Zemessardzes 1.Rīgas brigāde turpina apmācīt zemessargus

Šajās brīvdienās, 30.-31. maijā, 1.Rīgas brigādes zemessargi, uzturot kaujas gatavību, pilnveidos individuālās iemaņas pilsētvidē Rīgā, Salaspilī, Ķekavā, Olainē un Daugmalē.


Apmācībā tiks iesaistīti vairāk nekā 60 karavīri un zemessargi ar ieročiem, ekipējumu, sakaru līdzekļiem un militāro transportu.


Aktivitātes plānotas Salaspils novada, Ķekavas novada un Daugmales teritorijās.


Nekāda veida munīcija netiks izmantota. Iedzīvotāji tiek aicināti izturēties ar izpratni pret apmācības norisi.


Apmācība Zemessardzē notiek gan darba dienās, gan brīvdienās, kad zemessargiem ir iespēja savā brīvajā laikā pilnveidot iemaņas un būt par savas zemes sargiem.


Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardze dod iespēju pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību. Zemessardze ir izaicinājums ikvienam pilnveidot sevi, iegūstot jaunas zināšanas, organizēti un saturīgi pavadīt brīvo laiku.


Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811. Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā: https://www.zs.mil.lv/

 

Zemessardzes 1.Rīgas brigādes
Informācijas daļa
29.05.2020.

 

  Drukāt