Baldones iedzīvotāju drošību uzrauga 32 videonovērošanas kameras

Lai paaugstinātu Ķekavas novada iedzīvotāju drošību un palielinātu Reģionālās pašvaldības policijas spēju operatīvi reaģēt uz fiksētajiem pārkāpumiem, decembra sākumā Baldones pilsētā uzstādītas jaunas videonovērošanas kameras.


Reģionālās pašvaldības policijas priekšnieks Māris Bomiņš informē, ka no 2021.gada decemba apvienotajā videonovērošanas centrā varēs sekot līdzi 32 novērošanas kamerām, kas izvietotas Baldones pilsētā. Šis ir būtisks pienesums Baldones iedzīvotāju un viesu drošībai, jo līdz šim policijas uzraudzībā atradās tikai 4 kameras.


Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko norāda: “Ir svarīgi, lai tās lietas un pakalpojumi, kas ir bijuši augstā kvalitātē, būtu pieejami visā novadā!”


Jaunās videonovērošanas kameras uztādītas dažādās iedzīvotāju plaši apmeklētās vietās, kā, piemēram, Baldones vidusskolas stadionā, pie skolas regulējamā krustojuma, pie Mego veikala, kā arī autoostā.


„Rūpes par iedzīvotāju drošību ir mūsu prioritāte. Novērošanas kameru skaits tiks mērķtiecīgi palielināts visā novada teritorijā, lai Ķekavas novads būtu viens no drošākjiem novadiem valstī,” uzsver Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gatis Līcis.


Ķekavas novada pašvaldība informē, ka Baldonē būs ātrās reaģēšanas grupa, kura saņemot pirmās ziņas, ātri varēs reaģēt uz noziegumiem. Jaunās videonovērošanas kameras sadarbībā ar Reģionālo pašvaldības policiju varēs izmantot arī Valsts policija.


Māris Bomiņš informē, ka videonovērošanas kameru skaita palielināšana sekmē drošības uzlabošanu, ka arī novērots, ka vietās, kur ir uzstādītas videonovērošanas kameras, pārkāpumu īpatsvars sarūk.


Jau ziņots, ka 2019. gadā,  Ķekavas novadā - Baložu pilsētā, Daugmales pagastā, kā arī lielākajā daļā Ķekavas pagastā uzstādītas vairāk kā 40 jaunas modernas digitālās videonovērošanas kameras.


Administratīvā pārvalde
20.12.2021.

 

  Drukāt