LOK aicina skolas pieteikties Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādei

 

Jau tradicionāli janvāris ir mēnesis, kurā sporta skolotāji piesaka savu izglītības iestāžu audzēkņus līdzdalībai Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē. Arī šobrīd sākusies aktīva skolu komandu reģistrācija sacensībām. Sporta skolotāji dalībniekus var pieteikt interneta vietnē http://latvijasolimpiade.lv/  līdz 1.februārim.

 
Šā gada 4. un 5.februārī Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar Ērgļu novada domi jau septiņpadsmito reizi rīkos Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādi Ērgļos, kur skolēni mērosies spēkiem sešos ziemas sporta veidos.
Savukārt no 3. līdz 5. martam Siguldā notiks sacensības kamaniņu sportā. 
 
Sacensības notiks septiņos sporta veidos – jau minētajā kamaniņu sportā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, snovbordā un slidošanā.
 
„Jaunatnes olimpiāde ir vienīgais kompleksais sporta pasākums Latvijā, kurā mūsu jaunā paaudze var izbaudīt olimpisko gaisotni un nostiprināt olimpiskos ideālus, kas ir labs sākums lielo olimpisko mērķu sasniegšanai,” uzskata LOK prezidenta Aldons Vrubļevskis.
 
Vrubļevskis ir pārliecināts, ka LOK un sporta federācijas darīs visu, lai Jaunatnes olimpiāžu tradīcijas turpina vēl dziļāk iesakņoties Latvijas sporta dzīvē un ieņem sporta sacensību kalendāros stabilu vietu.
 
Uzvarētāji un godalgoto vietu ieguvēji katrā vecuma grupā saņems olimpiādes medaļu un LOK diplomu. Katrs olimpiādes dalībnieks par piemiņu saņems sacensību suvenīrus ar Latvijas Jaunatnes olimpiādes simboliku. Savukārt trīs labākās skolas saņems uzvarētāju kausu, diplomus un sertifikātus sporta inventāra iegādei.
 
Finansējumu sacensību norisei nodrošina LOK ģenerālsponsori SIA Latvijas Mobilais Telefons un A/S Latvijas Valsts meži, LOK sponsori A/S Swedbank, A/S „Latvijas Dzelzceļš” un A/S Latvijas Gāze. Informatīvi atbalsta Latvijas Televīzija, Radio101 un JCDecaux.
 
Jau ziņots, ka 2010. gadā 37 pilsētas un novadi apvienoja 1073 Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes dalībniekus no 110 skolām, kas startēja Ērgļos un Siguldā. Lielākais dalībnieku skaits bija slēpošanas distancēs, otrs populārākais sporta veids izrādījās snovbords, savukārt trešajā vietā pēc dalībnieku skaita bija kalnu slēpošana.
 
Skolu konkurencē pirmo vietu ieguva Madonas pilsētas 1.vidusskola aiz sevis atstājot Kusas pamatskolu un Cēsu otro pamatskolu.
 
Latvijas Jaunatnes Olimpiādes vēsture
1992.gadā Latvijā notika pirmās Latvijas jaunatnes olimpiskās dienas vasaras sporta veidos, bet pēc diviem gadiem – 1994.gadā, ziemas sporta veidos. Tās notika balstoties uz Olimpisko spēļu tradīcijām. Pirmo reizi skolas vecuma sportistiem bija nodrošināta līdzdalība sacensības ar atklāšanas un noslēguma ceremoniju, olimpiskās lāpas aizdegšanu un olimpiskā karoga pacelšanu.
2002.gadā Latvijas jaunatnes olimpiskās dienas pārauga par Latvijas jaunatnes olimpiādi ar vairāk nekā 5000 lielu dalībnieku skaitu no visas Latvijas.
 
 
LOK speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos
Ilze Āķe – Vīksne, 29445209
  Drukāt