Ķekavas novadā vides akcijā “Augam tīri” saņemti gandrīz 350 iedzīvotāju pieteikumi

Lai  pavasarī  iedzīvotāji varētu ērtāk sakopt savu īpašumu, Eko dienu ietvaros Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotāju SIA “Clean R” pirmo reizi rīko vides akciju “Augam tīri”.  Tās laikā no iedzīvotāja pieteiktās mājas adreses bez maksas maijā tiks izvesti lielgabarīta atkritumi, nolietotās elektropreces, bioloģiski noārdāmie atkritumi un vieglo automašīnu riepas.

 
Šo pakalpojumu privātmājas īpašnieki vai daudzdzīvokļu māju apsaimniekotāji, kuriem ir noslēgts sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma līgums, varēja pieteikt līdz 25. aprīlim, un kopumā pašvaldība saņēmusi gandrīz 350  pieteikumus, ko pārsvarā iesnieguši privātmāju īpašnieki.


Raugoties pēc anketās norādītajiem izvedamo atkritumu veidiem, iedzīvotāji vides akcijas laikā visvairāk vēlas izvest lielgabarīta atkritumus, nolietotās elektropreces un vieglās automašīnas riepas, bet vismazāk – bioloģiskos noārdāmos atkritumus.


Taču pašvaldība šeit vērš uzmanību, ka vides akcijas laikā netiks izvesti sadzīves atkritumi un būvgruži, kā piemēram, šīferi, stikli, logu rāmji u.tml. Tāpēc aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem un būvgružus, kā arī sadzīves atkritumus nemaz nemēģināt novietot pie pārējiem pieteiktajiem izvedamajiem atkritumiem un cerēt, ka tos nejaušības kārtā izvedīs. Tie akcijas laikā bez maksas netiks izvesti.  


Ja novada iedzīvotājiem ir nepieciešams izvest sadzīves atkritumus – tad ir jānoslēdz  līgums; bet ja vajag izvest būvgružus vai bīstamos atkritumus (vairāk kā četras riepas, šīferi, dažādas eļļas u.c.) -  aicinām sazināties ar “Clean R” Klientu centru pa tālr. 67111001 vai rakstīt uz e-pastu kc@cleanr.lv,  piesakot maksas pakalpojumu.


Šobrīd saņemtie pieteikumi ir nodoti SIA “Clean R”, kas izveidos un saplānos akcijas laikā izvedamo atkritumu maršrutus.


Māju apsaimniekotājiem un iedzīvotājiem, kuri pieteikuši dalību vides akcijā,  8.maijā izvedamos atkritumus jānovieto pie savas mājas esošiem sadzīves atkritumu konteineriem tā, lai tiem varētu piekļūt ar speciālo transportu, un  līdz izvešanai jāuzrauga kārtība un tīrība.


Bet 9. vai 10. maijā “Clean R” izvedīs tikai iepriekš pieteiktos atkritumus.  Aicinām ņemt vērā, ka dažādu veidu atkritumi tiks apsaimniekoti ar dažādiem transportiem, proti, katru atkrituma veidu var izvest citos laikos. Piemēram, sākumā tiek izvesti lielgabarīta atkritumi, bet dažu stundu vai nākamajā  akcijas dienā  - citas frakcijas atkritumi (riepas, bioloģija, elektrotehnika).


Vides akcijas laikā  bez maksas izvedīs:

 

  • lielgabarīta atkritumus (iela izmēra sadzīves atkritumi, kurus to izmēra dēļ nevar ievietot atkritumu konteinerā, piemēram, nolietots skapītis, gulta, krēsls, matracis, citas mēbeles un to daļas u. tml.),
  • nolietotās elektropreces (ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatorus, putekļu sūcējus, fēnus, gludekļus, kafijas automātus, tosterus, datorus, monitorus, printerus, televizorus, radioaparātus, urbjmašīnas, mobilie tālruņus un citas iekārtas. Nododot šos priekšmetus videi draudzīgai pārstrādei, iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī paveic labu darbu - saudzē dabu, jo elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros),
  • bioloģiski noārdāmos atkritumus no privātmājas (maisos ievietotas lapas, augi, ziedi, nopļauta zāle, koku lapas, nelieli zariņi līdz 5 cm diametrā. Nedrīkst būt ar zemi un akmeņiem),
  • vieglo automašīnu riepas no privātmājas (ne vairāk kā  četras nolietotas vieglās automašīnas  riepas. Netiks pieņemtas riepas no industriālās, celtniecības un traktortehnikas, kā arī riepas ar diskiem),
  • vieglo automašīnu riepas no daudzdzīvokļu mājas (ne vairāk kā četras nolietotas auto riepas no viena dzīvokļa. Netiks pieņemtas riepas no industriālās, celtniecības un traktortehnikas, kā arī riepas ar diskiem).


Paralēli šai Eko dienu akcijai “Augam TĪRI”  Ķekavas novada iedzīvotājiem ir iespēja no 15. aprīļa līdz 15. maijam izmantot arī šķiroto atkritumu savākšanas laukuma  “Gurnicas” Ķekavā īpašos pakalpojumus - bez maksas nodot vieglo automašīnu riepas un bioloģiski noārdāmus atkritumus:

 

  • gada laikā viena privātpersona šķiroto atkritumu laukumā drīkst nodot četras nolietotas riepas no vieglās automašīnas. Netiek pieņemtas riepas no industriālās, celtniecības un traktortehnikas, kā arī riepas ar diskiem.;
  • bioloģiski noārdāmie atkritumi ir augi, ziedi, nopļauta zāle, koku lapas, zariņi (līdz 5 cm diametrā). Tie nedrīkst būt ar zemi un akmeņiem.


Laukuma darba laiks: otrdienās 9.00—13.00, trešdienās 15.00—19.00, ceturtdienās 9.00—13.00, piektdienās 13.00—17.00, sestdienās 11.00—15.00. Svētdiena un pirmdiena ir brīvdiena.

 

Administratīvā pārvalde
29.04.2020.

 

  Drukāt