Septiņi starptautiski ārvalstu konkursi - septiņas godalgotas vietas

Lai arī biežāk dzirdam par grūtībām, ar ko attālināto mācību laikā saskaras skolēnu vecāki, šis laiks paver arī jaunas iespējas. Mūzikas skolu audzēkņiem tā ir iespēja piedalīties vairākos citu valstu organizētajos starptautiskajos konkursos, jo liela daļa no tiem notiek attālināti. Parasti, kad šādi konkursi norisinās klātienē, daudzos nav iespējams piedalīties, jo izmaksas, kas saistītas ar  piedalīšanos ir salīdzinoši lielākas, jo jāierēķina arī ceļa un uzturēšanās izdevumi. Ķekavniece Madara Knēziņa šo iespēju ir aktīvi izmantojusi, sasniedzot lielisku rezultātu.


Mācoties mazākajās klasēs, Madara jau bija piedalījusies vairākos Latvijas organizētajos starptautiskos konkursos, un turpat visos ieguvusi godalgotas vietas. Tomēr 2020.gads līdz šim ir gan konkursiem, gan sasniegumiem bagātākais.

 

Madaras obojas skolotāja Kristīne Kupča ir gandarīta par sadarbību, kuras rezultātā atrastas iespējas sevi parādīt un gūt panākumus: “Madaras talants un darba spējas, mans kā obojas spēles pedagoga darbs, koncertmeistares Roksanas Tarvides profesionālisms, jūtīgais klavieru pavadījums, un Madaras vecāku ieguldījums ir atslēga gūtajiem panākumiem šajos konkursos.”


Jau bērnudārzā tika pamanītas Madaras muzikālās dotības. Stājoties 1.klasē Madara izturēja iestājpārbaudījumus gan Rīgas Doma kora skolā, gan Emīla Dārziņa mūzikas skolā, bet pēc lielām pārdomām izvēla par labu bija otrajai. Šobrīd viņa ir NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolas obojas specialitātes 5. klases skolniece. Instrumenta izvēle bija pašas Madaras ziņā - kura skanējums patika no skolas piedāvātajiem, to arī izvēlējās mācīties. Un dara to ar apņēmību un aizrautību – ģimenē nav citu mūziķu, tādēļ ar visu jātiek galā pašai.


Kristīne Kupča augstu vērtē Madaras attieksmi pret darbu: “Viņas vērīgums, muzikalitāte un neatlaidība ir apbrīnas vērtas. Tās padara ik vienu mūsu nodarbību par radošu un jēgpilnu. Katra konkursa ierakstam tika sagatavota cita programma atbilstoši konkursa nolikumam.”


Tās īpašās sajūtas, kas ir klātienes konkursos, stāvot uz skatuves, Madarai ļoti pietrūkst. Tomēr arī attālināto konkursu pieredze sniedz īpašas un neaizmirstamas emocijas.


2020.gada vasaras sākumā paralēli, baudot vasaras brīvlaiku un piedaloties bērnu mūzikas albuma “Rudens stāsts” tapšanā, tika ierakstīti skaņdarbi Itālijas starptautiskajam konkursam Perusia Harmonica Classic Music OnLine Competition, kurā Madara ieguva 2. vietu; turklāt dalībnieki netika vērtēti atsevišķi pa instrumentu kategorijām, bet gan visi kopā. Pirmais attālinātais konkurss un pirmā apbalvošanas ceremonija Zoom-ā, kuras laikā Madara tika uzrunāta un parādīta uz lielā ekrāna ceremonijas norises vietā, paliks spilgtā atmiņā. 2020.gada ievērojamākais sasniegums ir 1. vieta King’s Peak International Music Competition, kurā divās kārtās piedalījās vairāk nekā 700 dalībnieku. Nozīmīgas ir arī iegūtās vietas Krievijas konkursos, jo tur ir spēcīgas mūzikas skolas un ļoti labi sagatavoti dalībnieki.


Ārvalstu konkursi un iegūtās vietas:

  • Perusia Harmonica Classic Music OnLine Competition (Itālija) – 2.vieta
  • IV North International Music Competition (Zviedrija) – 2.vieta
  • King’s Peak International Music Competition (ASV) – 1.vieta
  • III International Music Competition “GoodWin Art” (Krievija) – 2.vieta
  • IV Международный интернетконкурс-фестиваль исполнителе на деревянных, медных духовых и ударных инструментах «АКАДЕМИЯ ДОЛЖИКОВА» (Krievija) – 2.vieta
  • VI Odin International Music Online Competition 2021 (organised by the European Academic Artists Association (EAAA)) – 3.vieta