Nosaka jaunus pulcēšanās ierobežojumus – kopā ne vairāk kā 2 cilvēki vai ģimene

Valdība speciāli sasauktā ārkārtas sēdē pastiprinājusi ar Covid-19 saistītos ierobežojumus. Turpmāk publiskās vietās, neievērojot divu metru distanci, kopā drīkstēs doties tikai divatā vai ģimenes lokā. Visos citos gadījumos ir jāievēro noteikums, ka personām vienai no otras ir jāievēro divu metru distance.


ĪSUMĀ:

  • Valdība lēmusi ieviest striktākus pulcēšanās ierobežojumus.
  • Turpmāk ārkārtējās situācijas laikā ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem.
  • Tāpat būs jāievēro divu metru distance.
  • Divu metru atstarpe jāievēro visur – veikalā, darbā un arī mežā.
  • Izņēmums attieksies uz vienas ģimenes locekļiem, kas dzīvo kopā.
  • Par noteikumu neievērošanu varētu paredzēt bargākus sodus. Par to valdība lems nākamnedēļ.
  • Sakaru operatoriem būs pienākums epidemioloģiskajai izmeklēšanai nodrošināt datus par Covid-19 inficēto vai to kontaktpersonu atrašanās vietu.
  • Saskaņā ar valdības lemto gan iekštelpās, gan ārtelpā cilvēkiem jāievēro savstarpēja divu metru distance, kā arī fiziskā distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi. Savukārt, neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās vietās drīkst maksimums divi cilvēki vai vienas ģimenes un mājsaimniecības locekļi.

 

“Šodien valdības sēdē mēs pieņēmām, varētu teikt, vienkāršu rīkojumu, ko viegli atcerēties, tas ir: “divi un divi”. Turpmāk pulcēšanās būs ierobežota uz diviem cilvēkiem, un divu metru atstarpe katram ir jāievēro,” pēc valdības sēdes neklātienes preses konferencē pastāstīja premjers Krišjānis Kariņš.

 

Pastiprinātie ierobežojumi ir stingri jāievēro arī, piemēram, bāriem, restorāniem, viesnīcām. Par to ir jārūpējas šo uzņēmumu administrācijai. Un, ja apmeklētājiem nav iespējams nodrošināt attiecīgu distanci, tad attiecīgais uzņēmums pakalpojumus sniegt nedrīkst.

 

Izņēmums - darbs un dienestsI
Jaunie ierobežojumi neattiecas uz cilvēkiem, kuri veic darba vai dienesta pienākumus. “Darba vieta ir plaši definējams jēdziens, un darba vietās to pasākumu stingrību, kas nepieciešami, novērtē un nosaka epidemiologi. Universālu regulējumu vai ierobežojumu par darba vietām pieņemt nevar,” sacīja veselības ministre Ilze Viņkele. Noteikums par divu metru distanci arī neattieksies uz darbiniekiem, kuriem ir jāstrādā grupās. Taču par viņu drošību, izpildot epidemiologu prasības, ir jāgādā darba devējiem.

 

Plašāk lasiet LSM portālā šeit.

 

Avots: LSM

29.03.2020.

  Drukāt