Saudzē dabu – šķiro atkritumus!

 

Viens no būtiskiem aspektiem atkritumu apsaimniekošanas jomā ir sabiedrības attieksme, līdzdalība un iedzīvotāju informētība. Vislabāk izpratne veidojas, ja zināšanas tiek apgūtas kopš mazotnes. Tādēļ biedrība “Partnerība “Daugavkrasts”” realizējot Latvijas vides attīstības fonda (LVAF) un Ķekavas novada pašvaldības finansēto projektu “Draudzīgi dabai”, vienā no projekta aktivitātēm iesaistīja novada skolotājus, lai bērniem saprotamā veidā pastāstītu par videi draudzīgu dzīvesveidu. 

 

16. septembrī visās novada skolās 1. - 4. klašu audzēkņiem notika “Zaļā stunda”, kuras laikā bērniem bija iespēja noskatīties Daugmales EKO pamatskolas bērnu zīmēto animācijas filmu “Ko darīt?” par atkritumu šķirošanu. Tāpat caur praktiskiem uzdevumiem un spēlēm bērni apguva atkritumu šķirošanas pamatus un izpratni par dabai draudzīgu dzīvesveidu. Organizatoriem liels prieks, ka šīs aktivitātes rezultāts jau redzams ikdienas dzīvē. Bērni ar iegūto informāciju dalās ar savām ģimenēm, pielieto praksē. Lielisks apliecinājums bērnu iegūtajām zināšanām bija vērojams akcijas “Laimes rats” norises vietā, gadatirgus laikā Ķekavā. Bērni ne sliktāk kā pieaugušie tika galā ar āķīgajiem uzdevumiem par pareizu atkritumu šķirošanu.

 

Ieskatu par bērnu veidotās animācijas filmiņas tapšanas procesu varat aplūkot šajā sadaļā http://www.daugmalespamatskola.lv/?page_id=87.

 

Projekta laikā tika uzstādīti informatīvie stendi atkritumu šķirošanas vietās, izgatavoti un izplatīti informatīvie materiāli, organizētas izglītojošas akcijas kā bērniem, tā pieaugušajiem. Ir būtiski uzņemties atbildību par apkārtējās dabas veselību, taupīgi izmantojot resursus.

 

Ja ir iespējams atkritumus pārstrādāt un izmantot vēlreiz, tad tas ir jādara.

 

 

 

 

 

 

 

   

  Drukāt