatību, tostarp arī īpaši lipīgā omikron paveida izplatību, un pasargātu iedzīvotājus no smagas saslimšanas un hospitalizācijas, Nacionālais veselības dienests aicina kolektīvus pieteikties izbraukuma balstvakcinācijai.
Deinstitucionalizācijas projektā vairāk bērnu ar funkcionāliem traucējumiem saņems valsts un pašvaldību atbalstu
Deinstitucionalizācijas projekts rit savu gaitu, un šogad uzsākta otrā un pēdējā bērnu ar funkcionāliem traucējumiem izvērtēšana Rīgas plānošanas reģionā. Kopumā plānots sagatavot līdz 300 atbalsta plāniem. Ķekavas novadā šāds plāns taps 16 iepriekš pieteiktiem bērniem.
Ķekavā top labiekārtots dienas aprūpes centrs un rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanas vieta
Realizējot projektu “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide un attīstība Ķekavas novada pašvaldībā", aktīvi turpinās būvniecības darbi.
No 2021.gada 22.decembra Katlakalna pasta nodaļas funkcijas klientu apkalpošanā pārņems Titurgas pasta
Izvērtējot pasta pakalpojumu izmantošanas tendences un darba apjomu, no 2021.gada 22.decembra Ķekavas novada Katlakalna pasta nodaļas funkcijas klientu apkalpošanā pārņems Titurgas pasta nodaļa, tāpat kā līdz šim, nodrošinot Katlakalna iedzīvotājiem visu pasta pakalpojumu pieejamību.
Eglīti droši nesiet mājās — pēc svētkiem “Clean R” to bez maksas nogādās otrreizējai pārstrādei
Arī šogad vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” saviem klientiem Rīgā un citās pašvaldībās bez maksas nodrošinās svētku eglīšu izvešanu un nogādi otrreizējai pārstrādei šķeldā. Bezmaksas eglīšu izvešana notiks periodā no šā gada 28. decembra līdz pat 2022. gada 28. februārim.
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Daugavparks”, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2021.gada 8.decembra lēmumu Nr.39. “Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā “Daugavparks”, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr.21/2021), uzsākta lokālplānojuma izstrāde nekustamajam īpašumam “Daugavparks”, kadastra numurs 8056 002 1001, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par detālplānojuma “Emmas, Regijas, Regijas-1 Jaunorvaldi, Gaiļbikši, a/d Starts 4/1-22, a/d Starts 4/1-24 ” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Jaunlazdu iela 2, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 8.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 45. “Par detālplānojuma “Emmas, Regijas, Regijas-1 Jaunorvaldi, Gaiļbikši, a/d Starts 4/1-22, a/d Starts 4/1-24” grozījumu izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Jaunlazdu iela 2, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 21/2021.).
Paziņojums par detālplānojuma “Dainas” izstrādes uzsākšanu Alejās, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2021.gada 8.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 44. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Dainas”, Alejās, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 21/2021.).
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Pilbārži”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2021.gada 8.decembra sēdes lēmumu Nr.43. “Par detālplānojuma “Pilbārži” apstiprināšanu, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” (protokols Nr. 21/2021.) apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Pilbārži”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Pabeigti 122-dzīvokļu mājas Ķekavā Nākotnes ielā 36 renovācijas būvdarbi
Noslēgušies būvdarbi Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta Nr.DME0000313 „Energoefektivitātes paaugstināšana daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā Nākotnes ielā 36 Ķekavā, Ķekavas novadā” ietvaros.
Par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma maksas izmaiņām no 2022. gada 10.janvāra
SIA “Clean R” informē Jūs par izmaiņām sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksā, kas stāsies spēkā no 2022.gada 10.janvāra Ķekavas novada administratīvajā teritorijā.
Biedrība „Partnerība Daugavkrasts” izsludina atklātu projektu iesniegumu konkursa 7.kārtu
Biedrība „Partnerība Daugavkrasts” izsludina atklātu projektu iesniegumu konkursa 7.kārtu Lauku attīstības programmas apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros apstiprinātās sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas ieviešanai.
Jaunā norēķinu un saziņas vietne SIA “Baložu Komunālā Saimniecība” klientiem
Turpinot pakalpojumu kvalitātes attīstību un reaģējot uz pašreizējās epidemioloģiskās situācijas izaicinājumiem, SIA “Baložu komunālā saimniecība” no 2022.gada piedāvā saviem klientiem arvien jaunus veidus norēķiniem un komunicēšanai ar uzņēmumu. Viens no tiem ir tiešsaistes vietnē Bill.me.
Ķekavas novada pašvaldība palielina līdzfinansējuma apmēru aukļu pakalpojuma apmaksai
Ķekavas novada dome šodien, 9.decembrī, nolēma 2022. gadā paaugstināt pašvaldības līdzfinansējumu aukļu pakalpojuma apmaksai līdz 190 eiro mēnesī. Līdz šim līdzfinansējuma apmērs Ķekavas novadā bija 180 eiro mēnesī, bet Baldones novadā – 135 eiro mēnesī.
Sākusies apjomīgā Ķekavas apvedceļa būvniecība
Atbilstoši plānotajiem termiņiem decembrī ir sākušies valsts galvenā autoceļa A7 Rīga–Bauska–Lietuvas robeža jeb Ķekavas apvedceļa būvniecības darbi. Topošā apvedceļa trasē norit zemes darbi, materiālu pievešana u.c. sagatavošanas un demontāžas darbi. Patlaban notiek jaunās trases būvdarbi un nav nepieciešamas ieviest satiksmes ierobežojumus, taču jau nākamā gada sākumā ar tiem būs jārēķinās.
Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu izmaiņas 2022.gadā
No 2022.gada 1.janvāra stājas spēkā jaunie Ķekavas novada saistošie noteikumi, kas nosaka virki izmaiņas nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu saņemšanas nosacījumos.
Ķekavas novada dome piešķirs naudas balvas iedzīvotājiem un amatiermākslas kolektīviem par sasniegumiem kultūras projektos
Lai sekmētu Ķekavas novada iedzīvotāju un amatiermākslas kolektīvu radošo aktivitāti, dalību dažādos kultūras un mākslas projektos, turpmāk Ķekavas novada pašvaldība finansiāli atbalstīs un piešķirs naudas balvas novada amatiermākslas kolektīviem un iedzīvotājiem par izciliem panākumiem kultūras un mākslas jomā.
Ķekavas novadā paplašina nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus
Ķekavas novada pašvaldība ir izstrādājusi jaunus saistošos noteikumus par nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu Ķekavas novadā. Šajos noteikumos ir paredzēts arī paaugstināt atvieglojumu apmēru vairākām iedzīvotāju grupām.
  Drukāt