Daugmales pagastā uzstāda laternu, kas darbojas ar saules un vēja enerģiju

Daugmales pagastā, krustojumā pie Dzintaru veikala uzstādīta laterna, kas darbojas ar atjaunojamiem energoresursiem- saules un vēja enerģiju. Saules un vēja enerģija tiek pārvērsta elektrībā, kas tiek uzkrāta laternas baterijā, lai nodrošinātu gaismu diennakts tumšajā laikā.

Apgaismojuma sistēma sastāv no apgaismes balsta, LED gaismas ķermeņa, saules enerģijas foto elektriskā paneļa, mikro vēja ģeneratora, sistēmas kontroliera un zemē ierokamas baterijas. Šajā sistēmā saules bateriju panelis un vēja ģenerators ir enerģijas avots, kur vēja un saules enerģija tiek pārvērsta elektroenerģijā.


Šāda laterna uzstādīta, pēc Dzintaru ciemata iedzīvotāju lūgumiem, kas izskanēja 2018.gada pavasarī rīkotajās Ķekavas novada pašvaldības tikšanās ar iedzīvotājiem.


Kā informē Īpašuma daļas speciālisti jau tuvākajā laikā šādu laternu, kas darbosies ar saules un vēja enerģiju uzstādīs arī Dzērumos pie maršruta autobusa galapunkta. Šobrīd projekts par laternas uzstādīšanu tiek saskaņots ar “Latvijas Valsts ceļi”.


LTV ziņu sižets par ielu apgaismojumu ar saules un vēja enerģiju Ķekavas novadā: https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/03.12.2018-ielu-apgaismojums-ar-saules-un-veja-energiju.id145569/

 

Administratīvā pārvalde

27.11.2018.

  Drukāt