Ķekavas novadā uzsākti grants ceļu sakārtošanas darbi

Līdz ar pavasara iestāšanos Ķekavas novada pašvaldība šogad jau laicīgi ir uzsākusi grants ceļu segumu virskārtas līdzināšanu, kā arī ceļa virsējās kārtas noklāšanu ar putekļu absorbējošu materiālu.


Lai iegūtu iespējami labāku rezultātu, pirms tiek veikta ceļa apstrāde ar putekļu apsorbentu, ceļš tiek nogreiderēts, kā arī samitrināts. Izmantotais putekļu absorbējošais materiāls ir Kalcija hlorīds (CaCl²).


Kalcija hlorīds ir balta pulverveidīga viela, kas viegli absorbē mitrumu. Vielu plaši izmanto gan rūpniecībā, gan medicīnā, gan arī kā pārtikas piedevu. Kalcija hlorīda īpašība absorbēt mitrumu no atmosfēras gaisa veicina putekļu izdalīšanās apspiešanu. Kalcija hlorīds jeb CaCl2 var iesūkties ceļa virsmā 7-10 cm dziļumā, līdzsvarojot mitruma līmeni tā, ka mitrums paliek ceļa augšējā slānī.


Kalcija hlorīda hidratizētā forma (kalcija hlorīda šķīdums), ko izmanto ceļu apstrādei, nav kairinoša ādai un elpošanas ceļiem.


Līdz Lieldienām tiks atputekļoti grants ceļi Odukalnā, Vimbukrogā un Alejās, kā arī būs atputekļots Skujenieku ceļš, Nākotnes un Celtnieku ielas. Pēc svētkiem darbs turpināsies.   

 

Īpašumu pārvalde
09.04.2020.

  Drukāt