Noslēgusies olimpiāde „Polijas ģeogrāfija un Eiropas nākotne”

 

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā kopā ar Polijas vēstniecību un Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultāti septembrī rīkoja olimpiādi „Polijas ģeogrāfija un Eiropas nākotne”, kurā varēja piedalīties vidusskolēni no visas Latvijas.
 
Olimpiāde notika divās kārtās. Pirmajā kārtā piedalījās 40 skolu komandas no visas Latvijas, to vidū arī Ķekavas vidusskolas komanda – Mārtiņš Jurciks (11.b klase), Niks Goldmanis (11.b klase), Jānis Dumpis (11.b klase) un Andris Zeļonka (10.a klase), skolēniem palīdzēja ģeogrāfijas skolotāja Iveta Urpena. Pirmajā kārtā komandai bija jāizveido eseja „Mans ceļojums uz Poliju”, to vajadzēja iesūtīs elektroniski. Skolēnu darbus vērtēja Eiropas komisijas pārstāvniecības Latvijā biroja vadītāja, Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes docents Juris Paiders.
 
Ķekavas vidusskolas komanda veiksmīgi iekļuva finālā, kurā piedalījās jau tikai astoņas labākās komandas. Fināls notika 27.septembrī Eiropas Savienības mājā Rīgā. Uz finālu tika uzaicinātas arī Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija, Rīgas 25.vidusskola, Rīgas 60.vidusskola, Valmieras Pārgaujas ģimnāzija, Irlavas vidusskola, Kuldīgas vidusskola un Ķeguma komercnovirziena vidusskola. Finālā skolēniem bija jāatbild uz jautājumiem par Polijas ģeogrāfiju un vēsturi, ievērojamām personām, Lisabonas līgumu un Eiropas Savienību. Vissīvākā cīņa notika starp trim komandām – Ķekavas vidusskolu, Rīgas 25.vidusskolu un Rēzeknes valsts poļu ģimnāziju, visu izšķīra komandas kapteiņu turnīrs, kurā izcilas zināšanas par Polijas ģeogrāfiju uzrādīja Ķekavas vidusskolas komandas kapteinis Mārtiņš Jurciks, izcīnot ne tikai kapteiņu vidū pirmo vietu, bet arī visai komandai nodrošinot uzvaru olimpiādē.
 
Ķekavas vidusskolas komanda un skolotāja ieguva galveno balvu – braucienu uz Poliju, kuru dāvina Polijas vēstniecība. Otrajā vietā palika Rīgas 25.vidusskola, trešajā vietā – Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija. Skolēni saņēma diplomus un piemiņas veltes no Polijas vēstniecības .
 
 
Izglītības daļa
  Drukāt